mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:55:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: mali nemški špic
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: mali nemški špic  (Prebrano 52928 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #60 : ponedeljek, 16.07.2007 : 14:27:52 »

Za slovenske vzreditelje je pravi naslov za informacije Kinoloska zveza Slovenije.
Tukaj ni nobenega clana - vzreditelja malih nemskih spicev, zato informacij ne bo.
Logiran

tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #61 : ponedeljek, 16.07.2007 : 15:29:10 »

A v bisvtu vse vzreditelje vseh pasem lahko izvem na Kinološki zvezi Slovenije? A to velja samo za psarne ali prav za vse, ki imajo rodovniške mladičke? Se opravičujem za mogoče trapasto vprašanje, ampak ne vem kako to gre....
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #62 : ponedeljek, 16.07.2007 : 15:36:43 »

Ja, to velja za vsa rodovniska legla, ker je KZS tista institucija, ki izdaja rodovnike.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #63 : ponedeljek, 16.07.2007 : 15:39:50 »

O hvala za to zelo koristno informacijo! A morda veste kam se pa lahko obrnem naprimer za kužke iz tujine (Italije, Hrvaške)? A se morda tudi te podatke da dobili na Kinološki zvezi Slovenije?....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #64 : ponedeljek, 16.07.2007 : 16:09:19 »

Podatke o vzrediteljih in leglih v drugih drzavah dobis na kinoloskih zvezah tistih drzav, kjer te zanima. Na primer za hrvaske vzreditelje na Kinoloski zvezi Hrvaske, za avstrijske na Zvezi v Avstriji ...
Za pomoc lahko poklikas http://www.mojpes.net/modules/www/viewcat.php?cid=31, kjer bos nasla kontaktne podatke.
Logiran

tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #65 : torek, 17.07.2007 : 12:55:12 »

Jana res najlepša ti hvala za to zelo koristno informacijo!! Smiley
Logiran
love0puppy
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #66 : četrtek, 02.08.2007 : 20:24:04 »

nemški špički so najmanj zahtevna in resss luškana pasma za vse, ki imajo radi majhne trmaste psičke. meni dan polepša srednji špiček, ki sicer ni tako majčken ampak je pravi srček in zna pokazat koga ima res rad.
Logiran
špicp
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 02.08.2007 : 20:58:59 »

Love0puppy, a tvoj ima rodovnik?
Logiran
love0puppy
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #68 : četrtek, 02.08.2007 : 22:19:23 »

ne, moj nima rodovnika, imata pa ga oba njegova starša...vzreditelj ga pač ni dal natisnit ali pa je mogoče problem v tem, da je njegova "mami" bela in "očka" rjav rodovniški špiček. moj je tako mešanček "dobrih staršev" ampak različnih barv....je pa skoraj čisto bel.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #69 : četrtek, 02.08.2007 : 22:36:30 »

ne, moj nima rodovnika, imata pa ga oba njegova starša...vzreditelj ga pač ni dal natisnit ali pa je mogoče problem v tem, da je njegova "mami" bela in "očka" rjav rodovniški špiček. moj je tako mešanček "dobrih staršev" ampak različnih barv....je pa skoraj čisto bel.

love0puppy, znasla si se na portalu, kjer takih neumnosti, kot jih pises, ne bomo brali.
Predstavila si se kot odrasla oseba in od takih se pricakuje, da bodo pred pametovanjem kaksno stvar in informacijo prebrali.

Rodovnik je kot rojstni list posamezne zivali in ga nikakor ni mogoce "hoteti ali zeleti natisniti", temvec je lahko izdan izkljucno samo za mladice tistih zivali, pri katerih so lastniki poskrbeli za vzrejni pregled in pridobili vzrejno dovoljenje. Rodovnik je unikaten dokument, ki "pase" k tocno doloceni zivali. Rodovnika se ne da pridobiti "za nazaj", za rodovnik si ne more kupec namisliti, ali ga zeli zraven psa ali ne, prav tako si ne morejo lastniki samice ali samca namisliti, da bi imeli mladici rodovnike, ce prej ni bilo poskrbljeno za uspesno opravljen vzrejni pregled in ureditev vseh dokumentov, ki so potrebni za pridobitev rodovnikov za leglo mladicev. Pes rodovnik ima in se prodaja skupaj s tem dokumentom o izvoru, ali pa rodovnika nima, ga nikoli ni imel in ga nikakor nikoli ne moremo pridobiti.

Za mesance se ne izdaja rodovnikov, niti jih nihce ne more natisniti, tudi ce bi si to se tako zelel. Ce si za svojega psa placala nekaj sto evrov, so te nategnili, saj so mesanci sicer vsepovsod zastonj.
Logiran

love0puppy
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #70 : petek, 03.08.2007 : 12:06:56 »

najprej se bom OPRAVIČLA, če res mislite, da sem napisala neumnosti in mi je res ŽAL, ker se nimam nobenega namena KREGAT Z NIKOMER. res je, da nisem čisto natančno vedela kako se rodovnik "pridobi" in sem tako res izpadla neumno. sem pa samo pojasnila zakaj pač mogoče je tako, ker je pa dejstvo, da ga njegovi starši imajo. če pa niso uredili vseh potrebnih postopkov, da bi kužki rodovnik lahko imeli pa jaz ne morem nič. VEM in se ZAVEDAM, da se tukaj zavzemate LE za rodovniške psičke, tudi sama sem proti mešanju pasem.ampak mislim, da s tem, da z foruma skorajda "odženete" vse, ki nimajo rodovniških psičkov ne boste dosegli nič. dejstvo je, da mešančki so in še naprej bodo: kaj sploh lahko storimo, da jih ne bi bilo toliko? preprosto jih ne kupujemo? lahko rečt, ampak še vedno se bo našel nekdo, ki jih bo vzel k sebi?!? sama sem za svojega psička sprejela vso odgovornost in zanj dobro skrbim: čeprav ne vem kakšne kriterije imate zato? dejstvo, da nima rodovnika in da tukaj pač zato nisem zaželjena mi NE bo vzelo ljubezni do njega. lahko pa preprosto odidem ali še bolje, da me vržete z foruma. čeprav ne vem kaj dosežete s tem, da "prestrašite" vse, ki pač niso lastniki rodovniških psičkov ampak si kljub vsemu želijo skrbet za njih najboljše.
in če sem za svojega psička odštela nekaj več sem pač zato, ker si je to zaslužil. in ni res, da so vsi mešanci skorajda zastonj. sploh pa moj ni nikakršen mešanček med različnima pasmama ampak le med različnima barvama in je tak kot vsi ostali špici. in rada ga imam ne glede na to kakšen je.

večina, ki se prijavi na forum-vsaj mislim- da prebere večino ostalih prispevkov. tudi jaz sem jih.
in res se OPRAVIČUJEM, če sem nehote napisala, kar ne bi smela, potem lahko prispevek preprosto izbrišete poleg vseh mojih ostalih.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #71 : petek, 03.08.2007 : 16:59:02 »

No, kaksna histerija zagotovo ni potrebna in moja pripomba se je nanasala na izjavo o rodovniku. Tukaj pac za razliko od drugih forumov ne dovolimo pisati neresnic. Dovolj nas je tukaj, da v vsakem trenutku kdo pojasni novincem, kako stvari v resnici stojijo in o rodovniku ter pridobitvi le-tega pise v skorajda vsaki pasemski temi, namenjena mu je pa dejansko ena cela rubrika (pravzaprav razlikam med psi z rodovniki in psi brez rodovnikov), da je tezko kaj takega tukaj spregledati. Ker pa kot je videti, vsak dan na novo pride kaksen tak, ki "spregleda ze vse prej napisano", ga takoj opozorimo na netocne izjave, da ne bi prisel kdaj za njim kdo drug na misel, da je kaksno od takih izjav prebral tukaj kot sveto resnico.
Torej?

Svojega psa moras imeti rada in moras skrbeti zanj, kot bi morala za vsakega drugega psa, ne glede na poreklo in ne glede na ceno. O tem ni nobenega dvoma in nihce ti ni oporekal tvoje ljubezni do psa.

Ni res, da se tukaj zavzemamo samo za rodovniske psicke, saj ima na forumu vecina clanov tudi kaksnega mesancka, jaz imam recimo dve psicki mesanki in eno rodovnisko, pa mi lahko verjames, da med njimi ne delamo popolnoma nobenih razlik. Zato ne vem, kje si pobrala, da kogarkoli z nerodovniskim psom kamorkoli naganjamo.
Nikakor in pod nobenimi pogoji pa ne dovolimo pozitivnega pisanja o razplodu, prodaji in nakupu psov brez rodovnikov.
Zakaj tako, si preberi v rubriki Rodovniški ali nerodovniški?.

Glede pasme tvojega psa je pa tako, da ce nima rodovnika, je zal mesanec, saj nimas popolnoma nobene moznosti dokazati, kdo so njegovi starsi, imas le besedo neznancev, ki so od tebe hoteli denar za psa. Dokler ne boste odkrili "skrivnosti rodovnika" in "edine skrivnosti prodajalcev", boste pac vsak za svojega psa trdili, da je dolocene pasme. Lahko je, lahko pa ni, dokazov nimas drugih, kot njegov izgled, na katerega pa vsak lastnik gleda subjektivno.

Rada imej svojega psa in skrbi zanj, kot da je najvecje zlato na svetu.
Obenem pa se vsaj malo pozanimaj o stvareh, o katerih nameravas pisati.

Logiran

Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #72 : sobota, 08.09.2007 : 14:14:46 »

Da se vrnemo k temi,nekaj slik:
http://shrani.si/files/chappiavgu161a5.jpg
http://shrani.si/files/chappiavgu161a4.jpg
http://shrani.si/files/chappiavgu161a7.jpg
http://shrani.si/files/chappiavgu161a9.jpg
 Smiley

Lp Alja
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #73 : torek, 11.09.2007 : 14:03:13 »

sej vem da se ponavlam, sam tale "čapi" je res tak cukr!!!!!!
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #74 : petek, 21.09.2007 : 13:38:19 »

Če se kdo zanima za nakup malega namškega špica,naj se mi javi na ****. Smiley

Lp Alja
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: mali nemški špic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines