mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:38:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 32948 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #90 : sreda, 06.04.2011 : 17:44:16 »

Mah, jaz ne vidim nujno zmazka, tudi ce to dejansko je, ker - kot receno - mogoce se oglasi se kaksen bolj verodostojen, strokoven glas; lahko pa tudi, da bo ze zaradi "naravnanosti" drustva vse s skupaj izzvenelo, kot neka otroska bolezen. Zivi bili pa videli.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #91 : sreda, 06.04.2011 : 18:06:50 »

Kakšna debata neki. Tak&%$&#zmazek bo letel direkt v koš. Se zna zgoditi, da po tem tudi resnega in argumentiranega predloga ne bo nihče vzel resno.

Ampak poglej, tule na forumu se je razvnela debata. Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #92 : sreda, 06.04.2011 : 18:09:54 »

Ma jst, pejt se no solit Tongue predaja
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #93 : sreda, 06.04.2011 : 18:32:30 »

Ma jst, pejt se no solit Tongue predaja

Ma ne, no, hotela sem reči, da obstaja možnost, da bo tudi kdo na ministrstvu vsaj razmislil o bistvu predloga (čeprav ne verjamem, da bo kaj več kot le razmislil).
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #94 : sreda, 06.04.2011 : 22:14:51 »

Ah ne no, lahko se tudi premaknemo v smetnjak http://www.mojpes.net/forum/index.php?topic=40460.new;topicseen#new Tongue. Itak, da se lahko motim, vendar jaz razstave in v njej uživajočega psa pač ne vidim skupaj. Razstavo psov vidim predvsem kot zelo velik stres za psa (ponavljam: osebno videnje in tolmačenje) in jo, mogoče po krivici, nekako primerjam z lepotnimi tekmovanji otrok, kjer je več kot očitno, komu so namenjena. Razstave psov so menda namenjene ljudem, ne psom in menim, da ima povprečen pes veliko več možnosti za zabavo in dobro počutje pri agilityju (če ga že omenjaš) kot pa na pasji razstavi.
Časi se pa tako in tako hvalanevemkomu menjajo in če se je našim staršem zdelo v redu peljati otroka v cirkus, ni nujno, da se to zdi tudi nam ali pa jutri našim otrokom... pevka

pridi pogledat mojo tavečjo na eno razstavo ... daleč od kakšnega stresa .... prvo sekundo, ko bom videla, da je mojim psom odveč (prekleto dobro se vidi) razstavljanje bomo s tem prenehali ... zaenkrat temu ni tako. če mene prašaš je veliko odvisno od pasme .... pudlji so ena taka, ki se želi pokazat .... in to nekateri delajo presneto dobro ... pa če verjameš ali ne ...

predrag je ta špas, da bi se jaz hodila na stara leta kazat tja ....  Grin Grin
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #95 : sreda, 13.04.2011 : 08:07:55 »

http://www.zurnal24.si/slovenija/cepljenja-brez-vsake-logike-209168/clanek
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #96 : ponedeljek, 19.09.2011 : 14:50:26 »

Upam, da tega vprašanja že ni bilo, ne vem pod kaj še naj iščem.

V glavnem, zanima me ali kdo ve kako je s cepljenjem v Španiji? Koliko mora biti pes star, da se ga lahko cepi in koliko časa mora preteči, da lahko gre po cepljenju v Španijo?

Hvala za pomoč!  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #97 : ponedeljek, 19.09.2011 : 15:08:50 »

Španija je v EU in veljajo pogoji za potovanja znotraj EU območja - KLIK

Uredba (ES) št. 998/2003
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #98 : sobota, 08.10.2011 : 17:28:35 »

Hvala Jana! Smiley
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #99 : nedelja, 29.01.2012 : 20:13:35 »

Zanima me, če se da pri veterinarju zmeniti, da se psa ne cepi? To me zanima predvsem, ker veliko število veterinarjev, imunologov in biologov ugotavlja, da cepivo drži veliko let, nekateri lahko celo z dokazi trdijo, da zaporedno trikratno cepljenje varuje psa 10let ali celo življenje. Prav tako je utemeljen razlog proti temu, stalen nadzor psa, leta psa (10+ let) in izpostavljenost psa možnostim okužbe. V nekaterih državah se da ob predlogu veterinarja dobiti neke vrste dovolilnico, da pes ne rabi biti cepljen. Pa ne sprašujem to, da bi prihranil par € ampak se mi zdi tako redno obvezno cepljenje obremenilno za starejše/bolehne živali. Če se to uveljavlja pri ljudeh, nevem zakaj se nebi pri psih oz. živalih.
Logiran
piska
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #100 : nedelja, 29.01.2012 : 20:28:10 »

Pri nas imamo 15,5 let starega samca in že lani ni bil cepljen za steklino, ker je veterinar presodil da se mu lahko stanje poslabša če ga cepi (je rekel da so že imeli take primere) v kartoteko je to zapisal tako da je črno na belem zakaj ni cepljen.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #101 : nedelja, 29.01.2012 : 22:14:38 »

Veljavna zakonodaja določa kakor pač določa, in vse izven tega je prekršek, dokler se zakonodaja ne spremeni.
Izjemoma se lahko veterinar odloči drugače, nekako pa se smatra, da tak pes potem ne bo vandral širom po svetu.

O tem zakaj (ne) vsako leto ... je bilo v tej in sorodnih temah napisanega veliko  Smiley
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #102 : torek, 02.04.2013 : 17:48:53 »

Kdo ve koliko je globa za necepljenje proti steklini?

Hvala .
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines