mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:51:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Če veterinar ob vnosu čipa pozabi vpisati podatke o lastniku...?
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Če veterinar ob vnosu čipa pozabi vpisati podatke o lastniku...?  (Prebrano 16255 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : torek, 09.05.2006 : 21:10:58 »

Ne, ni bil čipiran pri istem veterinarju. Pes je bil iz drugega mesta.
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #16 : torek, 09.05.2006 : 21:14:50 »

Ok... možno! Samo tisto kar sem prej napisala velja!!! Morda je veterinar malo potelefonaril okrog in pes ni bil preveč oddaljen od svoje občine in so zato podatke kar hitro našli...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #17 : torek, 09.05.2006 : 21:15:19 »

Možno...
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #18 : torek, 09.05.2006 : 21:17:21 »

Kako pa potem pride do tega, da so podatki vpisani na Madžarskem in jih lahko preberejo pri nas (vsaj jaz sem tako kolegico razumela - lahko jo pa vprašam)?

Res, kaj je potem smisel čipa?
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #19 : torek, 09.05.2006 : 21:19:17 »

Citat
In kaj je potem smisel čipov?
Zaenkrat ga (skoraj) ni! Bo pa, ko bodo (upam da kmalu) vzpostavili register in evidenco vseh psov na enem mestu! Takrat se bo dalo takoj izslediti lastnika! Samo nekam počasi to rihtajo...
Dobili so podatke-ampak le številko čipa! Ki pa (na žalost) nič kaj dosti ne pomaga! sram
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #20 : torek, 09.05.2006 : 21:20:20 »

Ali niste še nikoli pogledali pri veterinarju na displejček kaj se izpiše ko kontrolira čip? Undecided
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #21 : torek, 09.05.2006 : 21:54:59 »

No še to, da ne bo pomote... podatki o čipu+vaši podatki so tudi povsod tam kjer so vašega psa zdravili... Navadno jih prepišejo iz knjižice o cepljenju
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #22 : torek, 09.05.2006 : 22:43:44 »

Apollo.. ne vem če bo to popolnoma držalo. Mene so na eni kliniki ko sem pripeljala psa vprašali če je pes že registriran (ker je iz Slovaške) v našem registru. Sama nisem vedela kaj naj bi to pomenilo pa sem povprašala. Pa je rekel veterinar da se na kliniki kjer sem bila najprej ponavadi vnese podatke o psu v CENTRALNI register. Da sicer on ima vnešeno št. čipa pa vse v svojem registru, ampak da se mora tudi v državnega vnesti. Potem sem šla cepit drugega psa (uvožen iz Italije) pa sem rekla da pe ni registriran in je veterinar vnesel podatke v centralni register....
Logiran
bolhamoz
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #23 : sreda, 10.05.2006 : 06:56:04 »

A pa ste zihr da je veterinar pozabil vpisati podatke... To mi je nekam "za lase privlečeno"! Angry Ne rečem da ni možno a pomoje je bil razlog da niso mogli najti lastnika drugje, in sicer da v Sloveniji nimamo registra psov v katerem bi lahko na enem mestu pregledali številke vseh čipov! Če so psa našli v drugem kraju enostavno ne morejo dobiti podatkov!!!!!! In ni veterinar nič kriv za to. Podatke o čipu ima le tisti veterinar pri katerem je pes čip dobil... sram


Če so nam lagali v zavetišču, potem na žalost lahko lažem tudi vam... pa mislim, da ne.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #24 : sreda, 10.05.2006 : 08:11:09 »

A pa ste zihr da je veterinar pozabil vpisati podatke... To mi je nekam "za lase privlečeno"! Angry Ne rečem da ni možno a pomoje je bil razlog da niso mogli najti lastnika drugje, in sicer da v Sloveniji nimamo registra psov v katerem bi lahko na enem mestu pregledali številke vseh čipov! Če so psa našli v drugem kraju enostavno ne morejo dobiti podatkov!!!!!! In ni veterinar nič kriv za to. Podatke o čipu ima le tisti veterinar pri katerem je pes čip dobil... sram

V Sloveniji imamo centralni register psov. Ta ni na vpogled dosegljiv vsakomur ampak do njega lahko dostopajo tisti, ki se ukvarjajo s področji, kjer se ta seznam potrebuje (vet. ambulante, VURS,...). Lastniki pa lahko vpise preverijo v ambulantah.

LP, T
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #25 : sreda, 10.05.2006 : 09:20:11 »

Tudi mi smo lani v Kranju našli samojeda, še dokaj mlad ampak že kar velik dečko, bila je nedelja in smo ga morali peljati v Lesce kjer je bila dežurna ambulanta. Kuža je čip imel, vendar podatki o lastniku niso bili vnešeni!!!!!!! To je popolnoma res in bili smo tako besni da vam ne morem opisati, po taki vročini in gužvi smo se peljali v Lesce s tujim izgubljenim psom zaman. No kužku smo preko radia Kranj bliskovito našli njegove lastnike.
Jaz pa sem po tem pripetljaju vse svoje pse peljal k veterinarju da jim odčita mikročipe in preveri v računalniku in bili so seveda vpisani, čeprav imam tudi uvožene in imajo tuje čipe, vendar pri prvem obisku veterinarja so mi jih sami vse vnesli, kot je tudi za pričakovati, saj to je njihovo delo, da preverijo in vpišejo čip, če odprejo kartoteko za psa. Če pa čip celo sami vstavijo pol je pa itak logično da bodo vse registrirali. Vendar žal vedno ni tako Undecided in popolnoma verjamem in sočustvujem z prizadetimi v tejle temi.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : sreda, 10.05.2006 : 15:25:18 »

Teski, imaš prav. V Sloveniji imamo centralni register psov, dostop do njega pa imajo   tisti, ki se s tem ukvarjajo/mo. Tudi zavetišča imamo dostop do podatkov ozroma lahko vpišemo psa.
Včasih se zgodi, da veterinarji npr. na terenu cepijo več psov, podatke o lastnikih pa vpišejo kasneje...žal. Ampak register pa imamo. Lp
Logiran

apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #27 : sreda, 10.05.2006 : 20:00:09 »

No malo sem morda nerodno napisala! V Sloveniji se oblikuje register psov (se pošilja podatke tudi na VURS), vendar pa ta seznam še ni popoln, polno psov sploh ni vpisanih, nekaterim se ne da in sploh ne pošiljajo številk, programi niso usklajeni in se nekateri psi kar zgubijo, čeprav so bili podatki pravilno poslani... Tako da enega centralnega registra zaenkrat še ni! Oz. je še vse neurejeno.
Kolikor jaz vem večina ambulant nima dostopa niti do tega registra-poslati morajo vlogo na VURS-če se jim da seveda!
Smetka kolikor te razumem imate pri vas dostop direktno do registra! Pa me zanima ali potem tudi izsledite vse rodovniške čipirane pse?!? Ker kolikor jaz vem so tudi v zavetiščih s tem problemi... sram
Logiran
bolhamoz
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #28 : petek, 12.05.2006 : 07:51:09 »

No, radi bi še enkrat na kratko osvetlil cepljenje in "nevnos" podatkov.

Pri nas v vasi poteka cepljenje enkrat letno na več različnih lokacijah. Da Veterinar (živinozdravnik) obdela vse lokacije, morajo biti termini časovno tempirani. V našem primeru se mu je zelo, zelo mudilo mudilo. In ko sva se kasneje z ženo pogovarjala, se nama je zdelo kar malo čudno... ampak saj zaupaš tem ljudem.

Vem, da je grešiti človeško. Ampak kljub vsemu ALI NAJ VETERINARJA (ŽIVINOZDRAVNIKA) NA TO OPOZORIMO, ALI LAHKO ZAHTEVAMO POVRNITEV STROŠKOV VSAJ ZA BIVANJE V AZILU...?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #29 : petek, 12.05.2006 : 08:05:02 »

Tukaj se popolnoma strinjam z apollo. Register ni popoln, kar sem ze veckrat na lastni kozi (oz. pasji) preizkusila. Cip so res lahko razbrali, ko pa je bilo treba poiskati lastnika po registru pa o tem ni bilo ne duha ne sluha.

Bolhamoz, zal mi je za vasega kuzka. Me pa nekaj zanima. Cipirali ste ga na terenu? Ker tudi pri nas potekajo ta terenska cepljenja, vendar so nam narocili (ko smo kuzka cepili za kuzne bolezni), da naj ga za steklino obvezno pripeljemo v ambulanto, da ga bodo se cipirali. Verjetno gremo naslednji teden k veterinarju in bom to izkoristila, da vprasam kako je zdaj z registrom in ce se napake se vedno pojavljajo. lp
Logiran

Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Če veterinar ob vnosu čipa pozabi vpisati podatke o lastniku...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines