mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 05:55:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 33102 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #60 : sreda, 06.04.2011 : 07:21:12 »

Dejansko bi se sicer zavzela za cepljenje na dve leti plus še za eno - tretje leto - možnost podaljšanja ob odvzemu titracije. Ob tem bi bil fajn obvezen letni pregled stanja psa, kar bi se lahko utemeljilo tudi kot preprečevanje ostalih bolezni (saj ni samo steklina...). Problem psov, ki so izven sistema, je pa izključno slaba kontrola, vsaj za čipirane. Komot bi ob tej novosti uvedli še način, da bi VURSU enkrat na dve leti (če bi se tako cepilo) CPR vrgel ven vse, ki zamujajo na cepljenji. Psi, ki so v veterinarski obravnavi, bi imeli zaznamek lečečega veterinarja, ki bi dovoljeval zamik cepljenja, vsem ostalim lenobam in stiskačem bi se pa lepo kazen napisalo.

Drugače pa - dokler predlog podaja društvo, ki je med drugim proti razstavljanju z razlago, da za živali predstavlja trpljenje in je nedostojanstveno, namesto, da bi šli po terenu in si ogledali kakšno zakotno vas in komu kaj napisali v zvezi s tem... društvo, ki v ozadju celo fura (oz se povezuje, ker je naveza navzven nejasna) neko versko gibanje, zraven pa piše takele nebuloze (citati spodaj), ki dobro idejo naredijo naravnost smešno, jaz takega predloga za živo glavo ne podpišem.

Citati iz predloga (prosim, naj kdo reče, da se hecajo Shocked):

'za psa pomeni cepljenje dogodek, ki ne pritiče njegovi naravi. Zato je mnoge pse strah cepljenja, mnogi pa so ob tem zelo vznemirjeni.' ... To pa pomeni, da se pri cepljenju povzroča psom trpljenje v smislu 10. točke 5. člena Zakona o zaščiti živali.

'Vsakoletno cepljenje psov proti steklini pomeni za skrbnike tudi sorazmerno visok strošek, še posebej za tiste, ki imajo več psov, saj eno cepljenje stane okoli 30 evrov.'

'Sorazmerno visok strošek delno vpliva na to, da se veliko lastnikov psov za cepljenje proti steklini ne odloči, kljub temu, da je le-to zakonsko obvezno. Tako v  primeru, da bi se cepljenje izvajalo le na vsaka tri leta, obstaja verjetnost, da bi se zanj odločilo več lastnikov psov.'

'Živali so živa bitja, ki imajo svoje dostojanstvo, se zavedajo same sebe in imajo osebnost, kar sedaj dokazujejo tudi znanstveniki ... Imajo svoje družine, podobno kot človek ... Tudi morala živali je v povprečju višja kot pri ljudeh. Mnogo znanstvenih raziskav je, ki vse to dokazujejo. Seveda velja to tudi za pse.'
(khm, a to je razlog, da se jih ne cepi?)

'Ker je vsakoletno cepljenje psov proti steklini, glede na navedbe proizvajalcev cepiv, ki jamčijo imunost 2 oz. 3 leta, nepotrebno, še predlagamo, da se lastnikom psov vrne (Grin- sama zahtevam kar za vsa leta nazaj, tudi za prejšnjega psa) znesek ... Za to naj poskrbi ministrstvo.'
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #61 : sreda, 06.04.2011 : 07:24:29 »

Se pa strinjam, da je cepljenje dokaj škodljiva reč - in to precej bolj od odvzema krvi (eno je hematom, eno pa čisto resni zapleti), ampak kaj češ, je pač treba izbrat manjše zlo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #62 : sreda, 06.04.2011 : 07:32:57 »

Kar naj uvedejo obvezno cepljenje vsaka tri leta, po zelji pa lahko lastniki se vedno cepijo vsako leto, ce zelijo. Samo obvezno ne bo vec, pa je volk sit in koza cela.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #63 : sreda, 06.04.2011 : 07:46:42 »

Kar naj uvedejo obvezno cepljenje vsaka tri leta, po zelji pa lahko lastniki se vedno cepijo vsako leto, ce zelijo. Samo obvezno ne bo vec, pa je volk sit in koza cela.

Se bojim, da ne bo šlo, ker hoče država takso pobirati. Sad  Seveda bi tudi za to lahko našli rešitev, samo precej bolj fleksibilni bi morali biti tamle pri VČŠ.
Npr.; prvo leto psa cepiš, naslednji dve leti dobiš položnico za obvezno plačilo takse in tretje leto ga ponovno cepiš. To sicer rahlo smrdi na davek na pse, kot ga poznajo v marsikakšni državi EU, ampak rešitev bi se zagotovo dalo najti.
Da bi pa mati država kar tako spustila iz rok takso, ki jo pokasira ob vsakem cepljenju stekline, so pa bolj sanje svinje o koruzi, se mi zdi.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #64 : sreda, 06.04.2011 : 07:51:58 »

jp...
money, money, money...  pevka

Če kaj pomaga pri odločitvi, sporočam vladi, da sem pripravljena plačat dvojni davek vsako leto, če mi ne bo več potrebno cepit psa tako kot zdaj  Tongue
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #65 : sreda, 06.04.2011 : 08:04:32 »

Se bojim, da ne bo šlo, ker hoče država takso pobirati. Sad  Seveda bi tudi za to lahko našli rešitev, samo precej bolj fleksibilni bi morali biti tamle pri VČŠ.
Npr.; prvo leto psa cepiš, naslednji dve leti dobiš položnico za obvezno plačilo takse in tretje leto ga ponovno cepiš. To sicer rahlo smrdi na davek na pse, kot ga poznajo v marsikakšni državi EU, ampak rešitev bi se zagotovo dalo najti.
Da bi pa mati država kar tako spustila iz rok takso, ki jo pokasira ob vsakem cepljenju stekline, so pa bolj sanje svinje o koruzi, se mi zdi.
Natanko tako. Ampak jaz bi še vedno imela raje izbiro - taksa vsako leto in cepljenje na vsake recimo tri leta. Tako bo mati država zadovoljna, jaz in moja psica pa tudi, oziroma še bolj, ker plačam tako ali tako, zraven pa mi jo še filajo s cepivom.
Glede samega predloga pa takole: bi veliko bolj pomagalo in predlog sam po sebi bi bil neprimerno bolj uravnotežen (uravnovešen?), če bi predlagatelji poskusili ostati z nogami na tleh (navedba straha psa pred cepljenjem res ne pomaga v tej smeri, bohpomagi - pes se kvečjemu boji obiska pri vetu). Ampak recimo, da nekje je pač potrebno začeti in se mi zdi veliko že to, da se je sploh začelo o tem govoriti, mogoče se zdrami še kdo, ki bo sposoben argumente proti vsakoletnemu obveznemu cepljenju argumentirati z dejstvi.
BTW: glede razstav pa se kar strinjam z društvom in bi jih ukinila danes, če bi lahko. Možnosti spoznavanja različnih pasem in vzrediteljev je dandanašnji toliko, da bi lahko naredili korak naprej v tej smeri, čisto resno. Konec koncev - razstave so namenjene ljudem, psom res ne.
jp...
money, money, money...  pevka

Če kaj pomaga pri odločitvi, sporočam vladi, da sem pripravljena plačat dvojni davek vsako leto, če mi ne bo več potrebno cepit psa tako kot zdaj  Tongue
Podpis.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #66 : sreda, 06.04.2011 : 08:12:02 »

Se bojim, da ne bo šlo, ker hoče država takso pobirati. Sad  Seveda bi tudi za to lahko našli rešitev, samo precej bolj fleksibilni bi morali biti tamle pri VČŠ.
Npr.; prvo leto psa cepiš, naslednji dve leti dobiš položnico za obvezno plačilo takse in tretje leto ga ponovno cepiš. To sicer rahlo smrdi na davek na pse, kot ga poznajo v marsikakšni državi EU, ampak rešitev bi se zagotovo dalo najti.
Da bi pa mati država kar tako spustila iz rok takso, ki jo pokasira ob vsakem cepljenju stekline, so pa bolj sanje svinje o koruzi, se mi zdi.

Sej lahko naredijo tako, da vsako leto placas tistih 30eur na psa, pa se potem odlocis al ga bos se cepil zraven al ne. Cepljenje je vsteto v to cifro, odlocitev je pa na posamezniku. Panicarji bodo cepili vsako leto, ostali pa po navodilih proizvajalca.

PS: Rabies challenge fundtole
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #67 : sreda, 06.04.2011 : 08:15:58 »

Z davkom ni nič narobe, če bi ob tem enkrat kontrolo poštimali. Naj ga uvedejo in ob tem prečešejo vse kurnike na zakotnih kmetijah, kjer se skrivajo necepljeni in nečipirani psi. Pa veliko kazen za vsakega, ki psa ne prijavi, cepi, čipira. Bi bil pa bolj smiseln od takse kar tako obvezen letni pregled (namesto cepljenja) - tako bi se zagotovilo varstvo pred boleznimi, ustrezno zdravstveno stanje in pravi pogoji za 'rejo' živali.

Moksa, nisem frik na razstave, sploh ne, tisto okrog enih pasem, ki se jih ure dolgo pudra, olji, navija in sploh glajštra, da te kap, se mi zdi kar malo pomilovanja vredno... pa ne zaradi psov, oni so navajeni, enim je celo prav luštno, le vsa scena mi je rahlo smešna in patetična... Se mi pa v tem primeru zdi, da so tile borci pač izbrali tisto, kar jim je pri roki, drugod je pa polno vnebovpijočega, celotno posedovanje in razumevanje živali na čisto na drugem nivoju, pa se od istih glasnikov nič ne sliši na to temo. Mislim da sem že slišala tudi zanimiva mnjenja o S/K živali od njih, zanje je pes bitje, pri katerem lahko operiraš s pojmi 'ustvarjanje družine, otroci....' tko da skrajnosti je pri njih precej...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #68 : sreda, 06.04.2011 : 08:19:03 »

jp...
money, money, money...  pevka

Če kaj pomaga pri odločitvi, sporočam vladi, da sem pripravljena plačat dvojni davek vsako leto, če mi ne bo več potrebno cepit psa tako kot zdaj  Tongue

Jaz tudi, sploh ko je pes že starejši.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #69 : sreda, 06.04.2011 : 09:11:21 »

Citat
BTW: glede razstav pa se kar strinjam z društvom in bi jih ukinila danes, če bi lahko.

hvala čast ne vem komu, da ne ti ne društva, taka in drugačna, (še) nimate moči ukiniti vsega tistega, kar vam ni povšeči.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #70 : sreda, 06.04.2011 : 09:35:02 »

Se strinjam. Me kar srh spreletava, ko berem kaj se dogaja cez luzo...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #71 : sreda, 06.04.2011 : 09:56:07 »

Se bojim, da ne bo šlo, ker hoče država takso pobirati. Sad  Seveda bi tudi za to lahko našli rešitev, samo precej bolj fleksibilni bi morali biti tamle pri VČŠ.
Npr.; prvo leto psa cepiš, naslednji dve leti dobiš položnico za obvezno plačilo takse in tretje leto ga ponovno cepiš. To sicer rahlo smrdi na davek na pse, kot ga poznajo v marsikakšni državi EU, ampak rešitev bi se zagotovo dalo najti.
Da bi pa mati država kar tako spustila iz rok takso, ki jo pokasira ob vsakem cepljenju stekline, so pa bolj sanje svinje o koruzi, se mi zdi.

Takse kar tako jaz ne bi bila niti slučajno pripravljena plačati.
Rešitev? Morda to, da bi ta prispevek vključeval veterinarski pregled psa.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #72 : sreda, 06.04.2011 : 11:11:58 »

Še bolj enostavno - cepi se na dve leti in se takrat zaračuna dvojno takso.

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #73 : sreda, 06.04.2011 : 11:38:57 »

Ne zdi se mi dobra ideja ... 70 EUR hkrati je lahko za marsikoga že "prevelik strošek za enega psa".
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #74 : sreda, 06.04.2011 : 11:53:02 »

zdaj pa res ne vem več, kaj bi radi. vsi navijate, da bi plačevali dvojno ali trojno ali kolikor že, če le ne bi bilo treba izpostavljati psa strašni nevarnosti, ki se ji reče cepljenje proti steklini. pa ko se kdo zmisli, da bi bilo treba uvesti še dodaten davek na pse, ste tudi takoj za. Dvojna taksa enkrat na dve leti bi bila pa kar naenkrat preveč - pa če bi bili pošteni ne bi bila 70€ ampak mogoče 50, ker bi plačali samo en pregled, en vpis v register, eno razglistenje, eno cepivo, eno veterinarjevo delo in dve taksi.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines