mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 18:33:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Socializacija...?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Socializacija...?  (Prebrano 24776 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 12.08.2004 : 08:21:03 »

Evangelina a pes je spuščen ko to počne???
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #16 : četrtek, 12.08.2004 : 08:28:26 »

Ne ni spuščen pa tud kolesarja ne doseže, saj ga jst prej potegnem nazaj. Ampak je kr neprijetno. Pa ni imel nobene slabe izkušnje s kolesom.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 12.08.2004 : 08:31:56 »

Probaj pozornost preusmerit na sebe. Seboj imej njegovo najljubšo igračko ali hrano in predno bo zagledal kolesarja pritegni pozornost. Ko bo šel kolesar mimo ga pohvali. Lahko pa probaš ga dati na sedi in če bo bil miren ga pohvali in se z njim poigraj. Pa malo pobrskaj po forumu, smo že velikokrat pisali o tem.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #18 : četrtek, 12.08.2004 : 09:15:05 »

Ce pa slucajno skoci proti kolesarju, ... ga pa obvezno potegni - cukni nazaj (bodi pripravljena na prvo "napako") in reci NE! Ponovi, dokler ne bo odnehal, potem ga pohvali!
Nikakor se mu ne smej ali mu kako drugace ne dopoveduj, da to lahko pocne! In VEDNO (bodi dosledna) mu moras prepreciti, ker ce mu enkrat ne preprecis, si zopet pet korakov nazaj!

Lp, Ursa
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #19 : četrtek, 12.08.2004 : 09:19:28 »

V bistvu nama je že enkrat uspelo ampak se je stanje spet poslabšalo. Šla sem na to varianto, da ko je skočil proti kolesarju, sem ga potegnila nazaj, rekla ne, dala v sedi, počakala in ga pohvalila. Nekaj časa smo kolesarje ignorirali, zdj pa je spet vse po starem.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #20 : četrtek, 12.08.2004 : 09:20:27 »

Potem pa zopet veselo na delo!  Wink

Lp, Ursa
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #21 : četrtek, 12.08.2004 : 09:22:29 »

jep, bo kr treba, če ne bomo vse kolesarje pregnali iz naše okolice! :Ptako pa tud ne gre Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
Binson
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #22 : četrtek, 12.08.2004 : 12:20:12 »

Citat
Sj mojga druga prevozna sredstva ne motijo in jih dobr prenaša- zelo rad se prevaža v avtu ampak vedno ko pa srečamo kakšnega kolesarja se zažene proti njemu, se postavi na zadnje tace in rine v njega, kolesar pa malo da ne pade dol. seveda potem jst s kislim nasmehom na ustih pojasnim, da bi se le rad igral in spoznaval z mimidočimi ampak mislim, da mi tega nekako noben ne verjame in me le grdo gledajo. Sj res nč na renči niti ne laja na njih, le zaganja se, pa tudi to ni prijetno, kr je kr velika mrcina.



Sam povem, da laja tudi na kolesarje.
Logiran
Binson
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #23 : četrtek, 02.09.2004 : 20:46:02 »

Pozdravljeni,
še enkrat se oglašam, v upanju, da mi boste pomagali s kakšnim dobrim nasvetom.
Kot sem že prej omenila, psička (enoletna maltežanka, zelo razvajena), laja na kolesarje, ljudi na rolerjih, avtomobile, goste in ljudi na cestah.
Opazila sem tudi, da se večine od naštetega boji, še posebej psov (napad dveh pekinezov v njeni rani mladosti).
Možnosti za pasjo šolo ni več (nestrinjanje domačih), tako da preostane šola in prevzgoja doma.
Nekako najboljši se mi zdi kliker, a me zanima, če bi se dalo z njim "zrihtat" problem lajanja?
Potrebno je tudi povedati, da me maltežanka tudi ugrizne (zelo močno!), ponavadi takrat,  
ko je v elementu lajanja na avte ali pa vzame kako neumnost iz smeti (itd.).
Zanima me, kako naj jo odvadim agresivnega vedenja do mene (družina predlaga UDAREC(!), ampak jaz res ne bi tega prakticirala...), in kako jo s klikerjem odvaditi lajanja na avte?
Kaj naj naredim ko laja na zgoraj naštete stvari, posebno na avte?
In strah pred drugimi psi?
Kako naj ji dopovem, da niso vsi nevarni?
Glede na to, da je to moj prvi pes in da nimam izkušenj z učenjem psov, mi bo vsak nasvet prišel prav.


LP, Eva

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #24 : četrtek, 02.09.2004 : 23:55:20 »

Binson!

Citat
In strah pred drugimi psi?
Kako naj ji dopovem, da niso vsi nevarni?

Socializacija! Druzenje s psi, ki ji zagotovo ne bodo nic naredili oziroma najprej s psi, ki ji vsaj nekaj casa ne bodo posvecali pozornosti!

Glede klikerja ne vem nic - ga nisem nikoli prakticirala!

Psicki moras na vsak nacin dopovedati, da si ti oziroma ste vi glavni in ne ona! Nikoli ji ne dopustite, da bo ona "premagala" vas!
Ne ustrasi se je! Odlocno ji povej, da je to, kar je naredila narobe - z besedo NE! Potem pa na primer za pol ure na prostor - tam jo pustitie cisto pri miru! Najhuje za psa je, ce ga sploh ne opazis - pa tako miga z repkom!

V glavem, ko laja ali pa ko koga ugrizne ji najprej odlocno recite NE! Ce ne bo imelo ucinka - na primer, ko laja na avtomobile, jo s povodcem cuknite in ponovite NE! Nikoli ne popustite in nikoli ne smete odnehati vi! Pa ce to pocnete pol ali pa dve uri! Vi ste sef in ona je vasa podrejena, se pravi, bo ona ubogala vas in ne vi nje!

Poskusite na "primerih" - naj se nekdo vozi s kolesom ali rolerji, vi pa jo imejte na povodcu in vadite!

Zakaj pa je ne peljes v solo "na lastno odgovornost"?  Huh

Sicer ne vem tocno, ampak se mi zdi, da je to maltezanom nekako "v krvi"! Ker od moje prijateljice maltezan je enak!  Undecided

Upam, da sem ti kaj pomagala, ker takih problemov sama sicer nisem imela - so nas pa tako nekako ucili v soli!  Wink

Lp, Ursa
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #25 : petek, 03.09.2004 : 00:03:19 »

Binson,

joj, joj koliko tezav !?

Mislim, da si mi ti poslala 3 SMS sporocila nekje z neta, nisi pa mi dala svoje stevilke, zato ti nisem mogla odgovorit!

1. nasvet: nabavi si knjigo TEZAVE S PSOM, avtorice Celine del Amo. Dobis jo v vseh knjiznicah, lahko pa jo tudi kupis (cena cca. 5000 SIT). V tej knjigi imas lepo pregledno po vrsti zlozene vse tvoje tezave z natancnimi napotki za njihovo odpravljanje in preprecevanje novih..

2. Misim, da v tvoji blizini res ni nobene pasje sole, najblizja je v Postojni (ne vem, ce se deluje).

3. s klikerjem se da veliko narediti (npr. jaz ga uporabljam za učenje zelo samozavestnega in močnega samca tolerance do drugega samca - do te mere, da se ga za klik in nagrado lahko drugi samec brez incidenta  Grin dotakne s smrčkom in obratno), vendar ti uporabo klikerja brez znanja odsvetujem, ker moras zelo dobro vedet, kaj bos s klikerjem potrdil, kdaj, kako, kdaj ne, kako bos ustvaril zeljene okoliscine ipd...

4. poskusi se zmenit s kakim znancem kolesarjem ali rolarjem, da se dobita na ulici, sprva naj miruje in dovoli psici, da ga povoha ter pohvali in nagradi lepo obnasanje, ce to uspe, naj se malo zapelje...

Veliko uspehov!  Smiley
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #26 : nedelja, 12.09.2004 : 10:51:31 »

Pozdravljeni,
še enkrat se oglašam, v upanju, da mi boste pomagali s kakšnim dobrim nasvetom.
Kot sem že prej omenila, psička (enoletna maltežanka, zelo razvajena), laja na kolesarje, ljudi na rolerjih, avtomobile, goste in ljudi na cestah.
Opazila sem tudi, da se večine od naštetega boji, še posebej psov (napad dveh pekinezov v njeni rani mladosti).
Možnosti za pasjo šolo ni več (nestrinjanje domačih), tako da preostane šola in prevzgoja doma.
Nekako najboljši se mi zdi kliker, a me zanima, če bi se dalo z njim "zrihtat" problem lajanja?
Potrebno je tudi povedati, da me maltežanka tudi ugrizne (zelo močno!), ponavadi takrat,  
ko je v elementu lajanja na avte ali pa vzame kako neumnost iz smeti (itd.).
Zanima me, kako naj jo odvadim agresivnega vedenja do mene (družina predlaga UDAREC(!), ampak jaz res ne bi tega prakticirala...), in kako jo s klikerjem odvaditi lajanja na avte?
Kaj naj naredim ko laja na zgoraj naštete stvari, posebno na avte?
In strah pred drugimi psi?
Kako naj ji dopovem, da niso vsi nevarni?
Glede na to, da je to moj prvi pes in da nimam izkušenj z učenjem psov, mi bo vsak nasvet prišel prav.


LP, Eva



ojla!

Tudi jaz imam maltežana.  Wink Temo o maltežanih imaš tule.  Wink

Moj se pa najbolj boji psov. Res, vsakega psa se boji. In meni gre to na živce. Ja, pasja šola v postojni še deluje. S kje pa si?  Huh Kako pa je ime tvoji maltežanki?

Jaz predlagam, da psičko navadite na vse, česar se boji. Tudi pasja šola ne bi bila odveč. Vsaj mala. Moj kuža je hodil v malo šolo, a v nadaljevanje ne gre, saj imamo predaleč do Švrkca(okoli 80 km). Lahko pa bi šli v Postojno. Ampak ne vem...

V temi o maltežanih smo se menili o srečanju, a je žal odpalo. Bo pa zdaj v kratkem, eno srečanje. Sodeluj v temi, pa se zmenimo.  Wink Smiley

Jaz tukaj v okolici nimam dosti nepopadljivih psov, zato ga ne morem navajati na njih. In ostanejo mi le srečanja....  Roll Eyes



Čaw, jessy
Logiran
NightCrawler
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #27 : sreda, 02.02.2005 : 10:09:10 »

Pozdravljeni. Imam 3 in pol mesece staro nemsko dogo. Pocasi sem jo zacel socializirati pa sta se dvakrat v njo zagnala dva manjsa psa in nanjo rencala in jo celo poskusala ugrizniti. Lastniku sem zabrusil naj da psa na vrvico in naj upa da se moja psica ne bo spomnila dogodka! Ko se priblizujejo kaksnokoli psi pocepnem zraven nje in jo imam vedno na vrvici, zaradi tega sem tudi oba napadalca pravocasno odgnal in preprecil ugriz. Sedaj razmisljam; socializacija ali pa sploh ne pri mladicih? Kaksne so vase iskusnje? Prijatelj mi je svetoval naj pozabim na socializacijo dokler ne bo vsaj 6 mesecev stara.  ???
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #28 : sreda, 02.02.2005 : 10:11:24 »

Kaj ti smatraš pod pojmom "socializacija" Huh Zakaj ne pred 6-timi meseci?

Lp Jana
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #29 : sreda, 02.02.2005 : 10:18:35 »

Moje mnenje!

Socializacija obvezna pred 6. mescem! Ampak s psi, ki niso popadljivi, ... pojdita v pasjo malo solo ...
Preden pa greste v stik z drugimi psi mora biti pes cepljen!!!
Je pa res, da jo moras paziti ... kar se hoje in skakanja tice, da ne bo imela kasneje tezav s hojo!

Kdo pa je vzreditelj tvoje dogice ... najbolje je vprasti kar njega!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Socializacija...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines