mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 11:19:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Anketa
Vprašanje: Cepite svojega psa proti pasjim kugam?
DA
NE

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim  (Prebrano 42957 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 30.06.2005 : 17:02:40 »

Hm, zdaj si nastela bolezni, proti katerim je bil cepljen. Kdo je pa proizvajalec cepiva?

Sicer si pa o tem mislim isto kot o tistem, da je treba cepiti vsako leto, vsake 3 leta, vsake 4 leta,...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : četrtek, 30.06.2005 : 20:14:34 »

Citat
Pa se super je ker imajo posebej za leptospirozo, ker lepto je dobro cepiti vsako leto. lp

Citat
Kar se pa lepto tice-seveda, takoj; ko mi zagotovijo, da ne bo stranskih ucinkov, da je ucinkovitost visja od moje moznosti zadeti na lotu in da sciti proti VSEM lepto vrstam, ne pa samo proti piskavima dvema.

Ja, ampak moras pa priznat, da je ze to, da imajo posamezna cepiva, napredek. In, da te ne posiljujejo s kombiniranimi cepivi vsako leto, tudi. Sicer je pa meni itak vseeno...celo moja veterinarka me ne vprasa vec, ce smo se prisli cepit, ko me zagleda med vrati. Grin
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #32 : četrtek, 30.06.2005 : 20:50:08 »

Kakor za koga. Jaz zase vem, da me noben slovenski veterinar ne bi mogel prepricati, da moram psa vsako leto cepiti s koktajlom. Pa se lahko na trepalnice postavi in plese tango.
Hja, posamezna cepiva so napredek, pa to, da govorijo-cepite vsake par let, tudi. Napredek je tudi to, da zna clovek besede stlaciti v smiselno poved, da zna jesti z jedilnim priborom in recimo popiti kozarec vode, ne da bi se pri tem polil.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : petek, 01.07.2005 : 06:45:05 »

Pocasi se dalec pride! Wink lp
Logiran

rzidar1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 85


« Odgovor #34 : petek, 01.07.2005 : 07:54:09 »

eno vprašanje:
kako pa veš, s čim cepi veterinar (s koktajlom ali cepivom)?
hvala
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #35 : petek, 01.07.2005 : 07:59:27 »

Hm, ne vem če znam prav iz te  cepilne knižice razbrati kdo je proizvajalec ampak mislim da je ta- 1. Merial ali pa Lot/Batch
2. Fort Dodge Laboratories na drugi nalepki pa piše Duramune DA2P+Pv
Pa še nekaj me zanima- ali datum na nalepki, katera je nalimana v knižici, pomeni rok trajanja cepiva. Kajti če to pomeni to je bil moj kuža cepljen s pol leta pretečenim cepivom. 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #36 : petek, 01.07.2005 : 08:35:25 »

Mah, Kaj, saj zaradi mene so lahko se v kameni dobi...dokler imam psa brez problemov oz. znam problem sama resit. Wink

Rzidar, koktajl je cepivo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #37 : sobota, 02.07.2005 : 19:10:34 »

Nanook: danes sem slišala v oddaji sožitja, ki je razlagala neka vet. s pol metra dolgim nazivom pred imenom, o boleznih ki se prenašajo na ljudi in je rekla samo za leptospirozo da je treba cepit vsako leto. Kaj praviš na to? Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #38 : sobota, 02.07.2005 : 19:36:21 »

Citat
Kar se pa lepto tice-seveda, takoj; ko mi zagotovijo, da ne bo stranskih ucinkov, da je ucinkovitost visja od moje moznosti zadeti na lotu in da sciti proti VSEM lepto vrstam, ne pa samo proti piskavima dvema.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #39 : torek, 02.08.2005 : 12:43:17 »

Zadnjič sem se pogovarjala z dr. Zlato Čop, je rekla da so pred kratkim izolirali pasjo kugo pri kunah (čeprav je bil sum na steklino) - znake (živčne) pa opažajo pri več divjih živalih - lisicah, itd. Zato priporoča vsakoletno cepljenje.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #40 : torek, 02.08.2005 : 16:59:03 »

To priporočajo od vedno, ker proizvajalec jamči samo za eno leto, da drži. Nekaterim psom ne dvigne imunskega sistema niti enoletni odmerek. jaz moo že 9 let vsako leto cepim in je čisto ok Smiley
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #41 : torek, 02.08.2005 : 18:05:22 »

Mišljeno je bilo glede na to, da mnogo ljudi svojih psov kasneje ne cepi več, ker naj pri psih te bolezni že več let ne bi bilo več. No zdaj je nevarnost, da jo staknejo od divjih živali ... Nekaj v tem smislu ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #42 : torek, 02.08.2005 : 20:40:45 »

Mmm, jaz psa ne cepim vec zato, ker cepivo drzi dlje...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #43 : torek, 02.08.2005 : 20:49:59 »

Kako pa veš, da drži dlje, je kakšno navodilo kje ali kaj podobnega, sama to precej pregledujem, pa nič konkretnega ne najdem?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : torek, 02.08.2005 : 23:31:39 »

So naredili studijo in dokazali, da drzi dlje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines