mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:27:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Anketa
Vprašanje: Cepite svojega psa proti pasjim kugam?
DA
NE

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim  (Prebrano 42930 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #150 : sreda, 14.12.2005 : 13:33:52 »

Ma ja, samo kaj ko mi vsi veti tupijo, da je to treba, da vsako leto...

uglavnem, če grem že cepit za lepto, je vseeno, če cepim kar s kombuiniranim. bom se probala pozanimat. smo pa na vasi, kjer so tudi kmetije, vaški mešančki, ki prosto laufajo naokrog, jih nihče ne rihta... se pravi najbrž več, kot pa, če bi živela v mestu.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #151 : sreda, 14.12.2005 : 14:39:34 »

to kar si rekla glede vaških psov se strinjam.In jaz cepim psa večinoma zaradi tega ker ne vem kako je s tistim psom ki se srečam.Mojega pa zaradi tega ne morem zavit v vato da se nebi srečevel z njimi in to mislim tudi o lastniških psih.
Zdaj ne vem, jaz sem iz obale in mi je moja vet (ki pozna dobro mene in mojo psičko) rekla da je tega na obali ful in ji tudi verjamem, ker sem se z več lastniki pogovarjala in večina je imela ali je slišala za kako izkušnjo.

čudno mi je tudi to, da, če so te bolezni res tako redke, zakaj recimo po zavetiščih cepijo redno pse. Huh
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #152 : sreda, 14.12.2005 : 14:42:18 »

mah pomoje ne bom nič komplicirala, ampak kar lepo cepila, tako kot vsako leto, pa do sedaj ni bilo še nobenih stranskih učinkov, problemov itd..

A kdo ve, če imajo cepiva lahko kaken vplin na erlihijo - Fabija je bila namreč zdravljena zaradi nje in me zanima, če bi lahko spet ven udarilo ali pa kaj, zaradi oslabljenega imnuskega sistema zaradi cepiva?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #153 : sreda, 14.12.2005 : 14:51:54 »

Vem samo za nekaj psov obolelih za leptospirozo. v enem primeru, ki se je zgodil pred več kot 25  leti sta umrla oba, lastnik in pes, ne vem pa , ali sta se okužila iz istega vira ali je lastnik nalezel od psa.
Ena od redkih obolelih nesrečnikov je bila mamina psica, ki ni prihajala v stik z drugimi psi in se je okužila kar na domačem vrtu, ko je pila vodo iz domačega ribnika in to sredi mesta.

Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #154 : sreda, 14.12.2005 : 14:59:51 »

ja ja bom rajš kar cepila... da se ne bom še zaradi tega sekirala!
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #155 : torek, 06.06.2006 : 13:30:23 »

Lepo pozdravljeni! Smiley
Ker bo v začetku junija prišla k nam mlada psička(nerodovniška),me zanima kaj je moral narediti vzreditelj oz. kaj naj bi naredil glede cepljenj,razglistenja(kdaj,kolikokrat,itd..),ali moram jaz cepiti mlado psičko in te stvari.Zanima me tudi,če moram dobiti kako potrdilo o psički,knjižico,...
Hvala že v naprej
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #156 : torek, 06.06.2006 : 13:37:34 »

Vzreditelj mora mlade psicke redno razglistiti, cca. na 10 do 14 dni, to pocnes tudi sama nekje do dopolnjenega 3 meseca, potem pa do 6 meseca 1x na mesec, kasneje pa jih jaz razglistim na 3 mesece nekje. Cepit jih bi moral pri 8 tednih proti kuznim boleznih, ti ga cepis po navodilih veterinarja se pri 12-ih tednih, nekateri veterinarji priporocajo tudi tretje cepljenje pri 16-ih tednih. Zraven moras dobiti modro knjizico, ki ti jo da vzreditelj, on jo dobi pri veterinarju pri prvem cepljenju.
Logiran
melissa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #157 : ponedeljek, 24.07.2006 : 11:29:40 »

A mogoče kdo ve koliko stane ceplenje z Nobivac??? To je menda proti kugi in prehladu... Enkrat je že bil cepljen, sedaj ga moram peljati še enkrat...
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #158 : torek, 25.07.2006 : 11:27:24 »

HM, jaz imam nobivac naliman pri cepljenju za steklino.
Za kugo sem pa cepila pred enim tednom sta pa dve nalepki, samo tako na malo piše,da ne morem prebrati Roll Eyes imam očala v popravilu, cena je bila pa 4620
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #159 : sreda, 26.07.2006 : 13:42:52 »

Nobivac je ime različnim cepivom.
Tako poznamo:
- NOBIVAC Rabies - steklina
- NOBIVAC DHPPI - kuga

In še druge.

LP, T
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #160 : sreda, 26.07.2006 : 21:55:23 »

Bo držalo, na nalepki za steklino piše Nobivac Rabies.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #161 : četrtek, 16.11.2006 : 21:01:44 »

Naš kuža je bil proti kužnim boleznim prvič cepljen v zavetišču pri 7 tednih starosti. Sedaj je star pet mesecev, in ker je vmes bil precej bogi, je vet odsvetoval cepljenje. Danes smo ga cepili znova. Glede na to, da je bil revež poln glist in nikjer ni dokazila (razen ustnega), da je kuža bil razglisten pred cepljenjem, smo prvo cepljenje kar ignorirali. Tako bo čez en mesec dobil še drugo dozo, v bistvu pa bo to že tretja.

Je možno, da bi bilo kaj narobe zaradi tega? Tudi cepivi sta si med seboj različni in najverjetneje prvo tako ali tako ni prijelo. Ampak vseeno me zanima, če obstaja kakšna možnost 'predoziranja' ali kaj podobnega...

Hvala!

A
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #162 : petek, 17.11.2006 : 00:25:36 »

Ne, dejansko je pogoj za uspešno zaščito (velja predvsem za cepljenje proti "pasji kugi") ravno natančno upoštevanje časa ponovnega cepljenja po prvem cepljenju, ki ne sme biti daljši od 1 meseca (oz. kolikor napiše proizvajalec cepiva). Tako se običajno po daljšem premoru (kamor spada tudi vajin) cepi kot da kuža še ne bi bil cepljen. S tem ni nič narobe. Pomembno pred vsakim cepljenjem pa je, da je kuža zdrav in razglisten.

LP, T
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #163 : petek, 17.11.2006 : 20:18:28 »

Hvala za odgovor, ena skrb manj Smiley
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #164 : petek, 03.07.2009 : 10:30:48 »

Ne, dejansko je pogoj za uspešno zaščito (velja predvsem za cepljenje proti "pasji kugi") ravno natančno upoštevanje časa ponovnega cepljenja po prvem cepljenju, ki ne sme biti daljši od 1 meseca (oz. kolikor napiše proizvajalec cepiva). Tako se običajno po daljšem premoru (kamor spada tudi vajin) cepi kot da kuža še ne bi bil cepljen. S tem ni nič narobe. Pomembno pred vsakim cepljenjem pa je, da je kuža zdrav in razglisten.

Mi smo cepili našega kužka včeraj - 2.7.09 proti pasji kugi in naslednjo cepljenje naj bi imeli 2.8.09. Zdaj pa moja skrb: glede na to, da se vrnemo iz dopusta 3.8., bi psa peljala na cepljenje 4.8. - ali bo to še veljalo ali ga bodo cepili kot da še ni bil cepljen? Mislim, da par dni ne more narediti takšne škode, ali pač?

Hvala za odgovor.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines