mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:35:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 33032 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #75 : sreda, 06.04.2011 : 12:01:30 »

vsi navijate, da bi plačevali dvojno ali trojno ali kolikor že, če le ne bi bilo treba izpostavljati psa strašni nevarnosti, ki se ji reče cepljenje proti steklini. pa ko se kdo zmisli, da bi bilo treba uvesti še dodaten davek na pse, ste tudi takoj za.
Malo prehitro je postalo tole "vsi" Roll Eyes. (Sama sem omenila davek kvečjemu v isti višini kot je zdaj cepljenje (saj vemo, koliko je dejansko cepljenja in koliko je za državo.)
Kar se pa dvojne takse tiče na dve leti ... mene je pač groza, kako je ljudem škoda dat že borih 10 EUR za pasjo hrano (15 kg ali še večji žakelj), kje je potem šele 70 EUR. Saj je vseeno, če je na 2 leti. Takoj zdaj je treba pač to iz denarnice potegnit.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #76 : sreda, 06.04.2011 : 12:26:59 »

jaz sem pa za  Tongue

In ne razumem kako bi bilo pa 70 € preveč in to na 2 leti. Vsak mesec se da nekaj € na stran za psa pa je. Že tako in tako so stroški veta ob kaki nesreči/bolezni lahko kar konkretni in tale denar, ki se namensko nabira za psa lahko še kako prav pride.
Tako kot za avto in za starost in tako naprej.

In če grem pogledat za nazaj koliko denarja gre meni za pse in predvsem koliko gre za psa, ki ni zdravstveno tip top... na leto brez problemov minimum 1000€ pa se samo obrneš in ne hodiš za vsako malenkost. Zobje, prebava, dve operaciji, posebna hrana...
Če se ima srečo in je vse kot mora bit pa tistih 10€ na mesec namenskega po par letih zelo lepo prav pride. Pa magari za nakup naslednjega.

Je pa res, da nič ne gre od danes na jutri, če se nima nekih hudih plač. Jaz je pač nimam in se znajdem po svoje.

Mislim pa, da se država nikoli ne bo branila, če bi kdo hotel plačat vsako leto davek in ne ob cepljenju.

Če bi ta kontrola populacije štimala, bi se dobilo lepo na dom položnico pa bi bilo. Tako pa lovijo tistega, ki glih mimo pride. Lips Sealed
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #77 : sreda, 06.04.2011 : 12:41:00 »

In ne razumem kako bi bilo pa 70 € preveč in to na 2 leti. Vsak mesec se da nekaj € na stran za psa pa je. Že tako in tako so stroški veta ob kaki nesreči/bolezni lahko kar konkretni in tale denar, ki se namensko nabira za psa lahko še kako prav pride.

Jaz pa zelo razumem, na žalost (in ja, mi je kristalno jasno, koliko "mi" porabimo za pse, 70 EUR sploh ni omembe vrednih ...). Govorim o populaciji psov, ki nikoli ne vidijo veta, težave gor ali dol, jedo pomije (to itak ostane in je zastonj) ali morda "celo" najcenejše brikete/konzerve, so pa morda cepljeni "na terenu" zaradi pravil in to je njihov edini stik z vetom.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #78 : sreda, 06.04.2011 : 13:38:35 »

sej pravim. označit pa lepo domov položnico. Sej lahko tudi na pol leta po 15  Tongue
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #79 : sreda, 06.04.2011 : 14:03:43 »

zdaj pa res ne vem več, kaj bi radi. vsi navijate, da bi plačevali dvojno ali trojno ali kolikor že, če le ne bi bilo treba izpostavljati psa strašni nevarnosti, ki se ji reče cepljenje proti steklini. pa ko se kdo zmisli, da bi bilo treba uvesti še dodaten davek na pse, ste tudi takoj za. Dvojna taksa enkrat na dve leti bi bila pa kar naenkrat preveč - pa če bi bili pošteni ne bi bila 70€ ampak mogoče 50, ker bi plačali samo en pregled, en vpis v register, eno razglistenje, eno cepivo, eno veterinarjevo delo in dve taksi.

Takšen predlog bi jaz podprla.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #80 : sreda, 06.04.2011 : 14:22:34 »

hvala čast ne vem komu, da ne ti ne društva, taka in drugačna, (še) nimate moči ukiniti vsega tistega, kar vam ni povšeči.
Ne gre za všečnost ali manj, gre za primernost in osebno se mi zdijo razstave psov (namenjene itak ljudem) neprimerne njihovi nravi, to je tudi vse.   
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #81 : sreda, 06.04.2011 : 16:09:31 »

hja.. pol so vse aktivnosti (agi, RO, terapija, reševanje...) tudi pa, da so na štrikih tudi pa, da se jih kastrira tudi...  Roll Eyes Evil
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #82 : sreda, 06.04.2011 : 16:11:08 »

Ne paše več v temo, samo si nisem mogla pomagat... ne bom več... Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #83 : sreda, 06.04.2011 : 16:24:26 »

Ah ne no, lahko se tudi premaknemo v smetnjak http://www.mojpes.net/forum/index.php?topic=40460.new;topicseen#new  Tongue. Itak, da se lahko motim, vendar jaz razstave in v njej uživajočega psa pač ne vidim skupaj. Razstavo psov vidim predvsem kot zelo velik stres za psa (ponavljam: osebno videnje in tolmačenje) in jo, mogoče po krivici, nekako primerjam z lepotnimi tekmovanji otrok, kjer je več kot očitno, komu so namenjena. Razstave psov so menda namenjene ljudem, ne psom in menim, da ima povprečen pes veliko več možnosti za zabavo in dobro počutje pri agilityju (če ga že omenjaš) kot pa na pasji razstavi.
Časi se pa tako in tako hvalanevemkomu menjajo in če se je našim staršem zdelo v redu peljati otroka v cirkus, ni nujno, da se to zdi tudi nam ali pa jutri našim otrokom... pevka
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #84 : sreda, 06.04.2011 : 16:32:00 »

nimam dostopa do tvojega linka. Tako pri prvi kot pri drugi je vse odvisno od ljudi in oboje je za ljudi. Ko je enkrat tekmovanje več kot druženje in ukvarjanje s psom lahko udari ven marsikaj. Tudi pri nekaterih reševalcih. Pol se pa vidi razne duhce in strahce, ki jih ni...
 Lips Sealed

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #85 : sreda, 06.04.2011 : 16:44:41 »

Da se vrnem k originalni temi: zdaj sem si še enkrat prebrala predlog tega društva in roko na srce, niti ni tako zelo slab, če odmislim nekatere nebuloze - če drugo ne, je vsaj nekdo načel temo in upati je, da se bo oglasilo še kakšno društvo ali pa še bolje, stroka. Saj je skoraj vedno tako, da pobudo za neko spremembo začne kak "čudak" (po obče sprejetih merilih čudak, nočem reči nič slabega s tem), potem pa se zadeva izpili, dodela in pride ven celo kaj pametnega. Dajmo upati, da je to začetek nečesa dobrega Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #86 : sreda, 06.04.2011 : 17:01:19 »

to je pa res za upat Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #87 : sreda, 06.04.2011 : 17:16:17 »

Od vsega je najbolj skregano s pasjo naravo brezdelno valjanje po kavčih in za pse je največja muka dolgčas in osamljenost.
Vlaganje takih predlogov kot je predstavljeni zmazek je kontraproduktivno. In ne, nikakor niso neškodljivi čudaki.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #88 : sreda, 06.04.2011 : 17:23:29 »

S kavčem in osamljenostjo se čisto strinjam, kontraproduktivnosti predloga pa v tem trenutku ne vidim. Lahko ga (predloga) tudi smatram kot malce ponesrečenega, če se potrudim, vendar se mi zdi ok, da se debata na to temo vsaj začne. Lahko pojasniš, zakaj kontraproduktivnost?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #89 : sreda, 06.04.2011 : 17:33:25 »

Kakšna debata neki. Tak&%$&#zmazek bo letel direkt v koš. Se zna zgoditi, da po tem tudi resnega in argumentiranega predloga ne bo nihče vzel resno.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines