mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 03:43:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dobermani - čvek
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dobermani - čvek  (Prebrano 181920 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1545 : sobota, 30.08.2014 : 22:36:16 »

Saj v resnici se mi ne da, ker lej ..., pa vendar ...

Vse je za zan.urbas:

Rottweiler zgodbe: Poglej, kdo jih je napisal, kdaj so bile napisane in objavljene, za kakšen namen so bile napisane in objavljene.
Jaz nikoli nisem imela rottweilerja, ne pravega in ne fake in nikoli nisem pisala nobenih zgodb o rottweilerjih.

Beri natančno - nisem napisala, da si ti ubrisan, temveč da bi bokser pri takem lastniku, kot se nam ti predstavljaš, res postal do konca in še čez ubrisan, ker ne bi dobil tistega, kar potrebuje. Sem živela s pasmo od 1994 do maja 2014, zato mi lahko verjameš, da nekaj le vem o njej. Je pa bokserjem namenjena ena druga tema. Beri, kar piše in komentiraj, kar piše.

O postopku kupiranja in oskrbi kupiranih uhljev je zagotovo cel kup napisanega v članski bokserski temi, verjetno še kje drugje, pa tudi marsikje na netu. Ne verjamem, da ti bo kdo na novo pisal ali iskal. Če te zanima, si poišči.

'Osnovni napotki za uporabo' dobermana so enaki, kot za katerokoli drugo pasmo. Od 'napotkov' za druge pasme se potem razlikujejo samo v niansah. Če ne poznaš osnovnih 'napotkov', se je z niansami težko ukvarjati, saj ne veš, kaj spada k posebnosti pasme, kaj pa k vsem psom.

Tole bi moral poznati, če te v resnici zanima izgovorjava besede beauceron: http://inogolo.com/pronunciation/Beauceron.

Vse, kar 'dobiš', je posledica tega, da ne bereš, kar ti ponudimo, če pa že, bereš neverjetno površno in ne razumeš, da ti ne bo nihče tukaj 'pisal knjig', ker so že 'vse take napisane' in nihče tukaj se ti ne bo pridružil v mišljenju, ki ga prinašaš, ker smo to že tolikokrat premleli, da smo že naveličani tipčkov, ki nočejo brati in se v resnici nočejo ničesar naučiti, temveč terajo svojo. Nič osebnega, vendar večina pričakuje od novinca, da si prebere osnove, potem pa pametuje. Z vprašanji ni nič narobe in veseli smo vsakega, ki jih postavlja, vendar pričakujemo, da bo med enim in drugim cepetanjem novinec tudi kaj prebral, vsaj tisto, kar ponudimo, in o prebranem razmislil. Pa razmislil tudi o tem, kje se je znašel, ne pa se obnašal že pri prvih sporočilih kot slon v trgovini s porcelanom. Napisal si namreč nekaj zadev, ki tukaj ne bi smele nikoli pisati, če želiš še kakšen konkreten odgovor in če so ti v resnici všeč pasme, kot sta doberman in rottweiler. Žal se mi zdi, da te ne zanima, kdo sploh so tvoji sogovorniki, kaj smo do sedaj počeli in še počnemo na tem forumu ..., kaj je o agresiji psov (ne pasem, temveč psov) že znanega, odkritega, strokovnega, zapisanega, ..., temveč si se zataknil ob veliko željo nam čimprej dopovedati, kako dober si in kako vse najbolje veš. Torej ..., o mačkah bi bila jaz na tvojem mestu tukaj popolnoma tiho. Na kmetih niste popolnoma nič drugačni, kot kjerkoli drugje, pa tudi zakon velja za vas isti, kot za vse ostale. Pa o agresivnih pasmah ali o 'agresivnih pasmah' bi se na tvojem mestu najprej zelo zelo potrudila izvedeti vse in še več, šele potem morda (še bolj verjetno pa nikoli) zapisala besedno zvezo agresivna pasma ali 'agresivna pasma'.

Jaz bi na tvojem mestu začela od začetka, znova pri branju tvojega prvega sporočila. In krepko razmislila o nadaljevanju.
Ti pa sam zase veš, po kaj si prišel sem. Če si prišel po znanje, boš nasvet upošteval, če nisi, se boš poskušal fajtat naprej. Ni od mene odvisno, temveč samo od tebe. Znanja je na netu ogromno, tudi tukaj. Če nisi pripravljen sprejemati drugih mnenj in razmišljati o njih ... potem verjetno tale portal ni pravi zate.

Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1546 : sobota, 30.08.2014 : 23:31:01 »


sem vzreditelj čopkastih psov (po tvoje) in glede na to kar pišeš, TI NIKDAR IN NIKOLI ne bi prodala psa, če bi ga želel kupiti pri meni (nepomembno katera pasma).
Logiran
/
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1547 : nedelja, 31.08.2014 : 00:36:03 »

Natis verjem, da nisem slab clovek, in s psi ne delam nic, kar ste si vi mozni vse predstavljat. Tudi nisem nic drugega omenil, kot to, da so nekaterim pa pac taki vsec, nekaterim pa kupirani - ne skrbi, mi na kraj pameti ne pade da kaj takega se kupim Cheesy Samo vracam obnasanje kakrsno sem dobil tukaj. Kot bi dobu nov siht, vprasal direktorja 'ja kdaj mamo pa malco?' pa bi reku 'Ja, sej v pogodbi pise, mislim da tam okrog 75. strani' (!Prispodoba! - da ne bo kdo pameten da zaposlitvene pogodbe pa tok strani nimajo).

Rottweiler zgodbe so ze stare ja, a to pravilo, da se o nerodovniskih psih ne sme govoriti je pa novo? Oba sta nerodovniska, se pravi mesanca (kot si me sama naucila).
''Osnovni napotki za uporabo' dobermana so enaki,...'' - res je - ni pa res da sem iskal osnovne 'napotke'. Sama pa ves, da je v gradivih odgovor samo na eno vprasanje.
Kastracija Sterilizacija macke je enako mucenje kot kupiranje in si ne zatiskajte usesa.
Pasme so mi vsec v resnici (al kaj si mislte?), ce ne se zanje ne bi zanimal in ne bi zacel v imensko temo pisat ampak bi v splosno. Zanimam se za pasme, ne nasplosno za pse, ker psov je toliko, da jih ne mores kar poenotit. Poenotis lahko take stvari, da morajo vsi biti na vrvici ce gres po mestu na sprehod itd.
Ne govorim, kako dober sem, ampak se samo branim/zagovarjam, ker se pocutim napaden in posiljen z mnenji - mam podoben karakter kot doberman Cheesy
(Posiljen z mnenji glede kupiranja - tudi jaz grem lahko na macji forum, kjer ljudje sprasujejo kater veterinar je dober za kastrirat/sterilizirat, piskat o tem kaksni mucitelji so pa jih prepricevat naj pa macku vendarle pustijo jajca)

Tudi o sogovornikih sem pogledal tiste linke pod slikco in podobno, sem tud vohun. Sama si imela Maksa, Laro in Luno - kot si me naucila so vsi bili mesanci, razen Balija, ki ima tisto plemisko ime. Jaz sem jih pa takoj slisal, ko sem o nerodovniskem psu vprasal, kot bi bil res zmaj in kot da bi tem 'mesancem' kaj tako hudo falilo?

Zdel se mi je pa tole zelo velik forum zelo aktiven in sem zelo razocaran nad njem, tako da ne bom vec pisal. Bral bom se, javljal se pa ne bom, ker mi ni vsec odnos, ki je premalo objektiven. Vi ne sprejmete mojega mnenja, jaz pa ne vasega - kako naj se potem razumemo? A se radi postavljate ker je forum javen al ne vem zakaj? Jaz v zasebnem zivljenju in v zasebnih emailih (z vzreditelji naprimer) nimam nobenih problemov s komunikacijo. Za povrh vsega pa se od vseh vas ki ste se mi javili nima dobermana! No to je zadnji post, ker se tudi meni vec ne da, glede na to da se pa sigurno najdejo tukaj kaksni ljudje, ki se na dolocene pasme (ki mene zanimajo) tudi spoznajo, se bom pa glede na njihove poste osebno na email obrnil na njih.

Uzivajte in hvala za tistih par stvari, ki mi je bilo v pomoc. Skoda pa ker se nismo razumeli in ker si me hudo zelo zmotno predstavljate (!!!!!!samo zaradi uses!!!!!) in ste me spravili do tega da tukaj norim za brez veze. Lahko Noc.

PS: Prosim, ce vse te objave od mojega pojava pobrises, ko bos videla, ker vse skupaj ni podobno nicemur in ubistvu krsi pravila ker je offtopic, ker nima niti 3% veze z dobermani.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1548 : nedelja, 31.08.2014 : 09:24:24 »

Dobro jutro. Samo troje:
- Moji psi in mački so bili posvojeni, ker so nujno iskali nove domove, tudi rodovniška psica. Z nakupom ne pomagam producirati še več nerodovniških psov, ne se bat.
Nihče se ni rodil pameten in upam, da vsi nadgrajujemo znanje in s tem tudi spreminjamo mnenja in stališča o posameznih problemih in temah. Upala sem, da tudi ti, za kar pa je treba prebrat kaj vsebinskega, ni nujno, da tukaj. Žal nočeš.
- Brisano ne bo nič.
- Veseli me, da z vzreditelji nimaš problemov v komunikaciji. Ena ključna razlika je med njimi in nami - mi nič ne prodajamo. Če se res meniš z vzreditelji, ti ne verjamem, da gre za iste zadeve, kot tukaj, ker če se menijo s teboj o prodaji/nakupu nerodovniškega psa, v resnici niso vzreditelji, da se ne menijo o tem, koliko mladičev lahko na leto skoti ena mačka in koliko jih lahko zaplodi en maček, ter kako ponavadi ti mladiči končajo, pa vem, da se ne menite.
Prijetno nedeljo ti želim.
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1549 : nedelja, 31.08.2014 : 10:58:31 »

Če dvomiš v verodostojnost napotkov ostalih, ki nimajo dobermanov, zakaj si pa spregledal ta dva posta? Navsezadnje tudi nista tako dolga, da bi ti vzela preveč časa z branjem  Wink

Ne kupuj psa (sploh pa ne dobermana), če se nimaš časa z njim ukvarjat. Raje vzemi zlato ribico v akvariju, ta te bistveno manj potrebuje.

Sam imam dobermana in ti lahko iz prve roke povem, da to ni hec. Dnevno: dolgi sprehodi (+5km), fizična aktivnost, umska zaposlenost, večkrat dnevno wc, šolanje.... pes občutljiv na mraz...

Doberman ni za v pesjak, mora biti v družbi ljudi. Zunaj pozimi zmrzne.

Vsak pes brez rodovnika je mešanec. Pa je lahko 100% izgled in karakter rodovniškega, še vedno je mešanec (ker nima rodovnika in ne more dokazati pasme). Večina nerodovniških psov nastane po želji dobička € lastnikov, ki imajo sicer rodovniške pse, a neprimerne za vzrejno dovoljenje - zdravstveno gledano (je pa še en majhen procent 'ups, a jo je nabrisu?' brejosti psic, ki imajo sicer vestne lastnike brez želje po vzreji, pa potem mladiče vzgojijo in naposled prodajo, in procent istih z že nerodovniškimi psi) - iz stališča zdravja, tempirana bomba zaradi 'ne zdravih, nepreverjenih' roditeljev. Mešanci med dvema različnima pasmama, so druga zgodba - zdravstveno gledano.

Pes je odgovornost, skrb, strošek, delo. Bodite realni, če imate občutek da bo težko shajati, da se boste težko odrekli čemu, kar s psom ne morete, bolje da ga nimate. Vsaj tisti odgovorni ljudje, jebivetrom itak ni pomoči (jebiveter bo naredil po svoje, pa naj se gre za psa ali otroka ali..., potem pa jok in stok...)

Mislim, da bi bila zate odlična izbira celostenska fototapeta z dobermanom s kupiranimi ušesi  Cool
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1550 : nedelja, 31.08.2014 : 19:33:02 »

Natis verjem, da nisem slab clovek, in s psi ne delam nic, kar ste si vi mozni vse predstavljat. Tudi nisem nic drugega omenil, kot to, da so nekaterim pa pac taki vsec, nekaterim pa kupirani - ne skrbi, mi na kraj pameti ne pade da kaj takega se kupim Cheesy Samo vracam obnasanje kakrsno sem dobil tukaj. Kot bi dobu nov siht, vprasal direktorja 'ja kdaj mamo pa malco?' pa bi reku 'Ja, sej v pogodbi pise, mislim da tam okrog 75. strani' (!Prispodoba! - da ne bo kdo pameten da zaposlitvene pogodbe pa tok strani nimajo).

.....

Tudi o sogovornikih sem pogledal tiste linke pod slikco in podobno, sem tud vohun. Sama si imela Maksa, Laro in Luno - kot si me naucila so vsi bili mesanci, razen Balija, ki ima tisto plemisko ime. Jaz sem jih pa takoj slisal, ko sem o nerodovniskem psu vprasal, kot bi bil res zmaj in kot da bi tem 'mesancem' kaj tako hudo falilo?

......

nimaš niti najmanjšega pojma zakaj ti ne bi prodala psa .... žalostno .... če bi bil res vohun, kot si sam sebi dejal, bi odgovor dobil v moji temi.
Logiran
/
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1551 : nedelja, 31.08.2014 : 22:58:08 »

carka - nisem spregledal, sem mu tudi odgovoril, lepo-kot je on meni lepo povedal
natis - zato, ker sem tak mucitelj zivali in to ze zdaj ko je se nimam. Ovc se itak ne kupira, ne skrbi. A sem nesramen? - saj si tudi ti Wink
Zdaj pa naj bo ze enkrat mir u tej pof. temi, ker nimajo nobeni posti sploh veze z dobermani ampak je vse eno samo podjebavanje. Se s psi se da lepse pogovarjat kot z vami, pa se razumejo kaj.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1552 : torek, 02.09.2014 : 17:10:07 »

PS za Jano: Nekaj dni nazaj si me odvrnila da bi se pogovarjali tukaj o 'mesancih' oziroma psih brez rodovnika - pod kategorijo zivljenje z rottweilerjem pa sta objavljeni zgodbi najprej o tvojem pravem mesancu pa se o enem ''mesancu'' brez rodovnika - torej po tvojih besedah ni noben od njiju rottweiler.
ojej, tule je verjetno mišljena moja prva psica, kupljena kot rodovniška RW...
da so bili vzreditelji taki prasci, da so verjetno vedeli, da je vmes prišel tudi nemški ovčar (če nisi informiran: psi v istem leglu imajo lahko različne očete), pa so leglo vseeno prodali kot rodovniške RW, pač nisem omenjala v zgodbi  Tongue
Smo se pač nategnili pri prvem psu  Roll Eyes

evo, to pa je rodovniški rott  Smiley  pa rep ima  Cheesy
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10006312_10203084042092910_1122123582_n.jpg?oh=7359bb756951699da943ef19e7f9cd1f&oe=5473AF2C

razlika z nerodovniškimi je več kot očitna! v postavi, kilogramih, verjetno tudi zdravju... glava pa itak - hitro se vidi kateri je bil produkt brezvestnih zaslužkarjev na račun ubogih psov...

Brez zamere, mislim da nisi primeren za nobenega psa, še manj za beauca, rotta ali boh ne daj dobermana!!!
Pa še to; zasledila sem, da si omenil, da so RW agresivna pasma, večje bedarije ne bi mogel izustit. To kaže na tvojo pomankljivo poznavanje pasme. Dobermana ti priporočam, da odmisliš. Nerodovniškega pa sploh...
Logiran
hebel
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1553 : torek, 02.09.2014 : 21:17:31 »

Naš Roni vas pozdravlja!

http://shrani.si/f/3r/8M/2blQkXdb/imag1700.jpg

Lep pozdrav, pa po pameti.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1554 : torek, 02.09.2014 : 22:58:09 »

O, kak lepotec je Roni. Smiley
Logiran
Kory
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1555 : ponedeljek, 22.09.2014 : 09:20:30 »

natis - zato, ker sem tak mucitelj zivali in to ze zdaj ko je se nimam. Ovc se itak ne kupira, ne skrbi. A sem nesramen? - saj si tudi ti Wink
Zdaj pa naj bo ze enkrat mir u tej pof. temi, ker nimajo nobeni posti sploh veze z dobermani ampak je vse eno samo podjebavanje. Se s psi se da lepse pogovarjat kot z vami, pa se razumejo kaj.

No končno si dojel kaj je fora na tem forumu. Če želiš od tu odgovor moraš vprašati katera mašnja paše psu lepše na glavo, ali kateri lak je bolje uporabiti za lakiranje pasjih nohtov. Če pa vprašaš po čem uporabnem(kot je recimo katera psarna je dobra) pa boš naletel na prav to kar si rekel, eno samo podjebavanje, saj so vsi nekako hudo proti kupiranju in dockanju. Čeprav se pes praktično ne zaveda, če je pravilno kupiran, ter ima manj težav z vnetimi ušesi in problemov z orientacijo. Kar ti tu ne bodo povedali je, da ima doberman uho zaradi zgodovinskega kupiranja in prilagajanja na to, v obliki črke L in se mu z nekupiranimi ušesi notri nabira umazanija ki jo je težko očistiti, slišal pa sem tudi da mu uho tolče po bobniču ko teče in semu lahko od tega zvrti. kar se pa repov tiče, je tudi podobna zgodba: doberman ima zaradi zgodovinskega rezanja repov izredno krhek rep in si ga lahko zlomi že če malo močneje zamaha in zadane kakšno mizo...ampak stalno zlomljen rep očitno ni mučenje kajne?

Kar pa me fascinira je pa to: vsi ste tu hudo proti kupiranju, zaradi katerga so bili še vsi PRAVILNO KUPIRANI psi čisto OK, ampak brez pomisleka bi pa psu iztrgali ven maternico zaradi česar so pa bili še vsi psi v depresiji, kar je tudi dokazano.

Tudi jaz sem hotel kupiranega dobermana pa sem tu bolj ko ne za foro postavil vprašanje, na dejanski odgovor pa sem pričakoval na angleško-govorečih forumih(probaj ******). Tudi tebi svetujem da vprašanje postaviš tam, ker meni so zelo lepo odgovorili glede psarn in kupiranja v sloveniji, sem pa raje ne zahajaj več.

in še to: Doberman pasma izginja(to je potrjeno) in to predvsem zaradi ljudi ki te napadejo če imaš kupiranega dobermana, čeprav si je takšnega Luis Doberman zamislil. Toliko o ljubiteljih psov ki povzročajo izumrtje pasme...ironija.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1556 : ponedeljek, 22.09.2014 : 09:44:39 »

No končno si dojel kaj je fora na tem forumu. Če želiš od tu odgovor moraš vprašati katera mašnja paše psu lepše na glavo, ali kateri lak je bolje uporabiti za lakiranje pasjih nohtov. Če pa vprašaš po čem uporabnem(kot je recimo katera psarna je dobra) pa boš naletel na prav to kar si rekel, eno samo podjebavanje, saj so vsi nekako hudo proti kupiranju in dockanju. Čeprav se pes praktično ne zaveda, če je pravilno kupiran, ter ima manj težav z vnetimi ušesi in problemov z orientacijo. Kar ti tu ne bodo povedali je, da ima doberman uho zaradi zgodovinskega kupiranja in prilagajanja na to, v obliki črke L in se mu z nekupiranimi ušesi notri nabira umazanija ki jo je težko očistiti, slišal pa sem tudi da mu uho tolče po bobniču ko teče in semu lahko od tega zvrti. kar se pa repov tiče, je tudi podobna zgodba: doberman ima zaradi zgodovinskega rezanja repov izredno krhek rep in si ga lahko zlomi že če malo močneje zamaha in zadane kakšno mizo...ampak stalno zlomljen rep očitno ni mučenje kajne?

Kar pa me fascinira je pa to: vsi ste tu hudo proti kupiranju, zaradi katerga so bili še vsi PRAVILNO KUPIRANI psi čisto OK, ampak brez pomisleka bi pa psu iztrgali ven maternico zaradi česar so pa bili še vsi psi v depresiji, kar je tudi dokazano.

Tudi jaz sem hotel kupiranega dobermana pa sem tu bolj ko ne za foro postavil vprašanje, na dejanski odgovor pa sem pričakoval na angleško-govorečih forumih(probaj ******). Tudi tebi svetujem da vprašanje postaviš tam, ker meni so zelo lepo odgovorili glede psarn in kupiranja v sloveniji, sem pa raje ne zahajaj več.

in še to: Doberman pasma izginja(to je potrjeno) in to predvsem zaradi ljudi ki te napadejo če imaš kupiranega dobermana, čeprav si je takšnega Luis Doberman zamislil. Toliko o ljubiteljih psov ki povzročajo izumrtje pasme...ironija.


No, toliko neumnosti na enem mestu pa že dolgo nisem prebrala. Predvsem ta o izumiranju pasme je res zmagovalna. bruham
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #1557 : ponedeljek, 22.09.2014 : 10:00:30 »

in še to: Doberman pasma izginja(to je potrjeno) in to predvsem zaradi ljudi ki te napadejo če imaš kupiranega dobermana, čeprav si je takšnega Luis Doberman zamislil. Toliko o ljubiteljih psov ki povzročajo izumrtje pasme...ironija.

Če pasma izginja zaradi dolgih ušes in repov, je pa res žalostno. Tovrstne človeške prioritete pri pasmah se mi zdijo pa srhljive, ne ironične. 
Logiran
Kory
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1558 : ponedeljek, 22.09.2014 : 12:30:04 »


No, toliko neumnosti na enem mestu pa že dolgo nisem prebrala. Predvsem ta o izumiranju pasme je res zmagovalna. bruham

Število psarn dobermanov se je v Evropi od leta 2000 do 2014 zmanjšalo za 40-50%, število legel ki jih imajo letno evropejske psarne prav tako pada, zaradi upada povpraševanja, isto število so obdržale le  večje. Tudi pasja zavetišča so od leta 2005 naprej začela beležiti večja števila potepuških psov pasme doberman(in predvidevam, no upam, da veste da doberman ne more biti mešanček ker je že njegovo poreklo striktno iz mešanja to pomeni da jih je večina, seveda ne vsi, prišla iz zaprtih psarn). In za povrh, še sicer malo manj zanesljiv vir, je tudi sodeč po nekaterih anketah manj verjetno da se bodo ljudje odločili za nekupiranega dobermana kot pa kupiranega.

Ampak moja najava o izumiranju pasme je pač zmagovalna, a ne Pepsi? Smiley


in še kako to vem: nekaj mesecev nazaj sem se odločil kupiti dobermana in sem se o teh stvareh, kot so njegova vzreja, zgodovina, temperament, bolezni, cropping in docking  konkretno pozanimal, pogovarjal pa sem se tudi z kar parimi Avstrijskimi in Nemškimi psarnami, ki so mi lepo obrazložile te stvari.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1559 : ponedeljek, 22.09.2014 : 12:45:15 »

Pa saj izumiranje pasme sploh ni nemogoče. Če kupirani psi v EU ne opravijo vzrejnega dovoljenja, potem tudi legel z rodovniki ni. Ostanejo samo še mešanci, podobni dobermanom. Btw, doberman se lahko pari z vsako psico, tako da psu, ki je podoben dobiju in nima rodovnika ne moreš reči čistokrvni dobi pa pika.
To bi pa morali razčistiti lastniki dobermanov, ne pa mi, lastniki čopkastih.

A pa imajo te psarne v Evropi pse z kupiranimi uhlji in brez repa? Ne razumem zakaj taka hajka okoli ušes in repa. Če karakter psa človeku odgovarja, mar ni to najvažnejše? Sama sem prepričana, da bi bil naš pes lahko zelene barve, pa je takega karakterja, da ga ne bi menjala nikoli.

Se pa najdejo biseri, ki jim je dobi všeč zaradi "ostrega" videza. Ko se jim pa vzgoja sfiži, se pa nihče več ne vtika v ušesa, pač pa v to, da je pes "napačnega" karakterja. Lastniki dobijev, rajši se ukvarjajte s tem, da ne bo napačnih nakupov.
Logiran
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dobermani - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines