mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 16:37:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dobermani - čvek
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dobermani - čvek  (Prebrano 180437 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1560 : ponedeljek, 22.09.2014 : 12:19:05 »

Pasma niso ušesa in repi. Če se za te pse ne odločajo več ljudje, ki jih jemljejo samo zaradi podobe je to samo plus. Vzreditelji pa naj se zamislijo zakaj jih nočejo več niti tisti (in to postopoma že dlje časa), ki jim je pomembnejše ZDRAVJE in KARAKTER...  Lips Sealed

Enega dobermana ne poznam, ki bi bil popolnoma zdrav in dobrega karakterja skupaj... Mogoče enega, ampak je še mlad in se še ni pokazalo veliko...držim pesti, da bo vse tako kot je treba Smiley
Sicer ni velika številka... poznam jih cca 6, ampak so mi dosedanje izkušnje začetno navdušenje po posedovanju psa te pasme popolnoma zatrle! In definitivno ni to zaradi tega, ker bi bil z ušesi in repom.

In kaj si mislijo tisti, ki jim je pomembnejše psa rezat kot pa njihovo zdravje, je totalno brezpredmetno. Po eni strani je vsiljevanje podobe brez nekih posebnih rezultatov pri prepričanih, ampak me prav nič ne briga, če imajo od tega korist psi. In zame je korist, da odpadejo tisti, ki jim je najpomembnejši, če ne celo izključno pomemben, le izgled.

In tole mešanje s kastracijami je tudi samo poskus spremembe teme debate, ki med dobermani nima veze. Je dovolj napisanega v temah o kastraciji in sterilizaciji.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1561 : ponedeljek, 22.09.2014 : 13:00:38 »

Število psarn dobermanov se je v Evropi od leta 2000 do 2014 zmanjšalo za 40-50%, število legel ki jih imajo letno evropejske psarne prav tako pada, zaradi upada povpraševanja, isto število so obdržale le  večje. Tudi pasja zavetišča so od leta 2005 naprej začela beležiti večja števila potepuških psov pasme doberman(in predvidevam, no upam, da veste da doberman ne more biti mešanček ker je že njegovo poreklo striktno iz mešanja to pomeni da jih je večina, seveda ne vsi, prišla iz zaprtih psarn). In za povrh, še sicer malo manj zanesljiv vir, je tudi sodeč po nekaterih anketah manj verjetno da se bodo ljudje odločili za nekupiranega dobermana kot pa kupiranega.

Ampak moja najava o izumiranju pasme je pač zmagovalna, a ne Pepsi? Smiley


in še kako to vem: nekaj mesecev nazaj sem se odločil kupiti dobermana in sem se o teh stvareh, kot so njegova vzreja, zgodovina, temperament, bolezni, cropping in docking  konkretno pozanimal, pogovarjal pa sem se tudi z kar parimi Avstrijskimi in Nemškimi psarnami, ki so mi lepo obrazložile te stvari.


še enkrat več si dokazal, da pojma o pojmu nimaš, pametuješ pa do onemoglosti. predvsem si dokazal, da nimaš pojma kaj je vzreja v skladu s standardom, ki se ga MORAMO držat vsi vzreditelji Angry

pravzaprav nimaš pojma kaj standard sploh je....
Logiran
Kory
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1562 : torek, 23.09.2014 : 09:42:33 »

.... Btw, doberman se lahko pari z vsako psico, tako da psu, ki je podoben dobiju in nima rodovnika ne moreš reči čistokrvni dobi pa pika.
To bi pa morali razčistiti lastniki dobermanov, ne pa mi, lastniki čopkastih.

....
Točno to sem želel povedati s tem, da dobermani prihajajo v zavetišča. Dobermani so dobermani samo če so rejeni, no lahko so tudi če so se ulični parili med seboj ampak je za to manjša verjetnost kot pa iz psarne.

...

Enega dobermana ne poznam, ki bi bil popolnoma zdrav in dobrega karakterja skupaj... Mogoče enega, ampak je še mlad in se še ni pokazalo veliko...držim pesti, da bo vse tako kot je treba Smiley
Sicer ni velika številka... poznam jih cca 6, ampak so mi dosedanje izkušnje začetno navdušenje po posedovanju psa te pasme popolnoma zatrle! In definitivno ni to zaradi tega, ker bi bil z ušesi in repom.

In kaj si mislijo tisti, ki jim je pomembnejše psa rezat kot pa njihovo zdravje, je totalno brezpredmetno. Po eni strani je vsiljevanje podobe brez nekih posebnih rezultatov pri prepričanih, ampak me prav nič ne briga, če imajo od tega korist psi. In zame je korist, da odpadejo tisti, ki jim je najpomembnejši, če ne celo izključno pomemben, le izgled.

In tole mešanje s kastracijami je tudi samo poskus spremembe teme debate, ki med dobermani nima veze. Je dovolj napisanega v temah o kastraciji in sterilizaciji.

Karakter dobermana je takšen:
Rodi se ali brez temperamenta ali pa z zelo veliko temperamenta, s tem pa je mišljeno kako hitro reagira na situacije oz. kako hitro "skoči". Temperament pa je seveda mogoče umiriti z pravilno vzgojo. Kar pa se tiče karakterja, je dobermanov karakter vedno enak lastnikovemu. Mislim da tukaj vsi vemo, da te pes gleda in opazuje praktično vedno ko je zraven in te poskuša naštudirati in razumeti. Pri dobermanu pa je to, še posebno glede na to da je ena izmed najpametnejših pasem, posebno izrazito. Dobermanu je cilj biti dober "član črede" in to doseže da se prilagodi lastniku do izrednih mej, torej do točke da tvoj karakter praktično kopira. To je glavni razlog zakaj je pogoj če hočeš imeti dobermana tvoja osebna čustvena stabilnost in sposobnost samodiscipline, ker če tega nimaš tudi psu ne bo ravno jasno kaj je prav in kaj narobe...in doberman je pač pasma kateri mora biti jasno kaj je prav in kaj narobe. Tukaj pride v igro ta zadeva s pesjakom in socializacijo: če je dobi cel dan sam in zaprt v pesjaku ne bo vedel kako se obnašati(tudi če mu nameniš par ur dnevno, bo še vedno premalo), prav tako se mora še posebno ta pasma socializirati ne le z lastnikom temveč tudi z ostalimi ljudmi kar pa ni ravno lahko glede na to da je to pasma ki se je večina ljudi boji.
Ergo: če si ti miren in prijazen človek(ne le v družbi temveč tudi sam) bo tudi dobi tak, če pa si ti čustveno nestabilen potem pa res ni dobra ideja ta pasma. Osebno poznam dobermana ki je taki cuker da sploh nebi razumel zakaj se bi lahko kdo bal te pasme...ampak na žalost niso vsi ki imajo dobija zanj primerni in potem imamo napadalne pse Undecided

kar se tiče zdravja:Na žalost jih še vedno veliko kupi dobermana iz nepreverjenih ali slabih psarn, kar pa je pri tej pasmi lahko katastrofa. Sicer prišparaš kar zajetno vsoto če kupiš cenejšega, ampak se ti potem kar hitro vrne z veterinarji ali huje. Rodovniški in kvalitetni(čeprav ne maram tega izraza) dobermani te bodo stali približno 3-4x več kot cenejši ampak imaš bistveno, bistveno, manj možnosti da bo z njim kaj narobe.

Kropanje ušes in repov, kot sem že dejal, ni le estetskega pomena, temveč tudi praktičnega in zdravstvenega. Kot sem že napisal, dobermani imajo zaradi zgodovine izredno krhek rep ki se lahko zlomi že če malo močneje zamaha z njim ob stol ali mizo. Dolga ušesa pa lahko še posebno pri dobermanih in njihovi oblki ušesa v obliki črke L. Pri večini ostalih pasem umazanija pade večinoma sama ven medtem ko tečejo ali se igrajo, če pa je uho takšne oblike pa ostane notri še posebno če ga pokriva uho...in umazana ušesa pomenijo vneta ušesa. To pa pri psih zna zelo boleti.

In mešanje kastracije in kropanja ni bil poskus spremembe teme, temveč le opozorilo na to, da čeprav so kinologi tako zelo hudo proti kropanju in dockanju, nimajo nobenih zadržkov z izstrgavanjem maternice.

In preden se spet začnejo zgodbe o psih ki so bili slabo kropani: mislil sem na PRAVILNO kropanje, kot je z laserjem in pri za to usposobljenem delavcu, ne pa pri nekomu v garaži z škarjami...bistvena razlika!!!
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1563 : torek, 23.09.2014 : 10:53:36 »

Točno to sem želel povedati s tem, da dobermani prihajajo v zavetišča. Dobermani so dobermani samo če so rejeni, no lahko so tudi če so se ulični parili med seboj ampak je za to manjša verjetnost kot pa iz psarne.

Karakter dobermana je takšen:
Rodi se ali brez temperamenta ali pa z zelo veliko temperamenta, s tem pa je mišljeno kako hitro reagira na situacije oz. kako hitro "skoči". Temperament pa je seveda mogoče umiriti z pravilno vzgojo. Kar pa se tiče karakterja, je dobermanov karakter vedno enak lastnikovemu. Mislim da tukaj vsi vemo, da te pes gleda in opazuje praktično vedno ko je zraven in te poskuša naštudirati in razumeti. Pri dobermanu pa je to, še posebno glede na to da je ena izmed najpametnejših pasem, posebno izrazito. Dobermanu je cilj biti dober "član črede" in to doseže da se prilagodi lastniku do izrednih mej, torej do točke da tvoj karakter praktično kopira. To je glavni razlog zakaj je pogoj če hočeš imeti dobermana tvoja osebna čustvena stabilnost in sposobnost samodiscipline, ker če tega nimaš tudi psu ne bo ravno jasno kaj je prav in kaj narobe...in doberman je pač pasma kateri mora biti jasno kaj je prav in kaj narobe. Tukaj pride v igro ta zadeva s pesjakom in socializacijo: če je dobi cel dan sam in zaprt v pesjaku ne bo vedel kako se obnašati(tudi če mu nameniš par ur dnevno, bo še vedno premalo), prav tako se mora še posebno ta pasma socializirati ne le z lastnikom temveč tudi z ostalimi ljudmi kar pa ni ravno lahko glede na to da je to pasma ki se je večina ljudi boji.
Ergo: če si ti miren in prijazen človek(ne le v družbi temveč tudi sam) bo tudi dobi tak, če pa si ti čustveno nestabilen potem pa res ni dobra ideja ta pasma. Osebno poznam dobermana ki je taki cuker da sploh nebi razumel zakaj se bi lahko kdo bal te pasme...ampak na žalost niso vsi ki imajo dobija zanj primerni in potem imamo napadalne pse Undecided

kar se tiče zdravja:Na žalost jih še vedno veliko kupi dobermana iz nepreverjenih ali slabih psarn, kar pa je pri tej pasmi lahko katastrofa. Sicer prišparaš kar zajetno vsoto če kupiš cenejšega, ampak se ti potem kar hitro vrne z veterinarji ali huje. Rodovniški in kvalitetni(čeprav ne maram tega izraza) dobermani te bodo stali približno 3-4x več kot cenejši ampak imaš bistveno, bistveno, manj možnosti da bo z njim kaj narobe.

Kropanje ušes in repov, kot sem že dejal, ni le estetskega pomena, temveč tudi praktičnega in zdravstvenega. Kot sem že napisal, dobermani imajo zaradi zgodovine izredno krhek rep ki se lahko zlomi že če malo močneje zamaha z njim ob stol ali mizo. Dolga ušesa pa lahko še posebno pri dobermanih in njihovi oblki ušesa v obliki črke L. Pri večini ostalih pasem umazanija pade večinoma sama ven medtem ko tečejo ali se igrajo, če pa je uho takšne oblike pa ostane notri še posebno če ga pokriva uho...in umazana ušesa pomenijo vneta ušesa. To pa pri psih zna zelo boleti.

In mešanje kastracije in kropanja ni bil poskus spremembe teme, temveč le opozorilo na to, da čeprav so kinologi tako zelo hudo proti kropanju in dockanju, nimajo nobenih zadržkov z izstrgavanjem maternice.

In preden se spet začnejo zgodbe o psih ki so bili slabo kropani: mislil sem na PRAVILNO kropanje, kot je z laserjem in pri za to usposobljenem delavcu, ne pa pri nekomu v garaži z škarjami...bistvena razlika!!!

sem začela boldat neumnosti, pa bi morala boldat kar vse... ampak sem  se pa narežala neumnostim ...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1564 : torek, 23.09.2014 : 11:03:06 »

Glede na to, da so veterinarji bili tisti, ki so se uprli kupiranju, niso to neke izboljšave zdravju, čeprav so jim bile sigurno dober zaslužek. A glej ga zlomka, sami so na zbornici izglasovali, da tega ne bodo več počeli. Kupiranje ni tako enostavno, kot ga zagovorniki hočete prikazat in ima svoje posledice in stranske. In mimogrede, nismo vsi niti za kastriranje vsega kar leze in gre. Jaz sem za kastracijo izključno in samo iz zdravstvenih razlogov in v primerih, kjer se vidi, da imajo pse neodgovorni ljudje, ki jim dol visi za pasjo preventivo in imajo mladiče, ker se pač psica goni. Takemu rečem samo kastriraj, ker je po moji oceni tako manj škode predvsem za potencialne mladiče. Zato je pa o tem neprimerno začeti razpravljat v neprimerni temi, sploh glede na to, da se je to že miljonkrat prežvečlo na drugih koncih foruma.

Karakter pa ni vedno slika lastnika, oz. se ne more tako na lahko posplošit. Če bi bilo tako, nebi bilo pasem s tako različnimi karakterji. Lastnik da psu meje in izgled, ampak iz plašnega psa ne bo naredil pogumnega. Čeprav je pri odličnem vodniku ta pes na prvi pogled sproščen. Tak bo samo dokler bo vodnik zagotavljal primerne (naučene) pogoje.
Iz psa ne moreš naredit mačke. Lahko ga samo vzgojiš in pravilno usmeriš. Osnova je pa osnova. Slab vodnik lahko dobro osnovo pokvari, ne more pa ustvarit nečesa kar pes nima. Ni čarovnik.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1565 : torek, 23.09.2014 : 11:28:57 »

Temperament se deduje. Vsi ga mamo. Samo vprašanje je kakšnega Wink
Jaz ko pišem karakter mislim ob tem na oboje. Na pridobljeno, kot na to s čimer pride pes na svet. Je pa po mojem mnenju osnova tisto s čimer pride pes na svet, z vsemi značilnostmi in nagoni vred... in je po pomenu prevladujoče.
Nisem pa neki psiholog in tele termine uporabljam bolj po občutku...
Logiran
Kory
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1566 : torek, 23.09.2014 : 11:51:48 »

Glede na to, da so veterinarji bili tisti, ki so se uprli kupiranju, niso to neke izboljšave zdravju, čeprav so jim bile sigurno dober zaslužek. A glej ga zlomka, sami so na zbornici izglasovali, da tega ne bodo več počeli. Kupiranje ni tako enostavno, kot ga zagovorniki hočete prikazat in ima svoje posledice in stranske. In mimogrede, nismo vsi niti za kastriranje vsega kar leze in gre. Jaz sem za kastracijo izključno in samo iz zdravstvenih razlogov in v primerih, kjer se vidi, da imajo pse neodgovorni ljudje, ki jim dol visi za pasjo preventivo in imajo mladiče, ker se pač psica goni. Takemu rečem samo kastriraj, ker je po moji oceni tako manj škode predvsem za potencialne mladiče. Zato je pa o tem neprimerno začeti razpravljat v neprimerni temi, sploh glede na to, da se je to že miljonkrat prežvečlo na drugih koncih foruma.

Karakter pa ni vedno slika lastnika, oz. se ne more tako na lahko posplošit. Če bi bilo tako, nebi bilo pasem s tako različnimi karakterji. Lastnik da psu meje in izgled, ampak iz plašnega psa ne bo naredil pogumnega. Čeprav je pri odličnem vodniku ta pes na prvi pogled sproščen. Tak bo samo dokler bo vodnik zagotavljal primerne (naučene) pogoje.
Iz psa ne moreš naredit mačke. Lahko ga samo vzgojiš in pravilno usmeriš. Osnova je pa osnova. Slab vodnik lahko dobro osnovo pokvari, ne more pa ustvarit nečesa kar pes nima. Ni čarovnik.

Glede kastriranja:
Absolutno je o temu tukaj neumno razpravljat, ker je tema namenjena dobermanom. Zato sem tudi rekel, da navajam le kot primer in ne kot začetek nove teme ali spreminjanje obstoječe. Prav tako nisem govoril o tebi, ampak o veterinarjih/kinologih. Vsak ima svoje mnenje in prav je tako.

In glede tega da so se veterinarji uprli kupiranju ker naj bi bilo slabo za pse. Večini veterinarjem(ne vsem, da ne bo kdo začel popadat) ni v interesu zdravje psa ampak zdravljenje psa. Na žalost imam v žlahti veterinarko in me srh spreletava kaj se vse v ordinacijah dogaja(kot primer, in samo kot primer: ni redkost da vzamejo potepuškega psa ki ga imajo potem za transfuzije krvi). To rečeno, psa lahko kupiraš le enkrat, vneto uho ali zlomljen rep pa zdraviš do onemoglosti. Ko si je naša zlomila tačko smo odšteli cca. 800eur, rep bi bil baje ista cena. In še enkrat: to je navedeno le kot primer in proti-teza temu, da ima večina veterinarjev vedno v interesu zdravje. To je hrbtenica zdravstvene industrije: nekoga lahko zdraviš kolikor hočeš, ozdraviš pa le enkrat. Tudi glede kastriranja in kasnejših posledic s hormoni bi lahko krepko pisal, ampak kot smo rekli...druga tema.

Kar se tiče temperamenta/karakterja: Imaš prav, vsaka pasma je drugačna, ampak tukaj govorimo o dobermanih specifično. Če bi govoril o yorkšircih, setrih, pudljih, višavskih terierjih ali o kokeršpanjelih bi bile moje izjave neumne, ampak govorim o dobermanih in ne po svojem izmišljenem mnenju, ampak po tem kar so mi rekli vsi lastniki dobermanov in psarn ki sem jih spoznal. Si pa tudi sama rekla, osnova je osnova in vsaka pasma ima svojo. O tem pa jaz govorim, o osnovi dobermanov ki se potem prilagodi, bolj kot druge pasme, lastniku.

In za voljo tega da ohranimo temo namenjeno dobermanom:
- Ne spreminjam teme iz dobermanov v temo o morali veterinarjev, navedeno je le kot argument temu, da samo za to, ker nekaj pride od veterinarjev/kinološke zbornice ne pomeni, da je to de facto najboljša stvar za psa in popolnoma nič povezano z zaslužkom. Tako da še enkrat: ne govorim o tem da ima 100% veterinarjev slabe moralne vrednote, in tudi vi ne morete govoriti da ima 100% veterinarjev dobre moralne vrednote.
- govorimo o karakterju dobermanov in njihovi manifestaciji skozi odraščanje, ne od pasem v splošnem smislu
Logiran
Kory
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1567 : torek, 23.09.2014 : 11:58:12 »

Temperament se deduje. Vsi ga mamo. Samo vprašanje je kakšnega Wink
Jaz ko pišem karakter mislim ob tem na oboje. Na pridobljeno, kot na to s čimer pride pes na svet. Je pa po mojem mnenju osnova tisto s čimer pride pes na svet, z vsemi značilnostmi in nagoni vred... in je po pomenu prevladujoče.
Nisem pa neki psiholog in tele termine uporabljam bolj po občutku...

In glede tega se strinjava, pes oz. pasma pride na svet z prirojenim nagonom ki ga ne moreš kar tako spremeniti. Tako kot imajo npr. višavci značilnost da so trmasti in radovedni, imajo dobermani znčilnost prilagajanje lastniku in močan čredni nagon.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1568 : torek, 23.09.2014 : 12:12:09 »

Jaz tebe razumem, kot da lahko dobermanu spreminjaš prirojene značilnosti. Tega se pa ne da ne pri dobermanu, ne pri drugih pasmah in nenazadnje niti pri ljudeh...

In problem, ki ga vidim in zaradi katerega sem se distancirala od pasme je ravno ta, da je vse več plašnih, nestabilnih psov, še več pa takih, ki so zdravstveno v k*** Sad Sklepano delno po videnem, še več pa o pripovedovanju lastnikov pasme. In teh zadev ne more vodnik kar malo spremenit, kot se njemu zdi, čeprav ima pes močno izraženo voljo po ugajanju (will to please)

Najbolj žolčne in najpogostejše debate, ko se omenja to pasmo, pa so še zmeraj tiste o prepovedi kupiranja. Meni je to totalno nelogično in brezpredmetno ter v končni fazi kontraproduktivno.

Repe se bo pa s pravimi kombinacijami tudi "rešilo" v nekaj generacijah. Psica, ki jo poznam nima nobenih problemov s svojim celim repom recimo. Verjamem pa, da so lahko nekateri bolj švoh, ker se pač tako dolgo nanje ni gledalo.
Logiran
Kory
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1569 : torek, 23.09.2014 : 13:07:26 »

Jaz tebe razumem, kot da lahko dobermanu spreminjaš prirojene značilnosti. Tega se pa ne da ne pri dobermanu, ne pri drugih pasmah in nenazadnje niti pri ljudeh...

In problem, ki ga vidim in zaradi katerega sem se distancirala od pasme je ravno ta, da je vse več plašnih, nestabilnih psov, še več pa takih, ki so zdravstveno v k*** Sad Sklepano delno po videnem, še več pa o pripovedovanju lastnikov pasme. In teh zadev ne more vodnik kar malo spremenit, kot se njemu zdi, čeprav ima pes močno izraženo voljo po ugajanju (will to please)

Najbolj žolčne in najpogostejše debate, ko se omenja to pasmo, pa so še zmeraj tiste o prepovedi kupiranja. Meni je to totalno nelogično in brezpredmetno ter v končni fazi kontraproduktivno.

Repe se bo pa s pravimi kombinacijami tudi "rešilo" v nekaj generacijah. Psica, ki jo poznam nima nobenih problemov s svojim celim repom recimo. Verjamem pa, da so lahko nekateri bolj švoh, ker se pač tako dolgo nanje ni gledalo.

Točno! in dobermanova značilnost je, da želi biti dober član črede(will to please, kot si dejala je v bistvu še boljši opis tega), samo da je pri dobermanih to bistveno bolj izrazito kot pri drugiha pasmah. Primer: če si ti nagle jeze, bo posledično tudi doberman nagle jeze, če si ti umirjena in odprta oseba bo tudi doberman tak. In če si čustveno nestabilna oseba ki si hitro menja mnenje bo posledično tudi doberman totalno sfuzlan in nepredvidljiv. To sem mislil. Je res da se to pojavlja v večji ali manjši meri pri vseh pasmah, ampak pri dobermanu gre pa v ekstreme. To je njegova značilnost, nimaš kaj, love it or hate it.
In točno to je razlog zakaj videvaš veliko plašnih ali nestabilnih psov, ker ljudje, ki si ga omislijo ne naredijo domače naloge in se ne znajo spoprijeti s pasmo. Če imaš dobermana in v glavi da je to nek strašni killer, ter se posledično nanj z vsemi ukazi dereš in ga pohvališ šele ko je ponižen bo mislil da mora biti plah da ti bo ugajal, in zato so potem plašni. Če se ga boš npr. bal, bo to hitro začutil in mislil da je prav da je agresiven, to je pa tudi razlog da dobermana ni pametno imeti za čuvaja in v pesjaku.
Prej sem omenjal kolega ki ima dobermana, on se do njega namenoma obnaša kot da bi bil nek mali yorkširki terier(aka. buci-bu, piki-miki etc. hudo smešno, še posebno glede na to da je kropan z špičasto ovratnico in precej mišičat), ampak pes je ugotovil da se mora obnašati tako in posledično je eden izmed najbolj prijaznih psov ki jih poznam, pa še otroci ga božajo skozi ograjo...resno, koliko dobermanov poznate da bi se jih otroci upali božati skozi ograjo? Skratka, totalno anti stereotipnim ubijalskim popadljivim dobermanom.

Zdravstveno pa so v K*** ker ljudje šparajo tam, kjer nebi smeli. Če kupiš dobermana od nekoga ki ima na vrtu "psarno", nima certifikatov, boš sicer res odštel samo kakšnih 100-200Eur, dobiš pa lahko zraven gratis en kup bolezni ki ga pošljejo zelo hitro k veterinarju ali huje, v grob. Če pa kupiš od nekoga, ki ima certifikate, ki ga ljudje hvaljo da ima dobre pse, in tudi vidiš da ima urejeno psarno, potem pa imaš precej manj verjetnosti da bo pes zbolel(ni seveda nemogoče, je pa kar precej manj verjetno).

Glede kropanja v končni fazi: vsak ima svoje mnenje, ni neka pretirana skrivnost da sem zagovornik in da je večina na forumu nasprotnik. Ampak kar pa je narobe, je to da jih ima večina v glavi, da ima pravico se izživljati nad drugače mislečimi, čeprav se je prav ta večina bolj malo pozanima o tem in samo začne lajat in renčat(pun-intended).
Če si proti, si proti, če si za, si za. Ne pa zmerjat in obsojat brez argumentov, samo za voljo prepira in izživljanja(da ne bo pomote, to ne leti nate AngSeter, ampak na take kot je npr. natis ki brez argumentiranja samo obsoja in žali)
Prav zato sem sploh začel pisat tu, ker se mi je zdelo hudo neumno da so nekateri tako popadli "/" ki je zastavil preprosto vprašanje. In tudi zato ker bom v bližji prihodnosti tudi sam dobil dobermana, in nočem da me na sprehodu po parku ljudje obsojajo kakšen slab lastnik sem ali kakšen krut človek sem, ker sem se za to odločil tako iz zdravstvenih kot tudi estetskih razlogov(ja, poleg tega da se mi zdi bolj zdravo in bolje za psa, mi je tudi lepši, moj okus je moja stvar!)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1570 : torek, 23.09.2014 : 19:22:54 »

Če dobermani izginjajo, ne izginjajo zaradi kupiranja (bauceroni niso kupirani pa se jim število ne zmanjšuje) ampak zato, ker so postali NEUPORABNI. Tudi (ali celo predvsem) tisti iz znanih psarn. Preveliki, mehkužni, bolehni, za klasično delo zanič. Če se kdo spomni starih dobermanov - se spomnite tistih od Nuške Sergo? Majhni, čvrsti, oštri a zelo stabilni. Od tega ni ostalo nič, vsaj pri tistih, ki jih videvam zadnjih 10, 15 let ne.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1571 : sreda, 24.09.2014 : 18:53:51 »

Kory, s tvojim pisanjem se ne strinjam. Buci buci nima veze. Pomembno je s čim pride pes na svet in kako je vzgojen ter v končni fazi tudi šolan. Ob predpostavki, da ima pes zadovoljene osnovne potrebe tako fizične kot psihične in socialne.

In ponovno, dobermani niso več zanimivi zaradi slabih karakterjev in še slabšega zdravja velikega števila populacije. Pa sej je več labradorcev, ki delajo klasiko kot dobijev :/
Logiran
limited
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #1572 : ponedeljek, 03.11.2014 : 18:42:22 »

Kory vam je lepo napovedal Smiley In kot je rekel, na tujih forumih so veliko bolj prijazni in sprejemljivi (verjetno zato ker so tudi splošno bolj razgledani). Tu pa ste itak pametni samo eni in isti, ki nimate normalnega socialnega življenja in visite na tem forumu 24/7. Sploh pa to, da se v temi o določeni pasmi pojavljate takšni, ki nimate te pasme in se pač samo delate pametne in s tem zvišujete svoj ego. Redko kdo na tem forumu je normalen. Večina nas raje sodeluje na tujih forumih, ker ste tukaj sami primitivci. En drugemu vsiljujete svoje mišljenje namesto da bi ga normalno delili in enkrat dojeli, da ne morete prepričati vsakega da bo istega mišljenja kot vi. Poglobite se kdaj sami vase, ne samo v druge. Pa bo mogoče manj debat kako vas nihče ne mara in zakaj so vsi proti ljubiteljem živali. In ja, napadite me sedaj, kot vi najbolje znate.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1573 : torek, 04.11.2014 : 12:19:42 »

Kory vam je lepo napovedal Smiley In kot je rekel, na tujih forumih so veliko bolj prijazni in sprejemljivi (verjetno zato ker so tudi splošno bolj razgledani). Tu pa ste itak pametni samo eni in isti, ki nimate normalnega socialnega življenja in visite na tem forumu 24/7. Sploh pa to, da se v temi o določeni pasmi pojavljate takšni, ki nimate te pasme in se pač samo delate pametne in s tem zvišujete svoj ego. Redko kdo na tem forumu je normalen. Večina nas raje sodeluje na tujih forumih, ker ste tukaj sami primitivci. En drugemu vsiljujete svoje mišljenje namesto da bi ga normalno delili in enkrat dojeli, da ne morete prepričati vsakega da bo istega mišljenja kot vi. Poglobite se kdaj sami vase, ne samo v druge. Pa bo mogoče manj debat kako vas nihče ne mara in zakaj so vsi proti ljubiteljem živali. In ja, napadite me sedaj, kot vi najbolje znate.


AHAHAHAHAHAHAHAHA jest pa res visim na forumu 24/7 in tud ego si moram prav s tole temo zviševat AHAHAHAHAHAHA

btw ... psička iz MOJE VZREJE je mlada svetovna prvakinja, ker vidim, da nimaš pojma od pojma.

tkole se pa res že dolgo nisem narežala 
Logiran
limited
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #1574 : torek, 04.11.2014 : 21:55:56 »

btw ... psička iz MOJE VZREJE je mlada svetovna prvakinja, ker vidim, da nimaš pojma od pojma.


Kot je iz tvojih komentarjev razvidno nihče nima pojma razen ti. Ker je pač tvoja psička svetovna prvakinja bravo

Si želite prijatelje, ki bi vas imeli radi zaradi tega, kar imate, ali prijatelje, ki bi vas imeli radi zaradi tega, kar ste?
Logiran
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dobermani - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines