mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 23:09:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dobermani - čvek
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dobermani - čvek  (Prebrano 181911 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1515 : nedelja, 30.06.2013 : 23:50:46 »

Aha no to pa fajn da se lepo razume in je lepo vzgojen.. Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1516 : ponedeljek, 01.07.2013 : 00:32:41 »

pri meni se mora Wink
dobiji so super, samo za moj okus gre vzreja čisto preveč v višave (dobesedno Tongue  )  Sad
Logiran
Bork777
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1517 : torek, 02.07.2013 : 12:51:37 »

Lep pozdrav,

lahko vam povem, da smo stvar temeljito premislili in se odločili za dobija, ki sedaj živi z nami v hiši. Torej že več kot dober mesec imamo dobermanko, ki je stara 3,5meseca. Lahko povem, da je super kuža in da se lepo telesno in duševno razvija.
Logiran
transpo12
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1518 : sreda, 02.04.2014 : 23:43:03 »

Pozdravljeni,
zanima me kako dobro so dobiji kondicijsko pripravljeni? namreč sam sem športno aktiven in pretečem cca 5-10 km z zmernim tempom in me zanima ali lahko doberman to zdrži da mi nebo revež kje na pol poti skupaj padel Smiley

upam da dobim odgovor glede na to da že dolgo ni nobenega posta..
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1519 : četrtek, 03.04.2014 : 10:41:57 »

Kondicijska priprava je odvisna od tebe kot lastnika. Maš teme kjer je več o tem zapisano. Smiley

Doberman bi moral to brez problema zdržat, pa še kaj dodat Tongue . Pomembno pa je da kupiš od vzreditelja, ki pri parjenju gledajo predvsem na zdravje plemenjakov in plemenk in imajo zdravstvene teste narejene. Minimum so slikani kolki. Več kot majo pregledanega in je vse bp, manjša je verjetnost, da bo z mladičem kaj narobe. Da so brez alergij, da so skladni (če so recimo mišice na eni strani bolj razvite kot na drugi je to definitivno znak, da nekaj ne štima s psom in njegovo fizionomijo...), da tudi sami zmorejo brez problemov premagovati te razdalje in da so aktivni itd...

V glavnem odgovor se glasi: zdrav duh v zdravem telesu Wink
Pred leti sem se malce zanimala za to pasmo in ugotovila, da imajo v primerjavi z ostalimi več zdravstvenih problemov. Zato se res dobro pozanimaj kako je s starši in če ima vzreditelj tudi več podatkov o prednikih in sorodnikih pomeni, da je skrben Smiley
Logiran
transpo12
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1520 : petek, 04.04.2014 : 12:43:44 »

Hvala AngSteter

ali pozna kdo še kako psarno kjer imajo dobermane? na forumu sem jih videl nekaj vendar linki in google jih ne najde.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1521 : petek, 04.04.2014 : 20:25:17 »

Psarne, ki so na mojpes.netu so na http://www.mojpes.net/modules/vzreja/index.php?storytopic=280&storynum=10, drugih podatkov o vzrediteljih tukaj ni mogoče dobiti.
Logiran

Kory
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1522 : sobota, 10.05.2014 : 23:12:10 »

Pozdravljeni,

že nekaj časa se navdušujem nad pasmo dobermanov in se mi zdi da bi bila to prava pasma zame(vzgojil sem uspešno že 2 psa, imam aktivno športno življenje tako da ga lahko peljem sabo na tek, lahko mu zagotovim večji vrt in imam tudi na voljo čas se z njim ukvarjati). Vendar pa ker se mi zdi pravi doberman le kupirani(glede tega se ne mislim kregati, vsak ima svoje mnenje in za to je namenjena druga tema), bi rad vprašal če lahko kdo priporoči psarno ki jih lahko že odda lepo kupirane? Sam sem našel le psarno Altobello, vendar pravijo po angleških forumih da imajo oni preveč mladičev letno kar pa ni dobro niti za mater niti za mladiče. Če slučajno kdo pozna kakšno(glede na to da je dovoljeno kupiranje le še v tujini) tujo psarno ki jo lahko priporoči bi bil izredno hvaležen.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1523 : torek, 20.05.2014 : 13:49:22 »

 Cry
 tale doberman, ki je bil pri meni na počitnicah za kar pol leta je šel v pasja nebesa  Shocked

na treningu z mano in Nejcem...

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/541785_10202491541280760_728370678_n.jpg

v našem krdelu...

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t31.0-8/812662_10201810020563168_282945242_o.jpg


januarja je šel nazaj k lastnici, ki ga v 2 letih ni imela skoraj nič pri sebi; ni mu bila kos, pa vendar se ni dalo dopovedat, da bi ga bilo najbolje oddat... pa je šel na evtanazijo  Cry

tale fotka mi je pa najlepša...

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/l/t31.0-8/1116092_10201468442583932_317607581_o.jpg

žalostno...
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1524 : torek, 20.05.2014 : 13:58:23 »

januarja je šel nazaj k lastnici, ki ga v 2 letih ni imela skoraj nič pri sebi; ni mu bila kos, pa vendar se ni dalo dopovedat, da bi ga bilo najbolje oddat... pa je šel na evtanazijo  Cry
Shocked Čakaj malo... S kakšnim razlogom se je pa T61 upravičil?
Kako grozno, grozno, grozno žalostno.  Cry
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1525 : sreda, 21.05.2014 : 12:27:42 »

odločba...
do katere ne bi prišlo, če bi se pes oddal... najbolj me boli to, da je bila ponujena pomoč iz marsikatere strani (tudi s tujine)  butnglavc
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1526 : sreda, 21.05.2014 : 12:32:22 »

 bruham
Egotrip na najvišji možni ravni.
Upam samo, da si lastnica ne bo novega "modela" omislila.  Lips Sealed Angry
Logiran
/
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1527 : četrtek, 28.08.2014 : 20:45:10 »

Zdravo

Zanimam se za nakup dobermana ze dlje casa.

1. Sem ze veliko prebral o teh psih in se bojim da ne morem zadovoljiti vsem potrebam: Pes v hisi ne more biti, razen dve garazi in kurilnica (predvsem za pozimi). Imel bi dobro izoliran pesjak, po potrebi tudi z grelcem. Glede zelje psa po druzbi je pa tako, da bi bil sam za delovni cas, oziroma otroci so kaksno uro prej iz sole – se na to lahko navadi in zdrzi? Res je se, da imamo tudi dedka, ki se sicer razume z zivalmi in bi ga kaj pogledal cez dan, ima pa vedno dela okrog his, hlevov. Smo pa iz vasi, podezelja. Glede na sprehode pes tudi ne bi imel jutranjih sprehodov, ker ni vedno casa in se mi zdi bolj smiselno, da se pes na to ne navadi, kot pa da zjutraj pricakuje, ti se pa odpeljes v sluzbo in je razocaran.

2. Zanima me tudi se kako je s kupiranjem repa in uses? A se to sme, se ne sme, kaksen je to postopek, kaksna je cena, pri kaksni starosti se to naredi?
Ne morem se pa odlociti za spol - naceloma mi je vseeno, bi pa vzel tistega, ki bi lazje prenasal te moje potrebe, da bi bil sam tistih 8 ur, da bi imel mogoce malo manj energije.

3. Zanima me pa se kako je s tem, ko se govori, da dobermanu moras vsak dan dokazovati, da si ti gazda, ne on.
Veliko je seveda odvisno od lastnika, nekaj pa tudi od psa seveda - zato, ali bi doberman glede osamljenosti v delovnem casu pa tudi splosne osamljenosti (misljeno kot to, da pac ne bi bil z nami v dnevni sobi, kuhinji, itd... vedno ob druzini) lahko skrojil kaksne zamere itd.?
Zanima me pa se, kako je z dobermani pozimi - po eni strani so energicni psi, ki jih moras vsak dan fino sterat, po drugi strani jih pa hitro zebe, zato me zanima a se jih pozimi tudi vodi na sprehode, metanje palic in ostalo zunaj?

4. Zdaj pa se malo o prodajalcih:
Na **** sem nasel en oglas, moski 130e, zenske 100e - *********. Nekako se mi zdi poceni. Pravi da to ne pocne zaradi zasluzka - ga kdo pozna, kaksne pse ima?
Potem je pa se nekaj oglasov za ceno po dogovoru, en pravi da ima odlicne starse, drugi je napisal imena starsev in slike... vsi so pa brez rodovnika.
Kaj sedaj za psa pomeni rodovnik? Meni ne veliko, iscem druzinskega psa, bi pa vseeno nekako preveril starse in prednike o bolezenski zgodovini, da bi kupil psa iz zdrave druzine. Dovolj mi je zdrav pes, nikakor pa ne rabi bit sin kaksnih hudih sampijonov.

5. Potem me pa zanima se o stroskih, ki jih za sabo prinese nakup takega psa? Kaj se recimo letno placuje (brez hrane seveda)? Kaj je takojsen strosek ob nakupu (kaksen davek)? So kaksna zavarovanja, obvezna/neobvezna, kaj pokrivajo in priblizne cene.

Postavu sem kar nekaj vprasanj, nakonc sem odstavke se lepo oznacu, ce bo kdo tako dober, da si bo vzel nekaj casa pa odgovoril kar po odstavkih vse Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1528 : četrtek, 28.08.2014 : 21:15:00 »

2. Kupiranje uhljev in repov je v Sloveniji popolnoma prepovedano.

4. Na tem forumu ne bomo govorili o nakupu nerodovniškega psa. Pod nobenimi pogoji. Tukaj je prepovedano dajati kakršnekoli podatke o prodajalcih nerodovniških psov, zato so zgoraj nastale zvezdice, ob morebitnem naslednjem poskusu bo vse izbrisano.

Vprašanja zajemajo praktično celo paleto informacij, ki spadajo v najosnovnejšo oskrbo psa, zato predlagam najprej sledeče branje:

Glede oskrbe:
- POMEMBNO: O odgovornem lastništvu psa - KLIK
- POMEMBNO: Odgovorno skrbništvo psov KLIK

Glede nakupa:
- Zakaj rodovniški psi niso zastonj ... KLIK
- Pred nakupom - Ali sem pripravljen na psa? - KLIK
Logiran

/
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1529 : četrtek, 28.08.2014 : 21:45:56 »

2. Kaj pa ce peljes kupirat na Hrvasko, lahko potem v Sloveniji kdo za tabo leta?

Ja a 'cistokrvni psi brez rodovnika' so pa kr za v smeti?

Imamo tukaj se kaksne druge vzreditelje kot Lazodobi?
Logiran
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dobermani - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines