mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:33:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pes grize zemljo
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes grize zemljo  (Prebrano 10938 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« : ponedeljek, 29.05.2006 : 17:00:25 »

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje s tem, da pes je zemljo. Enostavno se uleže in začne lizati zemljo. Se je že zgodilo, da jo je pojedel količinsko za kepico sladoleda. Kar se mi zdi za tako majhnega psa (11kg) kar precej Undecided. Težko bi rekla, da mu primankuje česa, ker dobiva večinoma kvalitetne brikete.

Predvsem me zanima, če mu zemlja lahko škodi?

LP,   Teja
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : torek, 30.05.2006 : 07:58:49 »

Direktnih izkušenj nimam, sem pa slišala, da živali jedo zemljo, če jim je slabo ali nekaj podobnega. Pojma nimam če je to res ali ne.
Baje pa ni ravno dobro, da jo je.

Mogoče pa ni nič narobe z njim, samo je jo, ker mu je dobra ali pa mu je dolgčas... Jaz sem baje jedla pesek, ko sem bila majhna Wink
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #2 : torek, 30.05.2006 : 16:21:12 »

AngSeter, hvala za odgovor! Sem tudi jaz že slišala vse sorte Smiley

Če mu je slabo se ponavadi spravi na travo, od zemlje še nisem videla kakšne povezave, da bi tisto potem izbruhal. Enostavno se uleže potleh in prav z "užitkom" mirno liže zemljo. Še najbolj bi znalo biti iz dolgčasa oz. da bi opozoril nase, ker včasih, ko naprimer kdo od nas rije plevel, se uleže zraven in prav kjer mi plevemo on začne lizati in jesti tisto zemljo. Čeprav dostikrat pa izgleda, kot bi kaj zavohal v njej in jo je. Problem je v bistvu, ker je včasih sam zunaj in mu takrat tega ne moremo preprečiti. Sej ne, da bi je pojedel nevem koliko, zato me pa zanima, ali je škodljiva in za kakšne količine pojedene zemlje bi me moglo skrbet.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #3 : torek, 30.05.2006 : 20:47:33 »

Kaj pa sol?A ni zemlja nekoliko slana?Mogoče mu pa primankuje kakšen vitamin...
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #4 : sreda, 31.05.2006 : 11:43:11 »

Mislim, da te lahko skrbijo gliste... Sicer pa ne vem kaj bi mu manjkalo.
lp
T.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 31.05.2006 : 12:26:19 »

Ne, ne... je še nekaj, samo se ne morem spomniti. Najbolje, da se veta vpraša, če lahko škodi...
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #6 : četrtek, 01.06.2006 : 07:32:46 »

Aja, saj res - gliste! Kolikokrat na leto pa dajete svojim psom proti glistam? Kar sem brala, nekateri priporočajo 3-4 krat, spet drugi pa, da je to preveč...

Ja, dober veterinar bo to sigurno vedel. Sicer imam nekaj slabih izkušenj in nekaterim ne zaupam preveč, ampak bom vprašala ob priliki Wink

Hvala za pomoč in mnenja!

LP, Teja
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 01.06.2006 : 07:40:54 »

- Pratel
- Banminth
- ZAJEDALCI-NUJNO-PROSIM!!!
- Tableti pred cepljenjem!
- trakulja
Logiran

Floki4
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #8 : torek, 15.08.2006 : 08:52:06 »

Kaj pa sol?A ni zemlja nekoliko slana?Mogoče mu pa primankuje kakšen vitamin...

No, kot sem že na eni temi povedal, imam doma labradorko, ki je malo bolj okrogla oziroma debela. Tudi ona je enkrat pojedla zemljo, vitaminov pa ji ne manjka, ker je hrano z vitamini in sama si iz vinograda odtrga kakšen grozd. Pomoje je to kar tako ali pa od dolgčasa. Sicer pa psi jedo travo in zraven verjetno zajamejo še kakšen košček zemlje.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #9 : sreda, 16.08.2006 : 11:05:46 »

Jedo tudi marsikaj drugega kot zemljo. Moja naprimer ima grdo navado da tu ma tam poje kamen in to ne mali. Potem pa ga ali zbruha ali pokaka. Mi povzroa resne skrbi, ker to ni kr tak in zna bit zeloo nevarno. Zato pa vsak dan pogledam okoli kje je kaksen kamen in ga hitro pospravim.
Zemljo sem pa tudi opazil da tu pa tam malo okusi. To pa predvsem takrat ko jo zgrabi "ipika". Ponavadi ko jo spustim iz pesjaka in je pooolna energije. Takrat potem naredi par krogov po dvoriscu in vmes kot buldozer zagrabi kak koscek zemlje.
Drugace pa enbi rekel da ji primankuje kaj, ker sem na to zelo pozoren.
... Jaz sem baje jedla pesek, ko sem bila majhna Wink
He he, jaz pa zemljo tu pa tam. Zanimivo ne! Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 21.08.2006 : 12:17:17 »

Bo treba staršem očitat, da smo meli pomankljivo prehrano hi hi hi  Grin
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #11 : sobota, 07.10.2006 : 12:31:39 »

Zemljo je tudi naš. Nič ni nevarno, dobi rudninske snovi, minerale...Nekateri sicer pravijo, da jim primankuje takrat mikro in makro elemntov... Je bolj problematično, ko sespravi nad kepice betona Huh Zdaj ko smo razbijali po hiši, smo morali kar paziti...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 07.10.2006 : 14:29:35 »

Čara, če je zraven tudi kamne, lahko začneš dajat na stran denar za operacijo... Roll Eyes
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #13 : nedelja, 08.10.2006 : 07:10:55 »

Hm, mislim, da sem razrešila tole uganko  Cheesy. Tale naš kuža je namreč iz zavetišča. Našli pa so ga v hribih, sredi gozda - popolnoma shiranega, pa še zlomljeno čeljust je imel in zob napol zlomljen in prav črn... Tako da si v takem stanju z lovljenjem ni mogel pomagati in če je hotel preživeti se je najbrž mogel znajti na tak način - da je jedel rastline in zemljo... pač kar je dobil. Na to ugotovitev me je pa napeljalo, ker sem opazila, da se včasih zunaj loti tudi npr. lubja od drevesa.

LP, Teja
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 08.10.2006 : 19:06:44 »

In to mu je pač ostalo. S časoma boš že odvadla. Naša je tudi žrla vse po spisku(razen zemlje)... tudi pasje dreke.
Zapuščena je tavala okrog vsaj 2 meseca. Vir preživetja je težko odvadit. Kot vsako drugo navado.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pes grize zemljo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines