mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:57:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 32951 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #45 : torek, 05.04.2011 : 11:09:07 »

Ma klinc, tudi tisti na terenu vidijo najbolj očitne stvari in to povedo lastnikom.
Po ambulantah pa kakor kje, večina opravi kratek pregled, ponekod imajo pa kar natančnega.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #46 : torek, 05.04.2011 : 11:14:26 »

Ma klinc, tudi tisti na terenu vidijo najbolj očitne stvari in to povedo lastnikom.
Resda temu nisem bila priča že dolgo, a tistega, kar se spomnim, "tudi če ne bi blo". Celo na iglah in brizgah se je šparalo! Angry

Saj lahko imamo obvezne letne preglede tudi brez cepljenja; tako kot sistematske v šoli ali v službi! Roll Eyes
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #47 : torek, 05.04.2011 : 11:21:30 »

Zgolj moje osebno meje:
tisti, ki so "nad zakonom" že sedaj, bodo "nad zakonom" tudi ob morebitni spremembi.
Vsi, ki pa skrbimo za zdravje svojih pesjanov, pa verjetno ne bomo imeli prav nič proti...
 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #48 : torek, 05.04.2011 : 11:43:25 »

Pa se nobenemu res ne ljubi prebrati, kakšne argumente navajajo v predlogu? ali pa se vam mogoče celo zdijo v redu?

Sunny day - se spomnim tudi jaz, ampak od tega, ko so več psov cepili z eno iglo je pa že RES dolgo. Je pa bilo tako in tudi rezultati so bili temu primerni.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #49 : torek, 05.04.2011 : 11:51:26 »

Jaz dvomim, da bo na tak način argumentiran predlog sploh kdo vzel resno.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #50 : torek, 05.04.2011 : 11:53:08 »

Argumenti ja...  Tongue

Naslednji bo da se sploh ne sme cepit, pa vse spustit, da se prosto šetkajo, pa iz tujih boksov jih spustit...  Roll Eyes

Tudi meni bi bilo ljubše, če nebi bilo obvezno vsako leto, ampak se je tudi za vprašat, koliko teh psov, ki so vsako leto cepljeni tudi zares cepljeni. Če so res razglisteni in v dobrem zdravstvenem stanju na dan cepljenja.

Ne govorim za naše, ki so verjetno glede na standard vzdrževanja doooosti višje od povprečnega slovenskega psa, sploh po vaseh.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #51 : torek, 05.04.2011 : 12:20:16 »

Argumenti ja...  Tongue

Naslednji bo da se sploh ne sme cepit, pa vse spustit, da se prosto šetkajo, pa iz tujih boksov jih spustit...  Roll Eyes
Tovrstna pretiravanja so itak njihova stalnica Smiley.
Pa se nobenemu res ne ljubi prebrati, kakšne argumente navajajo v predlogu? ali pa se vam mogoče celo zdijo v redu?
Kot rečeno, so vsekakor tudi (kot ponavadi) smešni, patetični, skregani z realnostjo in pretirani, a ni kar vse slabo. To, da cepivo učinkuje več let, je dejstvo, mar ne? Če ga ne bi bilo, verjetno ne bi nikjer v Evropi prakticirali cepljenja na več let, ne le eno. Če bi bilo vse super in prav, ne bi toliko razmišljujočih ljudi pri nas iskalo ovinkov, da se psa ne cepi, ampak samo vpiše in plača. Huh
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #52 : torek, 05.04.2011 : 12:31:57 »

O vsebini ne bi - sploh...  Shocked
Komentirala sem samo namen.
Proti steklini cepim vsako leto izključno zaradi zakonske obveze.
In - ja - ne bi, če ne bi bilo nujno.
In tudi globoko sem prepričana, da nisem edina.
Kot tudi nisem edina, ki cepi proti nalezljivim boleznim, pa čeprav ni zakonsko predpisano...  
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #53 : torek, 05.04.2011 : 13:11:48 »

Za vsebino predloga si bom zvecer vzela vec casa, sama pa vem, da bi bila pripravljena placati vsakoletno takso v protivrednosti cepljenja in titracijo, ce bi mi bila dana ta moznost - namesto avtomaticnega cepljenja, namrec.
Kar se pa pregleda ob cepljenju tice, mocno dvomim, da sem edina, katera je morala dobesedno prositi za merjenje temperature pred cepljenjem (mladica, povrh vsega), zato prosim ne enaciti obiska veta s pregledom psa - pri nekaterih je cisto vseeno, ce dohtar dejansko cepi psa ali samo nalima nalepko & podpis v knjizico.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #54 : torek, 05.04.2011 : 13:55:51 »

Jaz pa nikakor ne bi bila pripravljena vsako leto plačevati titracije, razen za tiste psice, ki jih nočem cepiti zaradi starosti ali bolezni. Prav tako se mi zdi odvzem krvi za titracijo veliko bolj zoprna zadeva kot samo cepljenje - smo že imeli hematome in druge težave (pri cepljenju proti steklini pa nikoli nič). o tem, kako bi vsakoletno titracijo + davek + cepljenje in ponovno titracijo, če prva ne bi bila dovolj visoka plačevali tisti, ki že sedaj komaj shajajo raje ne pomislim.

Bi pa bilo smiselno postaviti opcijo ali vsakoletno cepljenje ali titracija za tiste, ki cepit iz takega ali drugačnega vzroka nočejo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #55 : torek, 05.04.2011 : 14:04:08 »

Saj to sem mislila - titracija kot moznost, v primeru da ne zelis avtomaticnega cepljenja.Mora je imela hematome v prvih stirih letih, ob vsakem cepljenju Sad
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #56 : torek, 05.04.2011 : 14:39:58 »

A titer velja samo eno leto?

Sicer sem menja, da se psa ne cepi vsako leto za steklino in tudi bolezni ne. Na začetku ja, pol pa je obdobje daljše... Ampak tale predlog kot celota zame ni ravno sprejemljiv.

Ne vem kako bi bilo pol s temi bušci po vaseh. Že tako je bolj bogo. Najprej naj začnejo delat inštitucije tako kot bi morale. Pa zdravo pamet bi morali pri tem nucat pa poznat zakone...  Roll Eyes
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #57 : torek, 05.04.2011 : 14:44:58 »

A titer velja samo eno leto?
Po zdaj veljavnih "kriterijih" je tako, da če je enkrat dovolj visok (kar se vpiše v Potni list) in je potem pes redno cepljen, velja "za vedno".
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #58 : torek, 05.04.2011 : 15:24:15 »

ok, pol sem mela pravo verzijo v mislih. Hvala Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #59 : torek, 05.04.2011 : 18:51:57 »

zdaj velja titracija za vedno, ampak moraš psa še vedno redno cepiti - ni tako, da če imaš dovolj visok titer, ti psa ni treba več cepiti. če pa psov ne bi cepili, bi morali redno preverjati titer in ko bi, če bi, padel pod določeno mejo, bi morali psa ponovno cepiti.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines