mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:52:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Anketa
Vprašanje: Cepite svojega psa proti pasjim kugam?
DA
NE

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim  (Prebrano 42917 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #105 : sobota, 29.10.2005 : 07:13:11 »

Mi se ni uspelo pregledat, KLIk
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #106 : sobota, 29.10.2005 : 08:11:51 »

pasjim kugam  Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #107 : sreda, 09.11.2005 : 15:09:49 »

Zanimiva raziskava, me je zanimalo zlasti ker so delali teste za ščitnico, žal pa so ugotovili samo to, da so necepljeni psi bolj zdravi iz preprostega razloga - lastniki jih ne peljejo k veterinarju niti ko so bolni. Škoda.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #108 : sreda, 09.11.2005 : 16:48:05 »

Nisem se imela casa prebrat vsega na linku, ki ga je dala Nanook. Lanabela, ko si ravno omenila scitnico, me zanima, ce ti svojo Alice redno cepis proti steklini in kuznim boleznim. lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #109 : sreda, 09.11.2005 : 17:45:07 »

Ce ima kdo dostop do revije Science: 13 julij 2001; 233-256; Vaccines and Immunity (Immune control, memory, and vaccines; Driving a stake into resurgent TB; Breeding antigens for new vaccines; Closing of basel institute scatters immunologists; The ar of the probable: system control in the adaptive immune system; T cell death and memory; Arrested differentiation, the self renewing memory lymphocyte and vaccination; Regulation of the immune response by antigen; Sensing pathogens and tuning immune response).
Mislim da se revijo da pogledat tudi v CTK.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #110 : sreda, 09.11.2005 : 22:13:51 »

prvo leto po diagnozi je nisem cepila, še steklino sem pogoljufala, je bila cepljena druga dvakrat. odkar je bolezen pod kontrolo in nima nobenih težav več, jo proti steklini normalno vsako leto cepim, proti kužnim boleznim tako kot druge na 2 -3 leta, letos je bila cepljena (tako kot druge) celo proti boreliji (pomislite, vse so preživele, celo šepati ni začela nobena). Po cepljenjih nima čisto nobenih problemov (ki bi jih bilo mogoče opaziti).
Pravi vzrok bi bilo silno zanimivo najti, kajti za enako boleznijo je zbolelo kar nekaj mojih (človeških ) znank. Cepljenje je samo ena od mnogih možnosti.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #111 : četrtek, 10.11.2005 : 08:55:09 »

Tudi jaz sem spustila oba cepljenja, ker je bil pes ravno takrat v precej slabem stanju. Zdaj bom pocakala se na eno kontrolo, ki jo imava pred novim letom, potem pa gre na cepljenje. Ce bo vse ok, seveda. lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #112 : torek, 13.12.2005 : 08:46:04 »

Ali je kdo izmed vas, ki brskate oz. ste brskali za info. glede cepljenj, slucajno zasledil trditev, da se spominskih celic ne da meriti? Ce ja, mi lahko prosim pripopa link do strani, kjer to pise, hvala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #113 : torek, 13.12.2005 : 09:37:22 »

Mi Fabijo vsako leto cepimo proti steklini in kugi (a ni polivalentno to zdravilo proti kugi in je še proti ene dvema stvarema?)

Ali cepivo proti kugi tudi drži 3 leta, tako kot proti steklini? enkrat februarja ima namreč Fabija spet cepljenje proti kugi, pa me zanima...

Mačke je pa treba 1krat letno ane?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #114 : torek, 13.12.2005 : 09:45:28 »

ja sedaj sem tole malo prebrala...
Če prav razumem naj bi bilo bolje, da Fabijo cepim naprimer na 2-3leti kot pa vsako leto?
Do sedaj je bila cepljena vsako leto in ni bilo nobenih stranskih učinkov. Ali ne naredim nobene koristi, če jo cepim vsako leto?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #115 : torek, 13.12.2005 : 10:00:06 »

WA, ravno vceraj sem sla cepit Bubo proti kuznim boleznim in mi je vetka razlozila takole: cepivo "drzi" 2 do 3 leta (raje 3 kot 2), vendar proizvajalec ne prevzame nobene odgovornosti, ce se pes v tem casu okuzi s katero od teh bolezni. zato priporocajo cepljenje vsako leto.
No, mi smo se nazadnje cepili januarja 2004, letos pozimi smo zadevo "ingorirali", potem pa s skoraj 2letno zamudo cepljenje ponovili  Tongue

Je pa kar doza tole kombinirano cepivo in Buba je bila precej matasta vceraj po cepljenju - vrocine sicer ni imela, tudi bruhala ni, bila pa je brez volje, kot cunjica in tudi jedla ni nic...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #116 : torek, 13.12.2005 : 10:12:12 »

zdele sem za hec klicala na kliniko loka, pa so mi rekli, da cepivo drži dobro leto!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #117 : torek, 13.12.2005 : 10:27:30 »

Se pravi-ce ti pes zboli v tistem letu po cepljenju, pa proizvajalec rece "jaz sem kriv" in je to to? Al ti placa celotno zdravljenje in se doda $$$ za dusevne bolecine in stroske benza.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #118 : torek, 13.12.2005 : 10:57:06 »

Se pravi-ce ti pes zboli v tistem letu po cepljenju, pa proizvajalec rece "jaz sem kriv" in je to to? Al ti placa celotno zdravljenje in se doda $$$ za dusevne bolecine in stroske benza.

Ne bi blo slabo, ne? Sem pa pozabila vprasat, na kaksen nacin prevzame proizvajalec krivdo nase...

WA, seveda na privat klinikah recejo, da drzi samo eno leto- ker imajo precejsnjo marzo na tole cepivo ;-)
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #119 : torek, 13.12.2005 : 11:03:13 »

Mah, jaz sem se še informirala preko neta in TV in se odločila da jo bom naprej cepla kot sem jo da zdaj. Bom počakala 30min na veterini da vidim če bo kaka reakcija pa je, ne mislim reskirat življenja psa in niti svojega.Na eni internetni strani sem našla opise bolezni, ki so v cepivu in ne zgleda nič obetavno če se pes okuži.Drugače Pa tudi ASPCA zelo zagovarja cepljene pa je ful velika organizacija in imajo ful pojma o veterini.

Vsak pa itak kakor se mu zdi Wink
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines