mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:32:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVA RAZSTAVA  (Prebrano 53960 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #195 : ponedeljek, 24.09.2007 : 20:46:50 »

Lou ima v Mariboru prco razstavo, handlala ga bo pa Anja, ki mi bo tudi pokazal veščine JH...
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #196 : petek, 16.11.2007 : 10:32:29 »

Hojla, Polona! Naj ti še jaz povem moje izkušnje. Imam čudovito psičko. Mislim, da sva se še najbolje odrezali na prvi razstavi., kljub mojemu šibkemu znanju. Z vzrediteljico sva se dobile na eni izmed razstav in mi je vsaj malo razložila kako to gre. Vendar je moje mnenje tako: dobro je, da dobiš nekoga, ki te stvari obvlada in nauči tebe. Ti moraš delati on pa te sproti popravlja. Vse je odvisno od tebe, pes bo naredil kar boš ti želea. Drugače je pa razstava ena sama muka, vsaj za nas. Veliko ljudi, psov, zaprti prostori. Če se razstava zelo vleče postane moj kuža nemiren in potem v ringu kaj dosti ne narediva. Tudi meni je bolj neprijetno. Je pa recej odvisno od psa. Imam dve psički iste pasme, ki sta živo nasprotje. Ena ratuje nemirna, druga je pa do konca hladna kot špricer. No, je pa tudi od sodnikov odvisno, kar se mi tudi ne zdi pravilno. Namesto, da bi ocenjevali psa, ocenjujeo tudi tebe, kako delaš z njim. Logično je, da mora pes znati določene stvari in ubogati, da se mora pustiti pretipati,...ampak vsaka stvar ima neko mejo. Tako lahko odličen pes z že pridobljenimi višjimi naslovi, kar naenkrat dobi pravdobro oceno. To so čudeži. Včasih sploh ne veš kaj ocenjujejo. Pes lahko ne dobi naslova, ampak ,da dobi nižjo oceno?! No jaz ti želim na razstavljanju veliko uspehov in lepih trenutkov!!! Helena

Lepo se sliši ampak kje pa dobiti nekoga, ki te bo naučil razstavljanja in priprave na razstavo? Recimo, da si kupil psa v tujini, daleč od doma in si ne moreš dosti pomagati z vzrediteljem, ki ti je psa prodal.
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #197 : petek, 16.11.2007 : 13:22:02 »

Praktično vsak se slej ko prej spoprijatelji s kom na razstavi, obstalajo tudi poklicni handlerji, ki jim lahko daš psa za handlat, če ne gre drugače..sicer pa opazzuješ druge handlarje... Wink Jaz imam to srečo, da je hči od moje Slavi (ptri njej sem kupila Louja) handlaerka-sepravi handla za plačilo tuje pse, dolgo je tudi tekmovala v JHju in mi je pokazala ogromno stvari. Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #198 : torek, 11.12.2007 : 12:50:43 »

Ima mogoce kdo seznam izrazov v slovenscini in/ali anglescini, ki bi prisli prav nekomu, ki bo prvic zapisnikar? Mislim, da smo dobili en tak opis psa na seminarju, ampak ga zal ne najdem. lp
Logiran

sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #199 : torek, 11.12.2007 : 22:25:37 »

Jaz sem si za prvič dobro prebrala več standardov v angl. za isto pasmo (tudi AKC), da sem se navadila na izraze. Sam v slovenščino pa nisem rabila prevajat ...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #200 : sreda, 12.12.2007 : 07:36:07 »

Jaz bi potrebovala ali angleske ali slovenske izraze, ker jih moramo prevesti v ruscino. Standarde sem ze zbrala in so ze v "obdelavi".  Smiley
Logiran

sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #201 : sreda, 12.12.2007 : 11:42:52 »

Poskušaj potem s kakim standardom, ki je preveden v slovenščino ...
Drugače pa, če najdeš kje te izraze v slo, bi tud meni malce prav prišli ...  sram
Se mi zdi, da včasih lažje razumem in razložim pojem v ang kot pa v slo.  sram
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #202 : sreda, 12.12.2007 : 14:28:12 »

Nekaj sem jih ze izbrala in jih lahko na koncu objavim. Mi je pa ful tezko sestavljat tak seznam, ker meni so stvari logicne in zelo domace, nekomu, ki pa nima izkusenj z razstavami, pa so tudi najbolj preprosti izrazi cisto tuji.  Smiley
Logiran

ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #203 : sobota, 05.01.2008 : 20:35:47 »

tako da še jaz malo povprašam tukaj. tudi mi razmišljamo, da bi bil že enkrat čas, da bi za probo malo razstavljali našega foxija, je pa problem da ga še do sedaj nismo. vadila sma že kar nekajkrat a je potem vedno prišlo nekaj vmes, nazadnje tudi naraščaj.
ali sploh lahko peljem psa prvič na razstavo pri 3 letih? ali je za to že prpozno?
bi pa tudi potrebovala kajnasveov glede handlanja oz. če je kdo iz okolice cela in bi mi bil pripraljen malo svetovati.ali pa če bi mi lahko svetoval kdo ki razstavlja foxije.
Logiran
kikicaa
otrok do 14 let
***
Sporočil: 106


« Odgovor #204 : sreda, 16.01.2008 : 21:24:51 »

Ne ni prepozno tud če ima 8 let. Na razstavi ki je bila v Lj-CACIB so tekmovali tudi psi ki imajo 15 let... Saj so različni razredi:
-mladiči
-najmlajši
-mladi....

lp Kiss
Logiran
metkus
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #205 : sreda, 14.05.2008 : 12:47:13 »

Ne ni prepozno tud če ima 8 let. Na razstavi ki je bila v Lj-CACIB so tekmovali tudi psi ki imajo 15 let... Saj so različni razredi:
-mladiči
-najmlajši
-mladi....

lp Kiss

odrasli in veterani bi se dodala Smiley

lp, alf & metka

ps: a obstaja kje kaksen naslov za to profesionalno handlanje ali so to posamzniki, ki ponujajo storitev?
Logiran
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #206 : četrtek, 15.05.2008 : 14:05:07 »

mi gremo tudi na prvo razstavo. sicer smo  že bili na kakšni z Bibo..z Baileyem pa še ne.vemo tudi kako hodit in zobke kazat in use to, nam je Mira pokazala, zanimajo me pa ocene...mi jih kdo razloži<? Smiley
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #207 : četrtek, 15.05.2008 : 20:25:56 »

Starsy, na portalu sta dva odlična članka na to temo! Malo pobrskaj... Wink
Logiran
Zuma
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #208 : sreda, 24.12.2008 : 13:13:44 »

Pozdravljeni,

imam manjši problem, in sicer bi rad rastavljal na eni izmed januarskih razstav v Ljubljani, vendar pa moj Boston še ni vpisan pri Kinološki zvezi, ker sem komaj danes, po tri mesečnem čakanju, dobil rodovnik. Zanima me, ali morda kdo ve, če se lahko vseeno prijavim na razstavi in vpis pri kinolški zvezi uredim po praznikih. Na KZS ze žal nihče ne javlja, ker so verjetno že na pročitnicah.

Hvala in lepe praznike
Marko
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #209 : četrtek, 25.12.2008 : 19:19:44 »

Pozdravljen Marko!

Kolikor je meni znano, lahko psa prijaviš brez kakršnihkoli problemov. Tudi mi, ki šele čakamo na rodovnik lahko prijavljamo (samo napišemo, da je rodovnik v izdelavi). Prijavite pod ta rodovnik, ki ga imate sedaj (predvidevam, da je eksport rodovnik), vpis pa uredite po praznikih.
Priporočam prijavo po mailu, ker so kar ažurni in če bo karkoli narobe, vas bodo o tem obvestili po e-mailu.

Veliko sreče na razstavi!
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines