mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:16:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Anketa
Vprašanje: Cepite svojega psa proti pasjim kugam?
DA
NE

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim  (Prebrano 42972 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #60 : sreda, 03.08.2005 : 15:53:00 »

Ne trdim, da bo vsak pes fasal stranske ucinke-da so 100%, trdim, da cepiva definitivno imajo stranske ucinke. Primeri so razni encefalitisi, avtoimuna hemoliticna anemija, IBD, razne druge avtoimune bolezni (kak artritis recimo) in tako dalje...

Glede stranskih ucinkov sem napisala tole:

"Ja, trditev, da cepiva nimajo nikakrsnih stranskih ucinkov, je larifari in to lahko z mirnim srcem napisem." in pa "Da cepiva nimajo nikakrsnih stranskih ucinkov, je tudi en larifari."
To dvoje se je nanasalo na tvoje sporocilo. Beri natancno in ne polagaj besed meni pod prste.

Tvoje sporocilo sem si prebrala in nisem razumela, kaj hoces sploh povedati. Saj sem ti napisala, da imam tezave z razumevanjem stvari, ki si jih napisala in te tudi prosila za razlago.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #61 : sreda, 03.08.2005 : 16:03:45 »

razlago sem ti dala v prejšnjem sporočilu in bolj jasno kot tako ne moreš napisat. če ne razumeš ne morem pomagat drugi vsi razumejo vsaj v tretje.

Stranske učinke ima pa tudi ampula za bolhe, kot vsa zdravila in če bi gledali na to, niti aspirina nebi več vzeli.
Če vidiš da po tableti ti naredi slabo jo valda ne boš drugič spet vzel. Če ne porobaš pa tudi ne veš.
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #62 : sreda, 03.08.2005 : 16:41:35 »


Hojla,

Žal nisem od začetka spremljala debate, a vsekakor se moram strinjati z Nanook.

Naša mladička je žal umrla zaradi hude reakcije na "koktejl" cepivo. Prišlo je do encefalitisa kot posledica cepljenja...tudi veterinar je potrdil, da 7 od 100 psov razvije določeno vrsto reakcije na cepivo...

Ko enkrat sam občutiš posledice cepiva na koži svojih kužkov postaneš bolj previden in začneš brati več različnih virov in literature...

Žalostno je da cepivo včasih naredi več škode kot če kuža sploh ne bi bil cepljen..

No v večini primerov se pa strinjam, da kužki morajo biti cepljeni, da so zašćiteni...

Lp,
Nati
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #63 : sreda, 03.08.2005 : 16:45:12 »

Citat
razlago sem ti dala v prejšnjem sporočilu in bolj jasno kot tako ne moreš napisat. če ne razumeš ne morem pomagat drugi vsi razumejo vsaj v tretje.

Vidis Tara, tole:

Citat
Tvoje sporocilo sem si prebrala in nisem razumela, kaj hoces sploh povedati. Saj sem ti napisala, da imam tezave z razumevanjem stvari, ki si jih napisala in te tudi prosila za razlago.

po domace to pomeni, da sem si prebrala-v preteklosti-tvoje sporocilo, ga nisem razumela-zopet preteklost, kar sem ti tudi ze napisala in te prosila za razlago-v preteklosti. Vmes si blagovolila napisati bolj razumljivo in koncno mi je uspelo razumeti kaj sploh pises. A bo slo?

Vidis, smesno pri cepljenjih je ravno to, da to, da pes recimo ne reagira na prvo cepljenje (ali drugo ali tretje), se ne pomeni, da ne bo pa recimo pri 15 cepljenju. Pravi LOL kajne...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #64 : sreda, 03.08.2005 : 16:48:39 »

NATI, sozalje za psicko. Sad

Se dodatek-ne gre mesati cepljenj in zascite (NATI, zate sem sigurna, da to locis, zato ne vzeti osebno). Ce je pes cepljen vsako leto, se ne pomeni, da je tudi zasciten. In obratno-ce je pes cepljenj recimo 3x v zivljenju, se ne pomeni, da ni zasciten.
Kot dokaz so dali tri razlicne protokole cepljenj (maximum, medium, minimum), pri katerih je bila "stopnja zascite" enaka. Kaj to pomeni? To pomeni, da je pes, ki je bil recimo cepljen 2x, prav tako zasciten proti bolezni kot tisti, ki je bil cepljen recimo 4x.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : sreda, 03.08.2005 : 16:53:43 »

Se opravicujem za napake, nisem navajena tipkovnice.

En link

http://www.caberfeidh.com/Revax.htm
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #66 : sreda, 03.08.2005 : 17:26:49 »

Ti moram povedat da sem ratala malo zmedena in ne vem kaj naredit. Jo cepit še ali ne.
Če jo ne cepim več je še zaščitena?
Če slučajno zboli, kako jo bom zdravila, glede na to da je majhna  pasma in se te težko zdravi zaradi premočnih zdravil?
Kako bom vedla, če dobi kakšno od teh bolezni?
Če jo ne cepim, koliko je možnosti da zboli, procentualno?
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #67 : sreda, 03.08.2005 : 19:42:54 »

Mene pa zanima ali lahko 2-3 mesečni kuža dobi dve cepivi za kugo kar na enkrat, ker prej ni bil cepljen proti kugi??
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #68 : sreda, 03.08.2005 : 19:48:31 »

Citat
Ti moram povedat da sem ratala malo zmedena in ne vem kaj naredit. Jo cepit še ali ne.
Če jo ne cepim več je še zaščitena?
Če slučajno zboli, kako jo bom zdravila, glede na to da je majhna  pasma in se te težko zdravi zaradi premočnih zdravil?
Kako bom vedla, če dobi kakšno od teh bolezni?
Če jo ne cepim, koliko je možnosti da zboli, procentualno?

Teoreticno je, seveda. Prakticno-cisto odvisno. Za ziher bit, je treba testirat (serologija). No, pa se to ni cisto ziher. Res pravi test je, da jo pac okuzis in gledas ce zboli. Ce zboli, ni zascitena, ce ne zboli, pa je. Malo smesno napisano, a tako pac je.
Pri boleznih imas pac dolocene simptome, teste, ki to bolezen nato potrdijo, ovrzejo itd..
Kako je z zdravljenjem majhnih psov zal ne vem.

Procenta ne vem, je odvisno od samega imunskega sistema psa, okolja, itd..

Citat
Mene pa zanima ali lahko 2-3 mesečni kuža dobi dve cepivi za kugo kar na enkrat, ker prej ni bil cepljen proti kugi??

In zakaj bi dobil dve naenkrat (dvojno dozo?)? Da bi bil bolj imun ali...?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #69 : sreda, 03.08.2005 : 20:29:36 »

Ja samo če pravijo da cepivo deluje več let in sem jo letos cepla naj bi pol bila zaščitena.
Kako ti veš da tvoj pes je zaščiten?
Ma kaj ti tvojega sploh ne zaščitiš ali kako?
Sem brala tiso stran ki si prej link poslala in sem ful neodločena ker pravi da v obeh primerih nekaj tvegaš.
Najbolj se bojim lepto ker gre tudi na ljudi.
Kaj veš koliko so v sloveniji sploh te bolezni, ki so v cepivu razširjene?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #70 : sreda, 03.08.2005 : 20:45:26 »

Mhm, teoreticno ja. Pa saj pravim, odvisno tudi od okolja itd..
Jaz svojega nisem dala na teste, pa tudi zbolel mi ni. Moznosti sta dve-ali v teh letih ni prisel v stik z boleznijo ali pa je zasciten. V obeh primerih je cepljenje nesmisel-ce ni v tolikem casu prisel v stik z boleznijo, bi bilo cepljenje cissto odvec. Ce je zasciten, pa prav tako.
Moj je, po dosedanjih raziskavah, zasciten. Lepto je pa cisto X zgodba hehe. Se bodo morali proizvajalci pa prekleto potruditi, da me bodo prepricali, da je pa to res ena nuja.
Koliksna je razsirjenost, nimam pojma.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #71 : četrtek, 04.08.2005 : 09:52:41 »

Kaj veš kako se pes sploh okuži z lepto in drugimi boleznimi v cepivu, stik z drugim psom, slina , skok...?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #72 : četrtek, 04.08.2005 : 11:35:49 »

Tara če želiš preveriti dejansko zaščitenost psa pa daj delat titracijo, da ugotovijo vsebnost protiteles. Če je visoka potem je logično da ti psice ni treba več cepiti vsaj 3 leta. Lahko testiraš Taro tudi vsako leto pa opazuješ... Možno pa je da bo vrednost nizka kljub vsakoletnem cepljenju... v tem primeru pa je cepljenje sploh brez veze saj očitno ne deluje.

Lp, Mojca

PS: če sem kaj narobe napisala pa me le popravite Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #73 : četrtek, 04.08.2005 : 12:48:13 »

Samo za virusne bolezni. Pa še tam bi morala delati titre, da bi vedela kdaj moraš ponovno cepiti. In vedi tudi to: svojega psa si lahko privoščiš imeti necepljenega izključno zaradi tiste množice lastnikov, ki svoje pse še vedno cepijo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #74 : četrtek, 04.08.2005 : 13:36:57 »

Tara, najbolje je, da pobrskas glede posameznih bolezni. Jaz tu trenutno nimam informacij (nisem doma).

Geri, titri so ena opcija, jap. Vendar pa to, da so recimo titri nizki (oz. so negativni), ne pomeni avtomaticno, da pes ni zasciten.

Lanabela, bi te tu malce popravila. Psa si lahko privoscis imeti nezascitenega zaradi mnozice lastnikov, ki svoje pse zascitijo.
Cepljenje in zascita ni eno in isto in to, da nekdo recimo NE cepi vsako leto, se ne pomeni, da pes tudi NI zasciten. To sta dve razlicni stvari.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines