mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 02:27:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147157 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #885 : četrtek, 21.05.2015 : 12:34:44 »

A lahko samo prasam iz katerega konca slo. ste? Mi smo z notranjske in nic ne pomaga, tudi kis se kar lepijo nanj. Kri je vredu, zdaj mu dajem se B kompleks, za izboljsanje imunskega sistema. Nisem pa se probala cesnovih tablet:-/
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #886 : četrtek, 21.05.2015 : 12:58:36 »

Mi smo "sredi gozda", med Logatcem in Vrhniko, uporabljamo Foresto ovratnico in zaenkrat se nas klopi bojijo. TRKAM.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #887 : četrtek, 21.05.2015 : 13:51:40 »

Mi pa smo vsak dan na obrobju gozda, vsekakor pa vedno v visoki travi in grmovju  Roll Eyes  huh in že dve leti odlično furamo s Scalibor ovratnico  veselje
Prej pa jih je mlajša psica nosila na gobcu domov tudi novembra in decembra  Undecided
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #888 : četrtek, 21.05.2015 : 14:11:27 »

Pri nas (redni obiski gozdov in travnikov v okolici Ljubljane, na Gorenjskem in v Prekmurju) odlicno deluje Advantix.

Osebno imam cedalje bolj mocen obcutek, da mora vsak lastnik psa sam ugotoviti, katero zascitno sredstvo proti klopom deluje za vsakega njegovega psa posebej. Prejsnjemu je super delal Frontline, za ocetovega je ok tako advantix kot frontline, ...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #889 : četrtek, 21.05.2015 : 14:16:11 »

Osebno imam cedalje bolj mocen obcutek, da mora vsak lastnik psa sam ugotoviti, katero zascitno sredstvo proti klopom deluje za vsakega njegovega psa posebej.

O tem sem jaz sveto prepričana. Ker že na dveh psih, ki živita v popolnoma enakem okolju in hodita na enake sprehode, ne deluje ista stvar enako. Res moraš probavat, dokler ne najdeš. Pa še tisto običajno po par sezonah "odpove".
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #890 : četrtek, 21.05.2015 : 15:42:57 »

Mi smo s prelepega koroškega konca. Tista, s hrtico je pa iz primorske.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #891 : četrtek, 21.05.2015 : 16:47:46 »

Pri nas smo pri tamali na Nexgard, zaenkrat več kot zadovoljni.  Afro Afro
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #892 : četrtek, 21.05.2015 : 18:43:04 »

Veterinarka me je zadnjič opozorila, da naj bi pri Nexgardu klop odpadel šele po 2 dneh (naj bi pisalo v navodilih). Sad

Mi se še vedno držimo Advantixa (tudi Foresto nam je bil ok, le dražji in tečen  Tongue ). Če to o razlikah velja, sta moja 2 hvala bogu glih. Grin
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #893 : četrtek, 21.05.2015 : 19:34:32 »

O tem sem jaz sveto prepričana. Ker že na dveh psih, ki živita v popolnoma enakem okolju in hodita na enake sprehode, ne deluje ista stvar enako. Res moraš probavat, dokler ne najdeš. Pa še tisto običajno po par sezonah "odpove".

Pa tudi na različne pse se prime različno št. klopov. Zdej ne vem, a ima to kaj veze kot pri ljudeh, ko imajo komarji nekatere raje kot druge, verjetno je pa tudi od tipa dlake odvisno. Jaz sem en čas hodila po enakih poteh s kratkoldako psico (mojo) in psico, ki je imela sicer enako dolžino dlake (bila je postrižena), je imela pa svilnat tip dlake. Moja je dobila enega ali nobenega, druga boga reva pa vsaj tri.. večinoma sem jih kar sproti dol pobirala ali pa pred vstopom v avto (ker so bili ful opazni na njeni barvi dlake).
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #894 : četrtek, 21.05.2015 : 23:34:31 »

Pri nas smo pri tamali na Nexgard, zaenkrat več kot zadovoljni.  Afro Afro
Mi ga (doslej) še nismo dobili in kolikor sem informirana, je tudi pri drugih psih zelo učinkovit.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #895 : četrtek, 21.05.2015 : 23:36:09 »

Veterinarka me je zadnjič opozorila, da naj bi pri Nexgardu klop odpadel šele po 2 dneh (naj bi pisalo v navodilih). Sad

Mi se še vedno držimo Advantixa (tudi Foresto nam je bil ok, le dražji in tečen  Tongue ). Če to o razlikah velja, sta moja 2 hvala bogu glih. Grin
Mislim, napačen citat, tale bi moral biti o klopih in Nexgardu.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #896 : četrtek, 21.05.2015 : 23:42:49 »

Sicer pa ja, se strinjam, od vseh  drugih stvari je bil doslej pri nas najbolj učinkovit Advatix (pod pogojem, da psa vmes med 2 ampulama ne kopaš in da te ne spere dež), odličen je bil Foresto (totalna groza za dolgo dlako), po Scaliborju sta oba psa dobila tako alergijo, da bohseusmili Lips Sealed, pa še za klope ni bila učinkovita,  Frontline se pri nas obnese samo za bolhe, za klope popolnoma odpove, enako Fypryst, je pa učinkoval tudi Practic.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #897 : petek, 22.05.2015 : 13:52:01 »

Evo mi slo iz Logatca, ampak se nismo nasli stvari da bi ucinkovala:-/ ce komu prav pride podatek, sem kupila elektronski glavnik za iskanje bolh in najde tudi klope:-)
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #898 : petek, 22.05.2015 : 16:49:36 »

A Foresto ste poskusili? Sicer je kar lep strošek, ampak zdrži za celo sezono.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #899 : petek, 22.05.2015 : 17:59:49 »

Tudi Foresto je "zanesljiv" kakor za koga (psa) in kakor kje ... sinoči recimo so se dobre pol ure po isti visoki gozdni travi itd, lovili naši trije psi, pa je bil izkupiček klopov na večernem čohanju in pregledovanju:
-Roko (Advantix, bi rabil že nov nanos te dni pa je glih ful dežja): 0 klopov
-Bajka, borderka: Foresto - 0 (popoldan pa 1 prisesan)
-Boris, border, magnet za klope: Foresto - 3 prisesani (verjetno od popoldneva), 5 živih je še lezlo po njemu. In tako praktično vsak dan ... Enako je bilo, ko je imel Scalibor ali Advantix ali Ex-Spot, obeske in vse sorte, kar je prijateljica že sprobala.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines