mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:44:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Če veterinar ob vnosu čipa pozabi vpisati podatke o lastniku...?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Če veterinar ob vnosu čipa pozabi vpisati podatke o lastniku...?  (Prebrano 16254 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bolhamoz
novinec
*
Sporočil: 5


« : ponedeljek, 08.05.2006 : 16:18:36 »

Pred prvomajskimi prazniki je iz MALE VASI v Ljubljani -kjer je bil na počitnicah ker smo lastniki odpotovali-  po svojih poteh "odrajžal"(pregrizel ovratnico) devet mesecev star mešanček po imenu Čiko. V upanju, da se vrača proti domu, so ga po nekaj dneh našli v Komendi. Na poti, ga je najverjetneje zadel avtomobil, zato so ga dobri ljudje pripeljali v pasje zavetišče Gmajnice.

Tam je pet dni  »živel« ob pomoči protibolečinskih injekcij. Kljub temu, da je bil cepljen proti steklini in vnesenim čipom pod kožo, nas iz zavetišča NISO MOGLI NAJTI, KER JE VETERINAR OB CEPLJENJU POZABIL VNESTI V RAČUNALNIK PODATKE O LASTNIKU!!
Da se nahaja v pasjem zavetišču smo izvedeli posredno preko soseda, pri katerem se je ustavil veterinar in spraševal po morebitnem latniku nekega pogrešanega psa, ki je bil cepljen v tem kraju. Vse domneve so bile povezane z identifikacijskimi številkami, ki so bile v zaporedju in le naklučje je hotelo da smo se še enkrat videli.

Čikota smo takoj odpeljan k veterinarju, ki je ugotovil, da ima počeno čeljust in paralizirano zadnjo tačko. Dogovorili smo se, da bo operacijski poseg za čeljust opravljen naslednji dan, glede tačke pa moramo počakati, da oteklina popusti. To je bil tudi zadnjič, da smo ga videli. Naslednji dan veterinar sporoči, da je ponoči Čiko poginil. Vzrok- zadušitev s hrano. Prav gotovo je bil vesel, ko nas je zopet zagledal. Ponovno je dobil voljo do življenja, začel uživati hrano- a ker je ni mogel grizti ga je to življenja tudi stalo.

Zahvaljujemo se vsem, ki so tako ali drugače priskočili na pomoč. Še posebno anomimnim, ki niso pustili Čikota v nemilosti in ga pripeljali v zavetišče. Jezni pa smo lahko le nase in veterinarja, ki je v nekaj sekundah »pobasal« denar…in nepopolno opravil svoje delo.

Kljub temu, da nam ga ne bo več vrnilo, nas zanima vaše mnenje o VETERINARJEVI POVRŠNOSTI/NAPAKI/NESREČI…??? Le redki so tisti, katerim za napake ni potrebno tako ali drugače odgovarjati. Je življenje mešančka res tako malo vredno, da ni potrebna strokovnost pri delu z njimi…?




Na koncu pa še to-
Opozorilo: OB PRVEM CEPLJENJU IN VNOSU ČIPA (še predno plačate) PREVERITE, ČE SO BILI VNESENI PODATKI O LASTNIKU SAJ NIKOLI NE VESTE KOD BO HODIL!!!!

Ne mislite, da ob tej razpravi o psu pozabljamo na vse trpeče ljudi po svetu, s katerimi delajo še veliko slabše.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1 : ponedeljek, 08.05.2006 : 16:25:20 »

najprej moje sožalje!
mislim brez besed.veterinar pa tak Angry Angry Cry Cry
zaradi njegove pozabljivosti je moral poginiti mlad pes Cry Cry
naj počiva v miru! Kiss
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #2 : ponedeljek, 08.05.2006 : 18:14:31 »

Mene pa zanima kako je bilo lahko psu dana hrana v kosih, če je imel počeno čeljust!!!!! Shocked Shocked
Morali bi mu dat tekočo hrano po brizgi oziroma infuzijo!!!

Jaz bolj to obsojam, saj če ne, bi bil pes še živ!!!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #3 : ponedeljek, 08.05.2006 : 18:47:19 »

neodgovoren veterinar Angry
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #4 : ponedeljek, 08.05.2006 : 18:54:39 »

Ma to je budala, ne veterinar, da ne ve niti hranit poškodovanega psa. To še jaz vem pa nimam diplome!!!
Logiran
bolhamoz
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.05.2006 : 19:24:37 »

Mene pa zanima kako je bilo lahko psu dana hrana v kosih, če je imel počeno čeljust!!!!! Shocked Shocked
Morali bi mu dat tekočo hrano po brizgi oziroma infuzijo!!!

Jaz bolj to obsojam, saj če ne, bi bil pes še živ!!!

Morate vedeti, da je bil Čiko 5 (pet) dni v zavetišču in je dobival čisto normalne brikete. Ko pa je prišel k veterinarju, je dobil pastozno hrano pomešano z briketi. 

... in še nekaj. Čiko se je zdravil pri popolnoma drugem veterinarju kot je bil cepljen. Tisti, ki ga je cepil (in seveda pozabil vpisati podatke) v petek po 18.00 uri sploh ni bil dosegljiv, BAJE PA DA TUDI NIMA  USTREZNIH PRIPOMOČKOV ZA ZDRAVLJENJE  POŠKODB, KOT JIH JE IMEL ČIKO.!
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #6 : torek, 09.05.2006 : 08:51:13 »

Ja ma, lahko ko je prišel k vetu se mu je stanje poslabšalo in je še težje jedel in ni bil več sposoben pregriznit briketov.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #7 : torek, 09.05.2006 : 09:06:48 »

Jaz bi veterinarju navila ušesa. Moje sožalje! Veliko je takih veterinarjev, ki jim je samo za denar! Veterinar pa mora oceniti stanje ali kuža lahko je ali ne in kake težave lahko nastanejo!
Jaz imam tudi mešanko in lahko rečem, da super veterinarja!

Človek, ki se ne potrudi za žival in je ne ceni njenega življena kot človeško pol naj ne postane veterinar!
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #8 : torek, 09.05.2006 : 20:32:30 »

A pa ste zihr da je veterinar pozabil vpisati podatke... To mi je nekam "za lase privlečeno"!  Angry Ne rečem da ni možno a pomoje je bil razlog da niso mogli najti lastnika drugje, in sicer da v Sloveniji nimamo registra psov v katerem bi lahko na enem mestu pregledali številke vseh čipov! Če so psa našli v drugem kraju enostavno ne morejo dobiti podatkov!!!!!! In ni veterinar nič kriv za to. Podatke o čipu ima le tisti veterinar pri katerem je pes čip dobil... sram
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #9 : torek, 09.05.2006 : 20:35:39 »

A si 100%? In kaj je potem smisel čipov? Kako pa, da kolegica, ki je psa kupila na Madzarskem in je bil že čipiran tam in so njeni podatki na čipu in so jih lahko prebrali pri nas?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #10 : torek, 09.05.2006 : 20:58:19 »

Tudi naši doma so lahko s čipa dobili podatke kužka, ki se je zatekel k njim, da so ga lahko vrnili njegovim skrbnikom. Ne vem, če drži, da lahko podatke odčita samo veterinar, ki je psu dal čip...
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #11 : torek, 09.05.2006 : 21:06:53 »

Ja preberejo podatke že lahko-samo številko čipa, samo ni pa registra da bi lahko vedeli od kod pes prihaja in kdo je njegov lastnik! Odčita lahko podatke vsak, samo težko je potem najti podatke o njegovem lastniku... Navadno se telefonari po različnih ambulantah/klinikah ali je bil določen pes čipiran pri njih...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : torek, 09.05.2006 : 21:07:53 »

Moji so te podatke izvedeli v nekaj urah. Vse skupaj je bilo zelo učinkovito in uspešno.
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #13 : torek, 09.05.2006 : 21:08:42 »

Citat
Podatke o čipu ima le tisti veterinar pri katerem je pes čip dobil...

Sem mislila podatke o lastniku... ups
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #14 : torek, 09.05.2006 : 21:09:52 »

Ja morda je bil pes čipiran ravno pri tem veterinarju sram
V manjših krajih je itak navadno ena ambulanta kjer cepijo in tam je nekoliko laže najti podatke
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Če veterinar ob vnosu čipa pozabi vpisati podatke o lastniku...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines