mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:08:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 32965 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #30 : četrtek, 17.03.2011 : 13:27:51 »

Mora vpisat v register vsako cepljenje posebej, ponavadi ima s tem precej več dela kot pa s samim cepljenjem. Dodatno tega sicer ne plačaš - plača se tistih +-35 evrov za steklino+ nekaj več če cepiš vse naenkrat, lahko pa da imaš na računu posebej napisan vnos v register.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #31 : četrtek, 17.03.2011 : 13:33:05 »

Hecno pa je to, da nekateri veterinarji temu dodajo (ali vsaj so dodali, ker ne hodim več cepit tja, tako da ne vem) tudi postavko "pregled psa" - pri čemer ni bilo nobenega pregleda, niti vprašanja, ali je pes zdrav.


Pes mora pred cepljenjem obvezno biti pregledan in pregleda ne sme posebej zaračunati, saj je po pravilniku (tako je nam razložil veterinar) obvezen pregled pred cepljenjem vštet v samo ceno cepljenja, prav tako tudi vso ostalo administrativno delo.
Nam vedno pregledajo vse (bezgavke, oči, zobovje in dlesni, ušeska, poslušajo srčka, pretipajo celotno telo), tako, da se v tem smislu zelo potrudijo. Pregled traja kar nekaj časa in naš veterinar se vedno zelo potrudi preden cepi naše primadone. V primeru, da se dogaja v telesu kakšno vnetje, da je karkoli narobe psa ne cepijo, ampak je treba najprej pozdraviti.
Isto kot pri ljudeh, ko je potrebno najprej izključiti bolezensko stanje in šele potem cepijo.
Če cepiš bolnega psa, lahko gre marsikaj narobe.

Jaz ne bi šla nikoli cepiti psa k veterinarju brez, da mi psa prej urnk ne pregleda.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : četrtek, 17.03.2011 : 16:22:39 »

Pregleda ti ne sme dodatno zaračunati, je pa ponavadi napisan v specifikaciji na računu (torej vključen v tiste+-35€)
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #33 : četrtek, 17.03.2011 : 22:35:57 »

Ko smo ravno pri cepljenju, mogoce lahko dodam kar tu ... ni redkost, da se na mestu vboda pojavi bulica, ki vcasih lahko ostane tudi dalj casa ali kar za vedno Undecided. Kaksne so vase izkusnje?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #34 : petek, 18.03.2011 : 01:38:13 »

Lahko se pojavi, masiraj.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #35 : petek, 18.03.2011 : 08:46:51 »

Pri Mori se je pojavila vsakič in je trajala enih deset dni - pri zadnjem cepljenju je končno ni bilo Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #36 : petek, 18.03.2011 : 09:24:38 »

Kako velika pa?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #37 : petek, 18.03.2011 : 09:27:05 »

Konkretna - cca 4,5 cm premera jaz pa v paniko (itak)  Roll Eyes
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #38 : petek, 18.03.2011 : 10:00:53 »

Pajk vem, da je imela tudi po cepljenju bulo na Pajku ... in je bila konkretna, pa kar ni in ni hotela izginit en lep čas (pravzaprav se sedaj sploh ne spomnim, če je potem izginila ali ne)
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #39 : petek, 18.03.2011 : 17:44:43 »

Če se pojavi bulica na mestu vboda, ni sile, ker je to v 98% pač od cepljenja. Nekateri psi so na to malo bolj občutljivi. Ni se pa Ajši to nikoli pojavilo...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : torek, 05.04.2011 : 09:54:08 »

Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice je pripravilo Predlog za spremembo Pravilnika o cepljenju proti steklini.

V Sloveniji poteka cepljenje psov proti steklini. Po predpisih je potrebno cepiti pse vsako leto, čeprav proizvajalci cepiv, ki se uporabljajo v Sloveniji, jamčijo imunost 2 ali 3 leta, odvisno od cepiva. Zato je nerazumljivo, da je potrebno pse cepiti vsako leto, še posebej, ker predstavlja cepljenje za pse stresen dogodek, poleg tega pa naj bi imelo cepljenje negativne stranske učinke, ki se ne pokažejo takoj, temveč kasneje. Komu je potem v korist vsakoletno cepljenje psov? Zato smo Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano predlagali, da se psov ne cepi vsako leto, temveč, če je to sploh potrebno, na daljše časovno obdobje in to v skladu z navodili proizvajalca cepiva.
vir: http://www.osvoboditev-zivali.org/

- Predlog za spremembo Pravilnika o cepljenju proti steklini (.doc)
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #41 : torek, 05.04.2011 : 10:10:12 »

Vsekakor zelo pozdravljam predlog bravo. Sicer je na trenutke malce smešen/pretiran Wink, ampak OK, imajo vsekakor tudi prave argumente. Tisto na koncu o vračilu denarja mi je pripeljalo širok nasmešek na obraz Evil (upam, da ne bo pokvarilo celotne slike, če bo že vse prej morda le pritegnilo pozornost in se zdelo vredno obravnave), ampak iskreno povedano, naj bo namesto vsakoletnega cepljenja magar en mali davek v protivrednosti (ker denar pač mora država dobit, ane Roll Eyes; Avstralci imajo na primer ravno nekaj takega davka na letni ravni; nooo, pustimo plače), samo res ne naračun zdravja živali in futranja farmacije.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #42 : torek, 05.04.2011 : 10:34:45 »

Predlog je v osnovi dobronameren. Ampak če bi se ga sprejelo, bi bilo treba naumiti tudi nek drug sistem, kako pripeljat pse vsaj enkrat letno k veterinarju... Saj nam je vsem jasno, da se tu ne gre samo za pobiranje denarja. Dejstvo je, da velik delež lastnikov psov teh nikoli ne bi peljalo k veterinarju, če ne bi bilo cepljenje zakonsko obvezno. (Vemo tudi, koliko psov dejansko nikoli v življenju ne vidi veta, koliko jih je celo necepljenih in nečipiranih...)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #43 : torek, 05.04.2011 : 10:57:17 »

Seveda ne bi imela prav nič proti, če bi se proti steklini cepilo (in plačevalo) na dve leti. A v taki obliki in s takimi argumenit kot je predstavljeno zgoraj: absolutno proti. Bi gospodje postopoma kar ukinili vsako cepljenje (ker povzroča trpljenje in stres pri živalih, pa še grozno nevarno je in ne služi drugemu kot zaslužku farmacije in veterinarjev.

Že to, da so psi vsaj enkrat na leto razglisteni daaaleč presega morebitno škodo, ki jo povzroča cepljenje.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #44 : torek, 05.04.2011 : 10:57:51 »

Hja, to je res. Ampak sorry, cepljenja (še zlasti tista množična na terenu) so vse prej kot obisk pri vetu ... pa tudi sicer, a je mogoče pes res pregledan pred cepljenjem? Redko.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines