mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:07:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Odmrtje zarodkov tik pred kotitvijo
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odmrtje zarodkov tik pred kotitvijo  (Prebrano 5291 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« : torek, 25.04.2006 : 19:18:29 »

Sprašujem za prijateljico, kjer so pred kratkim pričakovali leglo šnavcerjev in upam, da ima kdo podobne izkušnje.

Psico so peljali 25. dan brejosti na UZ kjer so potrdili da je breja, videli so prav tako mladicka, zivega, glavica ze skoraj formirana, brejost je potekala brez tezav. 45. dan se je psica začela debeliti, vendar pa je to trajalo le kaka 2 dni, nakar je v 2-3 dneh naenkrat zgubila vso pridobljeno težo. Te dni pa je izločila zelo veliko izcedka iz nožnice, ki je bil bež barve, nikakor pa ne gnojen. Zaradi tega so šli s psico še enkrat na UZ. Teža na 50. dan (ko se je delalo UZ) je bila ista teži na 25. dan.
50. dan je psica ze dobila gnojen izcedek, ki ni smrdel. Veterinar je z UZ ugotovil da je mladicek umrl. Bil je velikosti za 25.dan, kar pomeni da se je absorbcija ze pricela.Veterinar je predpisal antibotike, po katerih se je gnojen izcedek se povecal in naslednje 3 dni je psica izlocila ogromno tega izcedka. 54. dan je se izlocila pribl. 7x0,5cm velik kost rjavkaste "sluzi", bolj kompaktne kot ostali izcedek. 56 dan so ponovili UZ, kjer so ugotovili da je umrli plod se zmeraj v maternici ampak se je znatno zmanjsal. Predpisali so antibiotike se 7 dni ter naj bi 70. dan brejosti sprozili hormonsko gonitev, da bi se da bi se obnovila sluz v maternici in da bi se stanje v maternici normaliziralo. Psici so tudi naredili bris, ki ni pokazal vnetja oz, prisotnosti bakterij.

Zanima me, ce ima kdo podobne izkusnje. Psico je pregledal dr. Zaninovic starejsi, ki mu zaupamo, saj ima izkusnje na tem podrocju. Kljub vsemu me zanima ce ima kdo podobne izkusnje, da se lahko lazje lastniki psice odlocijo za naprej.

Hvala in lp,

Tinkara
Logiran
shihtzuji
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1 : torek, 16.06.2015 : 18:00:40 »

Pri nas je umrlo šest mladičev 14 dni pred porodom. Samica je bila na infuziji in potem je splavila. Trajalo več dni. Smo pa nesli mrtvega mladiča k veterinarju. Nekje bi se delalo raziskave, da bi se točno ugotovilo kaj je narobe. So pa raziskave drage.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Odmrtje zarodkov tik pred kotitvijo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines