mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:36:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Anketa
Vprašanje: Cepite svojega psa proti pasjim kugam?
DA
NE

Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim  (Prebrano 42967 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #90 : sreda, 24.08.2005 : 09:49:55 »

Meni so svetovali tak, prvic naj se cepi pri odhodu iz legla, ne prej, to pa je lahko pri 7,8 ali 10 tednih, potem pa cez en mesec se enkrat. Jaz bi na tvojem mestu zaupala vzrediteljici in ne ravno veterinarjem, ker ce je koliko toliko izkusena, bi morala vedeti kaj je najboljse za njene pse.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #91 : sreda, 24.08.2005 : 09:56:47 »

Vzrediteljica sicer cepi pri 8 tednih, ker oddaja pse po 60 dneh starosti, vendar me je tudi ona opzorila, da je že veliko vzrediteljev, ki cepijo pri 2,5-3 mesecih oz. to naredijo novi lastniki, pa ni to zaradi zasluška, ampak baje, da je dejstvo, da so mladiči do te starosti še imuni. V Ameriki imajo to prakso že dolgo. Sam vem, da če bi se odločil, da jih ne cepim, bi si marsikdo od novih lastnikov razlagal, da jih nisem cepil zaradi višjega zaslužka, zato jih bom najbrž cepil tik pred oddajo. Razmišljam pa tudi, da dam denar kupcem in jih potem oni cepijo kasneje. Se bom moral še odločit.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #92 : sreda, 24.08.2005 : 15:26:55 »

Vse troje je možno, vendar se meni zdi najboljša druga možnost. Pri 6 tednih je še nekoliko prezgodaj, čakati do tretjega meseca se mi pa zdi rahlo tvegano.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #93 : sreda, 24.08.2005 : 15:39:18 »

Če je cepljenja mati mladičkov je res, da maternalna imunost (kar so dobili preko posteljice in s sesanjem kolostruma) drži dalj kot 2 meseca. Je pa vseekakor boljše, da se jih prvič cepi pred odhodom iz legla, mogoče samo proti parvovirozi. Potem pa morajo biti še dvakrat cepljeni s kombinirano vakcino.
Lp K
http://www.klinikaloka.com/cepljenje_psov.htm
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #94 : sreda, 24.08.2005 : 21:35:41 »

Vzrediteljica sicer cepi pri 8 tednih, ker oddaja pse po 60 dneh starosti, vendar me je tudi ona opzorila, da je že veliko vzrediteljev, ki cepijo pri 2,5-3 mesecih oz. to naredijo novi lastniki, pa ni to zaradi zasluška, ampak baje, da je dejstvo, da so mladiči do te starosti še imuni.

MEni je isto povedala veterinarka. Da je bolje če se mladiča cepi pri 3. mesecih samo 1x. Potem čez eno leto spet in potem vsake 3 leta.

Lp, Mojca
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #95 : četrtek, 25.08.2005 : 12:52:30 »

Saj pravim, možnih je več protokolov. Vendar jaz osebno nikoli ne bi dala iz legla necepljenega mladiča, tveganje je vendarle preveliko. Njegov novi lastnik pa kakor hoče, tudi če ga ne da nikoli več cepiti, tveganje bo njegovo.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #96 : četrtek, 25.08.2005 : 12:55:47 »

Lanabela, pri majhnih pasmah kjer se daje mladiče večinoma pri 3h mesecih iz legla je to idealno.. tik pred odhodom jih cepiš pa tudi čas je ravno pravi... jaz bom definitivno tako naredila ko bom imela leglo.

Lp, M.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #97 : četrtek, 25.08.2005 : 14:51:40 »

http://www.caberfeidh.com/PuppyVax.htm

http://www.naturalrearing.com/J_In_Learning/Immunization/vaccinations/VACCINATIONSPart4.htm

Ce ti kaj pomaga. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #98 : četrtek, 25.08.2005 : 15:58:23 »

Hja, seveda pomaga. Dobiš dodatno informacijo. Problem je v tem, da vsakega, ki vprašaš ti pove drugače, a vsi so kao strokovnjaki. Kako za boga naj se potem jaz, ki nimam pojma o teh stvareh odločim? Normalno, po kmečki pameti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #99 : četrtek, 25.08.2005 : 16:15:03 »

Kar se strokovnjakov tice, se jaz se najraje obrnem na dr. Schultza. So njegove storije kar smiselne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #100 : ponedeljek, 05.09.2005 : 14:11:33 »

Jaz sem malo poizvedovala in izvedla da je titer test samo proti kugi oziroma če želiš testirat moraš to naredit za vsako bolezen posebaj. za vsako pa te pride okoli 12.000. Pri nas na obali je ogromno parvoviroze in teh bolezni ki so  v cepivu. Proizvajalec ima omejitve in ne sme kar nekih cepiv izdajat tja v 3 dni. Res je da so lahko posledice od cepiva ampak vprašanje če ni bilo še kaj v ozadju (neopažena driska...), ker pes mora biti popolnima zdrav ob cepljenju in vet ga mora pregledat. Pri nas že leta ni bilo nobene reakcije na cepivo.

Ne me takoj popast, jaz sem samo navedla podatke ki sem jih zvohala, vsak naj se ravna po svoji vesti Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #101 : ponedeljek, 05.09.2005 : 14:17:41 »

Ja, seveda, za vsako posebej. Samo nisem vedela, ce to tudi pri nas prakticirajo (reklamirajo ze ne?).
Glede ostalega pa-ze slisano, skozi eno uho notri, skozi drugo ven. Ostajam pri svojem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #102 : ponedeljek, 05.09.2005 : 17:25:24 »

NE, TITROV ZA PASJO KUGO V SLO NE DELAJO! se opravicujem, ker se derem, ampak sem to povedala ze nekajkrat - ze nekaj mesecev namrec skusam dobiti info kje bi mi te titre naredili in ocitno bomo kri posiljali v tujino (VB ali ZDA).
m.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #103 : torek, 06.09.2005 : 10:50:36 »

Meni niso nič rekli da jih tu ne delajo. Mogoče pošljejo kam vzorce.Mogoče jih na tvojem območju ne delajo, ko sem jaz spreševala mi ni bilo omenjeno da bi mogla v tujino.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #104 : torek, 06.09.2005 : 11:20:41 »

V sloveniji tega ne delajo nikjer, ker nihce nima primerne ELISE... Nihce nima primerne ELISE, ker ti titri v resnici nikogar ne zanimajo (titracija ni obvezna za nic), ELISA pa stane med 300kSIT in pol milijona... In ker titrov za kugo ne bi delal skoraj nihce (razen parih "norcev"), se tega nikomur ne splaca kupovat. Verjemi, da smo sprasevali povsod. No, pa saj nima veze.
m.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje psov proti kužnim boleznim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines