mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:12:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kala
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kala  (Prebrano 42363 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #15 : torek, 06.06.2006 : 13:17:49 »

Tisti na ketnah vsaj živijo....

Bi rajši dala psa nekomu, ki ga bo dal na ketno ali ga bi rajši dala uspavat? Huh

Drugače pa vse čestitke za tvoj trud. Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : torek, 06.06.2006 : 13:22:31 »

Hvala za čestitke, vendar te bo moj odgovor razočaral. Na ketno ne dam psa; torej je jasno, da bi ga raje dala uspavat. Delam v interesu živali in ne v svojem....ali tvojem...ali od kogarkoli drugega. Če misliš, da je psu v interesu životarit na verigi, se po mojem mnenju motiš.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : torek, 06.06.2006 : 13:23:57 »

Pa morda še to, da ne bo prehudega ognja: težko me je prepričat, da imam na razpolago le ti dve možnosti.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : torek, 06.06.2006 : 13:25:07 »

Tisti na ketnah vsaj živijo....

Bi rajši dala psa nekomu, ki ga bo dal na ketno ali ga bi rajši dala uspavat? Huh

Drugače pa vse čestitke za tvoj trud. Wink

Poskusi sama. Naj te pripnejo, po moznosti vsak dan zbrcajo, v skledo naj se ti cedi dezevnica in ne zeli si susnih dni.
Potem se nam spet oglasi, cesa si si bolj zelela - zivljenja na ketni ali smrti v trenutku, ko v resnici niti se ziveti nisi zacela.

Prosim, da prepustis to temo Kali in njenim mladicem, ki se ravno v teh trenutkih kotijo. Za moraliziranje imas na voljo celotno rubriko zaščita živali.
Logiran

Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #19 : torek, 06.06.2006 : 13:46:53 »

Tisti na ketnah vsaj živijo....


Lepo življenje...


Nekoč mi je nekdo rekel, da mučim psa, ker ga vozim v Grosuplje v stanovanje in da pes v stanovanju trpi. Vprašala sem ga ali je bolje, da je na ketni kot njegov, ki ni videl še sprehoda v svojem življenju (moja jih ko sva v stanovanju "vidita" vsaj 4/dan, in še vmes se z njima ukvarjam v stanovanju), svojih "krdelnikov" pa sploh ne in mi je odgovoril, da tisti na ketni je vsaj na zraku...

LP, T
 
Polona, srečno!  Smiley Smiley


Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #20 : torek, 06.06.2006 : 13:52:16 »

Citat
Poskusi sama. Naj te pripnejo, po moznosti vsak dan zbrcajo, v skledo naj se ti cedi dezevnica in ne zeli si susnih dni.

hmmm...tako hudo pa spet ni. Morda v kakšnih izjemah. Takšnega primera še nisem videla v živo  Smiley  :DVsi psi na ketnah (ponavadi na kmetijah) imajo ute, dobivajo hrano, vodo.

Poleg tega se niti ne ve kakšna bo prihodnost mladičkov. Morda bodo imeli pa lepo prihodnost?  Roll Eyes

Jaz pač nisem tak človek, da bi lahko dala uspavat zdravo žival, pa tudi če je ta še v trebušku. Pesjanček v trebušku je še vedno živo bitje, ki čuti. Zame je pač uspavanje nesprejemljivo. Očitno živim v rožicah  Cool in morda življenje s takšnim mišljenjem kot je moj tudi postane rožnato.  Wink

Vem da se Polona zelo trudi in ne želim preveč moralizirati. Imam pač drugačno mnenje, kaj za to? Vsakdo ima lahko svoje mnenje. Jaz se pač nikakor ne strinjam z evtanazijo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : torek, 06.06.2006 : 13:54:26 »

Ko bi slike še zvok prenašale, bi tule fejst grmelo  Wink:
http://www.moj-album.com/slike/1601452/1QtjjFRCAAcuvK2a.jpg
Ampak lakota je huda reč...
http://www.moj-album.com/slike/1601452/5gUv7pxkanDdrIiV.jpg

Ta hip jih je šest, vsaj kolikor mi je dovolila pogledat...lahko da je še kakšen več, manj pa gotovo ne. Lp vsem.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : torek, 06.06.2006 : 13:56:57 »

mojčica, lepo, da si povedala svoje mnenje. Sem te pa prosila, če ga lahko argumentiraš, tisto o rožicah mi ne gre najbolje razumeti. To, da pač nisi za uspavanje, tudi ne...zanima me, zakaj? Ker misliš, da je voda, hrana in ketna dovolj?
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #23 : torek, 06.06.2006 : 13:57:55 »

Jiiiii, saj ne morem, da ne bi vsaj malo bila navdusena nad taksnimi bibami. Kiss  Cheesy Smeta, pa si spet babica. Wink lp
Logiran

satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #24 : torek, 06.06.2006 : 14:06:17 »

Polona kake lepe basike Wink in čestitke za ves tvoj trud Kiss Wink
Mama se bo pa tudi kmalu unesla ko bo vidla kak fejst in nežen človek si! Smiley
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #25 : torek, 06.06.2006 : 14:20:31 »

Saj sem vedela, da bo šlo!  Smiley Maš pa živce za takšnele pesjanjke!

mojčica ti sporoča, da se pelje proti Horjulu in ima v avtu 10 žakljev hrane za mladičke in mamico, pasjem mleko, Frontline, Pratel, plenične podloge, neizmerno veliko optimizma in idej kako bodo ti mladički našli nove domove ... tako, da se bo naselila v Kalin pesjak za naslednjih 6 tednov...  Roll Eyes  Shocked Potem se bodo pa palčki začeli prikazovat!  Grin

nasmejana ostržka  Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : torek, 06.06.2006 : 14:24:27 »

Vsi psi na ketnah (ponavadi na kmetijah) imajo ute, dobivajo hrano, vodo.

mojčica, zadnje vprašanje in komentar, saj mimo zgornjega citata enostavno ne morem:
Ali ti beres v Kajinem koticku samo tole temo? Si preskocila teme o Ninku, Lucki, tri-peresni deteljici, ki je k Poloni prisla vceraj, o Pikici,... (se nekaj sto podobnih tem je aktualnih in v arhivih), nekaj takih nesrecnezev bo v Horjulu najbrz ostalo za vedno, ker so bili na ketnah tako silno zadovoljni, da se sedaj nikakor ne morejo navaditi na bozanje roke, topel cloveski glas, vsakdanji obrok... in ker je Polona tako hudobna, jih ne da nazaj na ketno, za na kavc pa ne najde novih lastnikov, ce pa ze, pa psi nocejo z njimi.
Ja, ketna in obcasno pomije v pasjih skledah so res samo v pravljicah za otroke strasit.
Mater, res cudno, da se to dogaja samo nekaterim in da tem zgodbam sledimo iz dneva v dan samo nekateri.
Morda pa moram kdaj pa kdaj stran od racunalnika in do bliznjih kmetij - bo svet takoj veliko lepsi.

Mojcica, se gremo eno igro? Na razpolago imas Kaline mladice, da jim najdes nove lastnike - seveda pod pogoji, ki veljajo v Zavetiscu Horjul. Spremljaj jih, pomagaj Poloni, obenem pa isci za njih nove domove. Potem se pa tukaj spet beremo z lepimi in uspesnimi zgodbami, kako je svet lep in kako enostavno je najti dobre, skrbne in odgovorne lastnike za eno gardo mesanckov.

 Smiley Polona, kot je videti, ti za oddajo teh mrcin ni treba skrbeti.

PS: Kar nekaj primerov psov na ketnah, brez vode in hrane, si lahko ogledas na Primorskem, kjer psi po grickih zivijo v pravih pasjih nebesih ob cuvanju petih solat za svojega lastnika, ki vcasih pride, vcasih ga pa tudi po teden ali vec ni na spregled. Lastniki namrec zivijo drugje in lahko se bos prepricala, da jim je njihov pes deveta briga. Kolikor srecnezev najdejo, jih pohopsajo obalni zascitniki zivali, marsikateri pesjan pa si na tisti ketni najbrz zeli hitre odresitve. Take ali drugacne.
Verjamem, da iz svoje sobe tezko vidis kaksen tak primer. Tako je tezko tudi kaksen argument za svoja prepricanja stresti iz rokava.
Logiran

mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #27 : torek, 06.06.2006 : 14:25:09 »

Citat
mojčica, lepo, da si povedala svoje mnenje. Sem te pa prosila, če ga lahko argumentiraš, tisto o rožicah mi ne gre najbolje razumeti. To, da pač nisi za uspavanje, tudi ne...zanima me, zakaj? Ker misliš, da je voda, hrana in ketna dovolj?

Zakaj?   Shocked:-X
Citat
Resnicno zivljenje pac ni vedno roznato, tako kot ga nekateri vidite cez ekran.

Citat
mojčica ti sporoča, da se pelje proti Horjulu in ima v avtu 10 žakljev hrane za mladičke in mamico, pasjem mleko, Frontline, Pratel, plenične podloge, neizmerno veliko optimizma in idej kako bodo ti mladički našli nove domove ... tako, da se bo naselila v Kalin pesjak za naslednjih 6 tednov...

Če se ne morim je Smetka plačana za svoje delo?  Wink Roll Eyes
Logiran
larson
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #28 : torek, 06.06.2006 : 14:27:38 »

ma sem imela namen donirati kaj od opreme,pa sem se zdajle odločila, da raje doniram denar za Kalo in ostalo ekipo,ki je tam po tanovem,ker vidim,da je panika.

take bibe me vedno čisto ganejo,čeprav si nočem priznati.

lp, Nataša Kiss Kiss
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #29 : torek, 06.06.2006 : 14:36:02 »

Citat
Morda pa moram kdaj pa kdaj stran od racunalnika in do bliznjih kmetij - bo svet takoj veliko lepsi
Okrog mene same kmetije.... Tongue

Citat
Mojcica, se gremo eno igro? Na razpolago imas Kaline mladice, da jim najdes nove lastnike - seveda pod pogoji, ki veljajo v Zavetiscu Horjul. Spremljaj jih, pomagaj Poloni, obenem pa isci za njih nove domove. Potem se pa tukaj spet beremo z lepimi in uspesnimi zgodbami, kako je svet lep in kako enostavno je najti dobre, skrbne in odgovorne lastnike za eno gardo mesanckov.

Jaz ljudi osveščam o pomembnost rodovnika in vsaj s tem naredim nekaj. Tongue Drugače imam pa dovolj drugega dela s študijem. Roll Eyes Vi pa ste za delo s psi dejansko plačani. Seveda lahko napišem kakšen oglas.... Wink

No ko bom pa imela toliko časa kot ga imajo nekateri na tem forumu pa za veseljem priskočim na pomoč. Vprašajte kašnega, ki razstavlja svojega psa in ima npr. doma plemenjaka..gotovo vam bo pomagal... Roll Eyes ....
Citat
Polona, kot je videti, ti za oddajo teh mrcin ni treba skrbeti.

Res ne. Maldički se hitro oddajo.

Citat
PS: Kar nekaj primerov psov na ketnah, brez vode in hrane, si lahko ogledas na Primorskem, kjer psi po grickih zivijo v pravih pasjih nebesih ob cuvanju petih solat za svojega lastnika, ki vcasih pride, vcasih ga pa tudi po teden ali vec ni na spregled. Lastniki namrec zivijo drugje in lahko se bos prepricala, da jim je njihov pes deveta briga. Kolikor srecnezev najdejo, jih pohopsajo obalni zascitniki zivali, marsikateri pesjan pa si na tisti ketni najbrz zeli hitre odresitve. Take ali drugacne.

Jah...življenje ni potica... Wink Prihodnost mladičkov se ne ve, zato je zame evtanazija nesprejemljiva in je pod nobenim pogojem ne podpiram. Angry

Citat
Verjamem, da iz svoje sobe tezko vidis kaksen tak primer. Tako je tezko tudi kaksen argument za svoja prepricanja stresti iz rokava.

 ;Dres zabavno na tem forumu Grin

Še enkrat evtanazija zdravih mladičkov je zame nesprejemljiva in pika. Povedala sem svoje menje in vi vaše izgovore.

Lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kala
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines