mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:19:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Socializacija...?
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Socializacija...?  (Prebrano 24787 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #75 : četrtek, 17.06.2010 : 11:15:19 »

Mogoče bi bili moja Aja in Tigi čisto fajn za kakšno tako srečanje. Nobena ne grize, pod kontrolo sta, obe sta majhne... Ljubljana, seveda.
Logiran
Maja1605
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #76 : četrtek, 17.06.2010 : 14:56:19 »

Očitno smo se malček narobe razumeli. Jaz je ne dvigujem več v naročje (ker vem da to ni dobro). Pogovarjala sem se že z učiteljem pasje šole in mi je to odsvetoval, rekel je, naj se v primeru napada postavim med mojo psičko in pred napadalnim psom - IN TO SEM TUDI NAREDILA. Mene ni strah nobenega psa (tudi če bi me ugriznil, bi že preživela). Želela sem samo povedati, da me zelo zanima, zakaj se drugi psi dobesedno vedno zakadijo vanjo in začnejo lajati - to se zgodi v 90% srečanjih z drugimi psi. Ona se v takem primeru zelo vstraši in kljub temu da jaz ostanem mirna  in se z lastnikom drugega psa tudi kaj pogovorim, ona pa  čisto pobesni (začne brezglavo tekati, cviliti,...) pa če tudi bi se drug kuža samo igral ali jo povohal. Večkrat sem poskušala sodelovati pri tem, da bi se z drugimi kužki dobro razumela ampak kar ne gre. Edini pes s katerim ni bilo težav je bila še ena psička iste pasme, pa še to je potrebovala pol ure, da sta se pričeli igrati.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #77 : petek, 18.06.2010 : 08:36:36 »

Glej Maja1605, škoda pri vedenju tvoje psičke je že narejena. Sploh ker je bilo na začetku potrjeno njeno napačno vedenje ji zdaj sploh ni jasno kaj se dogaja in zakaj nima več zaščite (pri tebi).
Srečanje z drugim psom bi pri vaju moralo izgledati približno takole .. pes, ki je nezatežen, prijazen in neobremnenjen z drugimi psmi naj se nekaj časa le igra v vajini bližini. Psičko v nič ne sili, ampak se le igraj z njo. Med igro se bo zgodilo, da bosta kdaj tudi zelo blizu in vsako pozitivno obnašanje nagradiš. To naj bo za enkrat dovolj. Ko se bo neobremenjeno igrala ob tujem psu naredite počasi in previdno korak dlje v spoznavanju in ovohavanju. Spet naj bo najprej igra (lastnik - pes), da se navadi njegove prisotnosti.
Psi pa jo napadajo zato, ker že na daleč oddaja signale strahu in nervoze.
Logiran
Maja1605
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #78 : petek, 18.06.2010 : 11:59:56 »

No včeraj zvečer sva bile na sprehodu in sva srečale eno gospo z kužkom. Tisti kuža je bil že malo starejši, prijazen in nič "napadalen". Počasi je prišel do moje Tie, nekaj časa se ga je otepavala in norela, vendar se je kmalu umirila, medtem ko sem se jaz začela z gospo pogovarjati in se je hotela z njim igrati  Grin. Dobro nama je šlo!!! Škoda da nas je nevihta pregnala domov. Upam da se bo zadeva popravila in hvala vsem za nasvet.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Socializacija...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines