mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 15:47:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psa do smrti pogrizla otroka
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psa do smrti pogrizla otroka  (Prebrano 22821 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : petek, 09.06.2006 : 12:41:19 »

http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/20060609_3075370.php
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1 : petek, 09.06.2006 : 12:51:46 »

Kriza! Kako lahko človek pusti dojenčka samega, do katerega ima pes dostop. Pa še posebej, če je bil prej pes na prvem mestu!(ljubosumje) Neodgovornost staršev. In tega je vedno več!
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #2 : petek, 09.06.2006 : 13:31:09 »

ja tega je zelo veliko, največkrat nastradajo ravno otroci lastnikov psov, saj lastniki psom neverjetno zaupajo in niti v sanjah ne pomislijo, da bi lahko njihov pes komu kaj naredil.Pa če je pes še tako šolan in ubogljiv, ter se vede kot mucek je še vedno žival in ji ne gre nikoli in prav nikoli popolnima zaupati.

LP
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : petek, 09.06.2006 : 16:53:17 »

bolj podroben opis žalostnega dogodka v HR http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=11127  Cry

Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : petek, 09.06.2006 : 16:56:56 »

Ko je mali obmetaval psa je pa babica gledala ne... Shocked
Kje jim pamet!
 Angry
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #5 : petek, 09.06.2006 : 17:05:02 »

a ni tisti pes,ki je na območju postojne pogrizel 5 letno deklico bil zadnjič na trenjah,ker je bil že prej napadalen,pa je lastnica rekla da ni??
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #6 : petek, 09.06.2006 : 17:06:20 »

*ne v postojni v Planini*
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #7 : petek, 09.06.2006 : 17:07:49 »

to se tudi jaz ravno kar sprašujem, gledati kako otrok maltratira psa in nič narediti no nevem res nevem ,kje jim pamet. To nesrečo bi se pa res dalo preprečiti,  samo z umikom otroka ali psa, kajti še tako toleranten pes ima svoje meje in na žalost pes ne zna otroka samo malo po rokici, ampak bo napadel z vso močjo.
Res žalostna zgodba, kjer sta nastradala najmanj kriva, otrok in pes, bog pomagaj takim lastnikom.

 
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #8 : petek, 09.06.2006 : 17:20:47 »

Grozno, da so nekateri tako neodgovorni.
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #9 : petek, 09.06.2006 : 18:48:38 »

Pa kaj je s folkom?Huh!!!!!!

Sej se ne grem nekega eksperta za pse, sam tolk sem pa že prebrala pa mam tud že kar nekaj izkušenj z različnimi žvalmi, da vem da se takih stvari ne počne. Pa sej ti že zdrava pamet da vedet kaj in kako z živalmi....

Na žalost pa lahko skoraj da kdorkoli postane lastnik psa, tudi tisti, ki nimajo pojma o njih.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : petek, 09.06.2006 : 20:28:43 »

Baje so po poročilih povedali, da ga je tamali prijel za genitalije, kjer je mel neko ranico in pes ga je zagrabu... Nisem pa gledala poročil.
Mah, vsak po svoje pove ali kaj  Undecided

Sicer sem pa mnenja, da se mali otroci z (velikim) psom nimajo kaj za ruvat (lahko jih tudi prevrne) in jih kakor koli vleči(vse).
Groza  Cry

Ne morem pa ugotovit ali je problemov s psi oz. njihovimi lastniki več ali pa se o njih več govori...
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #11 : petek, 09.06.2006 : 21:30:29 »

odkar so psi in človek začeli živeti v nekakšnem sožitju, so se dogajali ugrizi in napadi psov, vsaj predpostavljam, da je bilo od nekdaj tako.Samo včasih niso imeli pse za hišne ljubljenčke, kot jih imamo sedaj in so služili v razne namene. Zaskrbljujoče je dogajanje sedaj in tu, saj ima vedno več ljudi pse,ki so ga dobili po nekem naključju, ali pa so si ga kupili iz trenutnega navdiha, nato pa iz začetnega navdušenja nad majhnim psičkom in igrivo kepo nastane velik problem, ko ta kepa zraste in zahteva celega človeka pa veliko takih ni več kos svojemu kosmatincu in jim postane veliko breme, kaj šele da bi jih šolali, njih in sebe.Namreč sem mišljenja da se vodniki ali lastniki učimo skupaj z psom. Zato tudi prihaja do tako neljubih dogodkov in nesreč, ki jih je resnici na ljubo vedno več. Res je, da tudi mediji več pišejo o teh dogodkih, toda očitno še premalo, saj se kljub tako grozljivim zgodbam, še vedno dogajajo  še hujše zgodbe, ki so že na meji resničnega.
Mislim, da so problem ravno taki lastniki, ki ne poskrbijo niti za varnost svojih otrok, kaj šele ostalih in drugih psov.

LP
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : petek, 09.06.2006 : 21:47:44 »

E ja... Ampak če celo za svoje otroke ogromno ljudi skrbi slabše kotzas kako stvar, pa bodo bolje za živali...
Sem prišla do zaključka, da so ljudje nazadovali s svojim načinom razmišljanja.
Sploh ne najdem besed za to kar se dogaja. Obupno.
Prej so vsaj cenili živali, ker so jim omogočali preživetje, zdaj pa majo vsi polno rit vsega in delajo z življenjem drugih, kot da je ničvredno, glede na njihov navdih in "velikodušnost".
Skrbijo za lastno udobje in sledijo modi  Shocked

Sploh ne mislijo na posledice, so totalno površni in menefregistični....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #13 : petek, 09.06.2006 : 22:24:20 »

Otroci se niti z malim psom nimajo kaj ruvat. Tu ni debate.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #14 : petek, 09.06.2006 : 22:37:06 »

Otroci se niti z malim psom nimajo kaj ruvat. Tu ni debate.
Se čisto strinjam s tem.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psa do smrti pogrizla otroka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines