mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:53:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Anketa
Vprašanje: Cepite svojega psa proti pasjim kugam?
DA
NE

Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim  (Prebrano 42914 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #165 : petek, 03.07.2009 : 10:32:36 »

Se opravičujem, očitno ne znam postaviti citata pred svoje besedilo sram sram sram......upam, da kljub temu dobim odgovor na vprašanje.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #166 : petek, 03.07.2009 : 11:07:12 »

Mi smo cepili našega kužka včeraj - 2.7.09 proti pasji kugi in naslednjo cepljenje naj bi imeli 2.8.09. Zdaj pa moja skrb: glede na to, da se vrnemo iz dopusta 3.8., bi psa peljala na cepljenje 4.8. - ali bo to še veljalo ali ga bodo cepili kot da še ni bil cepljen? Mislim, da par dni ne more narediti takšne škode, ali pač?

Hvala za odgovor.

Seveda bo še veljalo. Lahko se pa tudi zdaj že dogovoriš z veterinarjem in se kar naročiš.
Mladičke se sicer cepi trikrat v primeru, ko se ne ve, ali je bila mamica redno cepljena in razglistena, drugače zadostuje dvakrat. Nisem zasledila, ali je tvoj kuža še mladiček ali že odrasel (se opravičujem, če sem kje spregledala) - ker za odraslega, že "precepljenega" pa nekaj dni zamude sploh ni problem.  Še za steklino, ki je obvezna, te šele po 30 dneh zamude začnejo preganjat oziroma lahko plačaš kazen, prej pa ne.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #167 : petek, 03.07.2009 : 11:18:48 »

Mene pa zanima ali je priporočljivo odraslega psa vsako leto (po tem ko je že opravil vsa cepljenja kot mladič) cepiti proti pasji kugi, ker jaz sem slišala, da nekateri pravijo, da cepljenja lahko tudi škodijo in da lahko psa cepiš tudi na dve leti?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #168 : petek, 03.07.2009 : 11:55:05 »

Par dni gor ali dol ni problema. Sicer se protokoli po katerih cepijo mladiče razlikujejo. Še najbolj smiselno se mi zdi trikratno cepljenje mladiča, čez eno leto revakcinacija, potem pa kakor komu drago.
Pri steklini ponavadi tolerirajo še več kot en mesec zamude (drži večina cepiv itak 2 ali celo 3 leta) ampak če se udeležuješ pasjih prireditev ali če hočeš čez mejo, moraš pa biti točen. če zamudiš samo en dan, moraš čakati vsaj 3 tedne po zadnjem cepljenju, preden se lahko kje prikažeš s psom.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #169 : petek, 03.07.2009 : 12:16:56 »

Pepsi, za lažje razumevanje.......moj kuža je star 8 tednov, njegova mama je bila v brejosti cepljena.
Naš je bil razglisten s pasto Banminth pred odvzemom iz legla 3x, jaz sem mu dala pasto 24.6., veterinar mi je rekel, naj mu jo zopet dam konec meseca julija.
Prvo cepivo je dobil včeraj, naslednje torej ne bo noben problem, če bo opravljeno z nekaj dnevno zamudo?
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #170 : petek, 03.07.2009 : 12:41:21 »

Zaposlena,jaz bi pa na tvojem mestu tole Banminth pasto že zamenjala z tabletami proti parazitom.Ker pasta tudi ne deluje na vse vrste,poleg tega se po tretjem tednu starosti mladič že lahko okuži z trakuljo,na katero pa pasta nima učinka.
LP Tjaša
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #171 : petek, 03.07.2009 : 12:57:12 »

Hvala lunca, bom naredila tako.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #172 : petek, 03.07.2009 : 14:11:36 »

Lynn, odvisno koga vprasas. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #173 : petek, 03.07.2009 : 14:18:15 »

Hmmmmmmmm...katere tablete pa naj kupim proti parazitom? Ne poznam jih in ne vem, ali jih obstaja več vrst?  sram sram sramPa kje se kupijo...le pri vetu ali še kje drugje? Prosim svetujte, saj sem pri tem začetnik, kužka pa bi resnično rada obvarovala.
Upam, da nisem preveč "tečkasta" z vprašanji.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #174 : petek, 03.07.2009 : 15:35:51 »

Veti in lekarne. Meni je najljubši Zantel.

Lp, Maja Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #175 : petek, 03.07.2009 : 18:41:31 »

Nanook, kakšno pa je tvoje mnenje?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #176 : petek, 03.07.2009 : 19:03:05 »

Da bi bilo potrebno malce manj cepit in malce vec titrov delat. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #177 : sobota, 04.07.2009 : 09:41:27 »

Ravno včeraj sem naša dva škota peljala cepit. Samec ima 3 leta in samica 1. Veterinar je rekel da letos samca ni potrebno cepiti, ker je bil prej cepljen redno, in da ni potrebe  da se jih cepi vsako leto ko so starejši, samica pa je dobila koktajl. Proti steklini pa seveda oba. Cool

LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #178 : sobota, 04.07.2009 : 12:07:00 »

Cepili ste steklino in proti kužnim na isti dan?
Logiran
evi_
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #179 : petek, 09.10.2009 : 16:54:21 »

ola,

mene pa zanima kako je z imunostjo psičkov med prvim in drugim ceplenje.

1.  Vet mi je svetovala, naj jo ne vozim med pse. ali to velja za vse pse, ali moram paziti samo na tiste, ki jih ne poznam in nevem če so zdravi.

2. Ali obstaja nevarnost če voha/obcasno polize lulanja drugih psov, temu se je namrec skoraj nemogoče izogniti. Je namreč pri dobrih 10 tednih tako zelo zivahna da je ne morem sprhajati samo po vrtu, ker bo od premalo rekreacije znorela.

hvala.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines