mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:08:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Novinarji
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Novinarji  (Prebrano 30185 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : torek, 13.06.2006 : 17:26:51 »

Ja, torej se ne strinjas z delom clanka? Al se strinjas? Ker meni se zdi tisto zelo kontradiktorno in se prav nic ne strinjam. Al vsi al pa nobeden, delitev ala "majhne pasme so hudicki, velike pa ne" in obratno, je neprimerna in skodljiva.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #16 : torek, 13.06.2006 : 17:48:35 »

Ja, torej se ne strinjas z delom clanka? Al se strinjas? Ker meni se zdi tisto zelo kontradiktorno in se prav nic ne strinjam. Al vsi al pa nobeden, delitev ala "majhne pasme so hudicki, velike pa ne" in obratno, je neprimerna in skodljiva.
strinjam se z delom o "nevarnih pasmah", ker se tiče tudi mojega psa. se pa ne strinjam s tistim delom, da so vse majhne pasme nevzgojene in agresivne. to je problem v lastnikih. bom skenirala članek zdajle... imam jano že doma.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #17 : torek, 13.06.2006 : 18:05:35 »

no v glavnem članek se nahaja tukaj: http://kali.moj-album.com/
iz iste revije je bil skeniran članek o Perunu in je bil tudi objavljen na temu forumu. upam, da ni nič narobe če tudi jaz objavim tale članek... če ne me pa brišite  Wink
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #18 : torek, 13.06.2006 : 18:52:10 »

Mah,meni clanek ni prevec vsec...najprej je govora o tem da nevarnih pasem ni in so nevarni psi,v nadaljnem pa je stokrat navedeno "t.i.nevarne pasme" in kar "nevarne pasme".Me prav jezi-naj ze enkrat nek zakon doloci katere so te nevarne pasme, to takrat ta besedna zveza namrec nic ne pomeni!
Poleg tega je lepo ko omenijo pasme psov,ampak brez podatka o stevilki rodovnika meni to nic ne pomeni! Rotti ne more bit rotti ce nima rodovnika-tudi jaz nisem student v stacuni ce nimam studentske izkaznice ali indeksa!
Hm,in kako se kot nesreca smatra to da je pes napadel na ukaz? In zakaj naj bi samo psi takoimenovanih nevarnih pasem imeli eskluzivno pravico prit v roke sposobnemu vodniku...a vsi drugi pa si tega tako ne zasluzijo ,kot ne potrebujejo?
Zame je ta clanekpodoben vsemu kar je bilo do sedaj slisat v razlicnih medijih...kdaj se mi zazdi da se nasi t.i. strokovnjaki ne vedo kam pes taco moli.
Lp
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #19 : torek, 13.06.2006 : 19:24:16 »

In zakaj naj bi samo psi takoimenovanih nevarnih pasem imeli eskluzivno pravico prit v roke sposobnemu vodniku...a vsi drugi pa si tega tako ne zasluzijo ,kot ne potrebujejo?


Ta mi je pa ta boljša!!!  Cheesy
Včasih res pozabimo gledat še z druge strani!  Tongue

Super, mi je prav všeč...

LP, T
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : torek, 13.06.2006 : 19:30:14 »

strinjam se z delom o "nevarnih pasmah", ker se tiče tudi mojega psa. se pa ne strinjam s tistim delom, da so vse majhne pasme nevzgojene in agresivne. to je problem v lastnikih. bom skenirala članek zdajle... imam jano že doma.

Aha, stekam, hvala za pojasnilo. Smiley

V glavnem-meni clanek ni vsec, se v bistvu kar strinjam s tistim, kar je napisala Balu (razen tistega dela o rodovnikih).
Nesmisel je po eni strani cel cas govorit, kako je lastnik odgovoren in da nevarnih pasem v bistvu ni, hkrati pa zvezo "nevarna pasma/nevarne pasme" nonstop uporabljat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #21 : torek, 13.06.2006 : 20:51:34 »

za razliko od vas sem pa jaz prav vesela, da je končno nekje bil objavljen članek na to tematiko. glede na to, da smo zadnje čase brali samo o napadih psov, o prepovedih in podobnem je lepo videti en pozitiven članek o psih. saj ni nujno, da se strinjamo z vsako besedo in vsakim stavkom (tudi jaz se ne), ampak vseeno je pohvalno, da so šli sploh kaj takega pisat.  Smiley
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #22 : torek, 13.06.2006 : 21:03:28 »

Meni pa se ne zdi sploh pozitiven...tolikokrat se spet omenja pojem "nevarna pasma" da bodo gospe in gospodje samo se bolj prepricani ,da take pasme dejansko obstajajo in jih je treba unicit. Ne smes pozabit kaksni ciljni publiki je revija namenjena! Zame je to dokaj povrsen in plitek clanek,ki daje spet na vizualni sok-seveda so slike samih t.i. nevarnih pasem in kot trdi g.Vidic taki psi ustvarjajo nelagodje pri ljudeh.
Lp
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #23 : torek, 13.06.2006 : 21:19:43 »

če bi hoteli napisati res konkreten članek na to temo bi pomoje rabili celo revijo, ker bi bil zelo dolg. isto je bil članek "kaj smrdi v slovenski kinologiji" plitek in površen, ampak se je vsaj končno nekdo odločil, da ga napiše. res je, da bi si morali vzeti malo več časa in dobro premisliti, kaj točno bodo napisali, ampak če pogledaš na članek kot celoto niti ni tako slab. z nekaj odstavki bi se jaz kar strinjala...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #24 : torek, 13.06.2006 : 21:22:41 »

Ja meni tudi v tem smislu ni všeč. Je Balu kar dobro povedala. In še - kaj je zdaj, najprej se govori da ni nevarnih pasem, v nadaljevanju pa govorijo o njih Roll Eyes
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #25 : torek, 13.06.2006 : 21:26:52 »

jaz vem, da se s tole izjavo Zidarja popolnoma strinjam:

"Težava ni v nevarnosti naštetih pasem psov (ameriški pitbul terier, ameriški staffordshirski terier, staffordshirski bulterier, bulterier, argentinska doga, bordojska doga, brazilska doga, rotvajlerji in tosa inu). Te so namreč že desetletja vzrejane za neagresivno naravno zasnovo, zato ni nobenega razloga, da bi jim pripisovali že vnaprejšnjo napadalnost. Za napade na ljudi niso krivi psi t.i. nevarnih pasem, saj se prav vsi, ne glede na pasmo, v okoliščinah, ki zanje ali za člane lastnikove družine pomenijo nevarnost, odzovejo obrambno. Vzroki za take napade tičijo drugje, v malomarnosti, neznanju in neodgovornosti njihovih lastnikov, ki so povsem odgovorni za vedenje svojega psa. Še v hujše težave pa to vodi, kadar imajo taki ljudje v rokah enega od teh močnih psov, ki ga ne obvladajo, ali če je ta že prirojeno napadalen, torej posamezen pes in ne pasma."
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #26 : torek, 13.06.2006 : 21:43:56 »

ja, ta del je ok.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #27 : sreda, 14.06.2006 : 08:16:48 »

Ce se ze spravi kdo pisat kaj takega, naj naredi "ornk" in brez vecjih kiksov. Tako pa je clanek le se eden izmed mnogih, namesto da bi izstopal.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 14.06.2006 : 15:14:42 »

jaz osebno mislim, da so s tem člankom, naredili več škode, kot koristi tem pasmam, ki so omenjene. Površni bralec bo prbral samo to kar ga zanima, če pa že bo prebrav cel članek pa mu bodo v spominu ostalo le , da te pasme niso za vsakogar,  kako pa naj on oceni ali je pes v pravih rokah. Ja in res, po eni strani nevarnih pasem ni po drugi, pa z večjimi črkami nevarne pasme niso za vsakogar. Po mojem zelo nepremišljen članek, ki je naredil nepopravljivo škodo tem pasmam
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #29 : sreda, 14.06.2006 : 16:42:45 »

očitno ne berete drugih člankov v zadnjem času. naprimer danes je v Novicah en "super" članek o napadih psov. zraven je slika pitbulla, nad sliko pa piše "ubijalci", kljub temu, da pitbull ni bil vpleten NITI V ENEM izmed napadov, ki jih opisujejo. zanimivo kajne? zadnjič je bil na 24ur.com članek o napadu mešanca z NOjem in haskija, zraven pa slika pitbulla. Roll Eyes  mislim, da s tem delajo več škode, kot jo je naredil tale članek v Jani. s tem člankom v Jani niso tako zelo zgrešili. lahko bi bilo veliko huje če smo že na tem. mediji nikoli ne bodo napisali kaj konkretnega. to je brezveze pričakovati. naši vestni kinologi pa tudi ne vedo, kaj sploh govorijo, ker vsak od njih pove drugače. morali bi se vzeti v roke, spisati nekaj res konkretnega in objaviti to v vseh večjih časopisih. posvetovati bi se morali tudi z lastniki teh pasem in iz prve roke izvedeti kakšno je življenje z "nevarno pasmo". in navsezadnje bi bilo treba to spraviti tudi na televizijo. dvomim pa, da je kdo pripravljen kaj takega narediti...
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Novinarji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines