mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 05:57:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Anketa
Vprašanje: Cepite svojega psa proti pasjim kugam?
DA
NE

Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim  (Prebrano 42686 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #15 : sreda, 29.06.2005 : 16:30:39 »

Sem ugotovila kako je s tem koliko krat cepit.
Zdaj je na tržišču neko novo cepivo že kake 2-3 leta in je treba cepit na vsake 3 leta, prej pa je bilo slabše cepivo zato se je cepilo vsako leto Roll Eyes
Jaz pa tega nisem vedla (vedla sem samo da je cepivo novo) ker je glih v tistem času naš najbolj ful, kul, mega, super  veterinar na žalost umrl in smo bili v iskanju novega tako da sem jaz kar cepla kot po navadi in mi ni nobeden povedal kako in kaj.
Dobro da sem pogledala v to temo, tako bom prišparala 3000sit na leto Tongue

Kdo ve če velja isto za muce?HuhHuh?

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 29.06.2005 : 16:33:52 »

No ja no, kakor za koga. Kako se pa imenuje to novo cepivo? Vanguard 5 oz. Vanguard 5L?
Cesa vsega se se ne bodo spomnili, jezus... Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #17 : sreda, 29.06.2005 : 17:03:26 »

Veš kaj Nanook če to ne verjameš se pozanimaj prej, ker smo se tudi z drugimi na forumu to pogovarjali in se strinjajo!
Zdaj cepijo z Vanguard Plus 5/L ki je izpopolnjen in z FirstDose Cv.
To sem cepla prvič leta 2004.
2003 pa so cepli z Duramune in CvK/LCI. To je pa 100%!!
Ne vem, če tega ne veš, lahko da je pri vas drugače.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 29.06.2005 : 17:27:16 »

Cesa ne verjamem?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rzidar1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 85


« Odgovor #19 : sreda, 29.06.2005 : 18:29:45 »

jst sem psa peljala cepit in dobila naslednje:
6.5.2003 in je dobil FirstDose CV in Vanguard Plus 5/L
4.6.2003 in je dobil FirstDose CV in Vanguard Plus 5/L
1.7.2004 in je dobil FirstDose CV in Vanguard Plus 5/L

tako da je kr uredu  Cool
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #20 : sreda, 29.06.2005 : 19:13:40 »

Nanook: iz tvijega odgovora sem sklepala da ne verjameš da je to cepivo novejše. Možno pa da sem jaz narobe zastola tvoj namen, če je tako sori Tongue
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : sreda, 29.06.2005 : 20:21:54 »

Cepiv (koktejlov) proti kuznim boleznim je vec vrst in vse uporabljajo ze vec let. Moja psica je bila z Vanguard 5L cepljena ze leta 1997. Pred tem (od leta 93) pa so jo cepili z Vanguard DA2 PI. Vsa ta cepiva drzijo vec kot eno leto!
Nazadnje je bila cepljena z Nobivac cepivom, ki drzi 3 leta (ali vec  Wink). Pa se super je ker imajo posebej za leptospirozo, ker lepto je dobro cepiti vsako leto. lp
Logiran

S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #22 : sreda, 29.06.2005 : 20:29:56 »

Živjo!

Duramun pa je cepivo proti: Pasji kugi, virunemu pasjemu hepatitisu, pasjemu edeno virus tipa 2, virusu parainfluence, pasjemu parvovirusu in Leptospiri. Kar sploh ni slabo, se mi zdi.

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 29.06.2005 : 21:42:27 »

Tara, res je, da verjamem, da to cepivo ni novejse. Tudi moj je bil cepljen z Vanguard 5/L cepivom. Takrat ko sem ga se cepila.
Popolnoma verjamem, da so rekli, da je potrebno cepiti na 2-3 leta. Prav tako verjamem, da je po navodilih proizvajalca (prebrala na strani) potrebno cepiti vsako leto. Se bolj pa verjamem clanku, ki predstavlja rezultate studije, ki jo je naredil eden izmed najbolj priznanih imunologov v ZDA (morda celo na svetu?), in iz katerega se da razbrati, da so vse te zadeve (dokazano) en navaden lari fari; cepiva drzijo dlje kot trdijo proizvajalci (vsaj ameriska), dokazano s testi (challenge in serologija) in ker je bil moj pes cepljen z ameriskimi cepivi, sem se odlocila, da bom zaupala znanosti in ne multinacionalkam-zato moj pes ne bo cepljen s koktajlom. Kar se pa lepto tice-seveda, takoj; ko mi zagotovijo, da ne bo stranskih ucinkov, da je ucinkovitost visja od moje moznosti zadeti na lotu in da sciti proti VSEM lepto vrstam, ne pa samo proti piskavima dvema.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #24 : četrtek, 30.06.2005 : 10:43:19 »

Nanook: nismo se štakale. Smiley Pravim da je to cepivo, ki ga imajo zdaj staro 2-3 leta in se cepi na vsake 3 leta. Uno prej pa je bilo slabše in si mogu večkrat cepit, v to sem sigurna, ker mi naš pokojni veterinar nebi lagal (nehal je delat zaradi bolezni preden je to novo cepivo prišlo ven) ker on je verjetno bil edini vet., ki je imel toliko rad živali da nebi delal njim v slabo. Je bil na razpolago 24na24, nedelje in praznike, da se je njegovi ženi mešalo Grin in to za kogarkoli ne samo za pznanstva in če nisi imel denarja za kaj nujnega ali operacijo ti je reku da boš že prinesu, ko boš imel. Tudi če je bila žival ful bolana ampak da je imela vsaj malo upanja ti ni reku kar dajmo jo uspavat kot rečejo zdaj.Je bil pa tudi ful poučen in je stalno spremljal novosti.Takega človeka lahko samo sanjaš.Vem da tisti ki ga niste poznali ne verjamete ampak je tako in toliko ljudi kot jebilo na njegovem pogrebu še nisem vidla, se pravi da je bil ful priljubljen.

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 30.06.2005 : 10:53:08 »

O, smo se stekale, smo se. Kar se enkrat preberi kaj sem napisala. Sicer pa ne vem, zakaj opisujes veterinarja. Prav, je bil prijazen. In?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #26 : četrtek, 30.06.2005 : 15:18:52 »

Opisujem veterinarja zato da probam razložit da je sigurno res kar je bilo z prejšnjim cepivom. In če amerikanci klatijo po svoje ( kar dvomim, glede prejšnjega cepiva) me ne zanima. Tudi oni znajo pošteno nategovat ljudi, tako da tudi tisto lahko ni 100% res. Sej konec koncev nam lahko rečejo da črno je belo in mi ki se ne spoznamo, pač verjamemo komur nam bolj ustreza. Tudi to je dokazano Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #27 : četrtek, 30.06.2005 : 15:27:14 »

Tara, ampak ti res ne razumes mojega sporocila, kajne? Daj ga se enkrat preberi, no.
Torej hoces reci, da ima tvoj veterinar sigurno prav, zato ker se je vedno tako zavzemal za zivali in jim zagotovo ne bi zelel nic slabega? Saj to ti cisto verjamem-da je bil prijazen, da se je zavzemal. Ampak mene osebno to sploh ne preprica, da je pac vedel kaj vec o cepljenjih. Naj sodim ljudi po tem, kako priljubljeni so? Hja, potem je pa najbolje, da poklicem Brada Pitta in ga vprasam, kaj meni o ribjem olju kot viru omega 3 mascobnih kislin. On je pa ja znan, bo ja vedel...

Tistega crno belo, "amerikanci" in neko dokazovanje-tega pa ne razumem najbolj, lahko razlozis podrobneje.

PS: A veste, kaj je CV?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 30.06.2005 : 15:46:30 »

Aja, pa da vas ne bo kaka panika zagrabila-ne mislim vas prepricevati, da ne cepite svojih psov. Vsak se bo odlocil kakor njemu pase, saj gre vendar za vase pse, ne za mojega. Jaz sem se ze odlocila in Tara, ne bos verjela, tudi mojo odlocitev je podprl veterinar. Veterinar, ki se prav tako kot tvoj zavzame za zival, ki me ne bi nikoli nalagal, saj smo prijatelji in ki ima v zepu vsaj dve diplomi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #29 : četrtek, 30.06.2005 : 16:25:43 »

Kje pa cepijo s tem cepivom. Na cepiva se čisto nič ne spoznam. Mojga so cepili proti kugi ko je bil mladiček 2x z Tetradog-L    in Tetradog CHP.
Potem ko je bil strar 3 leta z Canine Type 2- Parainfluenza- Parvovirus Vaccine  in Canine Coronavirus Vaccine- Leptospira Bacterin.
In so mirekli da naj cepim vsake 2 leti. Kaj mislite o tem?
Kakšna je razlika med tem cepivom s katerim je bil moj kuža cepljen in med tem  Vanguard 5/L??
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines