mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 07:17:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Testi pred paritvijo
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Testi pred paritvijo  (Prebrano 24338 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #15 : torek, 25.11.2003 : 12:41:30 »

Ampak, ko smo se pripeljali v Budimpešto, je psica rekla, da njej pa ta mali črni pes ni všeč in da bi ona rajši kakšnega, ki ga že pozna. Nisem se ji pustila prepričati in smo ju vseeno sparili. Še isti večer se je gospodična odločila, da naš domači samec ji je pa všeč. Naslednji dan smo paritev ponovili.

Tegale ne razumem prav dobro. Kdo bo zdaj srečni očka?
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #16 : torek, 25.11.2003 : 14:05:09 »

ce psico poznas dobro lahko veliko pripomores k ugotovitvi pravilnega dne.

ce spremljas nen cikel in priblizno ves kako gre in ptem se spremljas njeno obnasanje....

meseca avgusta so me prijatelji vzreditelji pasme chow chow poklicali k njim, da bi prevajala iz ang. v it. ker je z avionom iz rusije prisla gospa parit svojo psicko. in to gospo vprasam kdaj bi rada parila in ona rece danes zvecer in jutri zjutraj in to je vse. in recem fino a ste delali test in veste da je pravi dan danes in jutri in ona rece ne! v rusiji nikoli ne delamo testa ne progesterona ne celicnega brisa. jaz psico poznam "v nulo" in prepricana sem da je pravi dan.

mi smo se malo spogledovali in cakali kaj bo naredil samec ki je zelo izkusen in ce ni pravi dan se obrne in gre stran. damo samca iz sobe ta se je zakadil proti psici ves zmesan. da dan je bil pravi. tudi mladicki so ze na svetu. brez kakrsnega koli testa.

jaz sem pac ziheras ki prisega na progesteron ostali na celicn test tretji pa na poznavanje psa. vsak po svoje. vazno je le da smo uspesni in da vsi na tak ali drugacen nacin zadanemo pravi dan!

ksenija, blusher bluette

ps danes imam ultrazvok z eno psico ki bo povedal ali je bila moja prognoza z progesteronom uspesna.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #17 : torek, 25.11.2003 : 14:08:26 »

Citat
Ampak, ko smo se pripeljali v Budimpešto, je psica rekla, da njej pa ta mali črni pes ni všeč in da bi ona rajši kakšnega, ki ga že pozna. Nisem se ji pustila prepričati in smo ju vseeno sparili. Še isti večer se je gospodična odločila, da naš domači samec ji je pa všeč. Naslednji dan smo paritev ponovili.

Ja, a boš delala genske teste, da ugotoviš kateri je zdaj očka Roll Eyes
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #18 : torek, 25.11.2003 : 14:33:15 »

Očka je sigurno tisti pes iz Budimpešte, ker je naš domači kuža kastriran. Ampak moja psička tega ne ve in je on idealen za ugotavljanje kdaj ona stoji. Čeprav njemu stoji od 6. dneva naprej, drugim pa sploh ne in jih napizdeva. Tako, da smo vseeno potrdili z brisom. Sem se malo narobe izrazila.

Lp, Ivana
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #19 : sreda, 26.11.2003 : 10:03:01 »

Po eni strani sem vam prav fovš ker vsi že hodite na UZ ali pa ste že bili. Če bi bilo vse po regelcih, bi tudi jaz že vedela ali imamo mladičke
Po drugi strani pa sem na nek način kar pomirjena, ker še nič ni.
Smešno pa je, da Ajša, ko vidi, da vzamem papirnati robček pade na bok in da noge narazen Grin. Kot kaže je tisti tip babe, ki samo zrajca da pa ne.
No držite pesti, da ne gremo v Mainz za božič ali Novo leto.

Hvala vsem za podporo  Kiss
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #20 : torek, 06.01.2004 : 16:02:27 »

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
AJŠA SE GONI!!!


Jana, razumi, da skačem do stropa in vrtim telefone.

Jutri me bo pa panika prijela  Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : torek, 06.01.2004 : 18:47:16 »

simi,
drzimo pesti, da bo slo vse po sreci in tako kot sta z Ajso planirali Wink Smiley
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #22 : sreda, 14.01.2004 : 11:46:17 »

Kot sem obljubila oz. napovedala, bo Ajšina paritev za medije odprta   Grin.
Danes sva bile na odvzemu brisa. No brisa nismo vzeli  Shocked, ker se je odločila, da ne bo pustila  Grin.
Danes je 9 dan in veterinarka je rekla, da je sluznica še presuha (račka je šla težko notri, ker je Ajša stiskala kot je le lahko - prava babura  Grin, palčke pa ni dobila not, ker ni mogla dati račke narazen).
Krvavitev je tudi še rdeča, zato je veterinarka rekla, da naj počakamo do petka.

Vprašala me je, če je Ajšula razvajena, pa sem ji rekla, da ni samo razvajena, ampak je čisto razvajena (nobene psice ne dam več v posteljo  Grin) in mi je rekla, da se "mamine maze" ponavadi tako obnašajo.

A ima kdo kakšen nasvet, kako tole mojo mazo prepričat, da je seks čist luštna zadeva, ko ga ima enkrat not  Cool
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #23 : sreda, 14.01.2004 : 11:51:56 »

Simi, kaj lahko se ti zgodi, da ko bo to pogruntala, ne bo hotela več domov  Cheesy Cheesy Cool Cool Kaj boš pa potem?

Lp, maj
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #24 : petek, 16.01.2004 : 11:36:05 »

Danes smo bili ponovno na testiranju. Seveda spet ni šlo lahko  Shocked. No, vzeli smo krajšo račko in opravili bris. Rezultat je pokazal, da bo njbolj goda v nedeljo, zato jo jutri parimo.

Po 13 uri držite pesti zanjo in seveda zame  Grin, da bom zdržala.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #25 : petek, 16.01.2004 : 12:24:11 »

živjo!
simi, predlagam ti, da ji pred paritvijo daš kako milo pomirjevalo - recimo Persen. Zdi se mi kot dama, ki bo šavsala proti psu...  Undecided
Veliko psov se prestraši in jih ob psičkah, ki niso ravno ZA stvar, mine. Saj veš - bolje preventiva kot kuritiva. Včasih tudi pomaga, da se psičko navaja na pipanje tam zadaj (če veš kaj mislim...  Roll Eyes).

Upam, da bo šlo jutri vse v redu, bom držala pesti !

LP

aja, pa še to: skušaj biti čimbolj mirna!
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #26 : torek, 20.01.2004 : 21:14:11 »

simi, predlagam ti, da ji pred paritvijo daš kako milo pomirjevalo - recimo Persen. Zdi se mi kot dama, ki bo šavsala proti psu...  Undecided
Persena nismo rabili - našli smo novo pomirjevalo v obliki Gregorja Nemaniča. Psica ni niti šavsala. Poročilo imaš pa pod paritev.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #27 : četrtek, 21.10.2004 : 19:24:27 »

Kje v Lj ali Gorenjska se da opraviti progesteronske teste? Ima kdo izkušnje? Kdaj delajo, koliko stane?
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #28 : četrtek, 21.10.2004 : 19:58:53 »

Živjo!

v Ljubljani to delajo na kliniki v mestnem logu... oz. tja greš na odvzem krvi (cca. 800 sit), potem pa kri odneseš na polikliniko v humani laboratorij. Cena enega testa je 2910,00 sit.
Na odvzem krvi greš takoj zjutraj ob 8.00, potem odneseš kri na polikliniko (ob 8.30 - 9.00) od tam rezultate sporočijo na veterino, to je od 12.00 do 13.00...potem te veterinar pokliče in ti pove kakšen je rezultat in koliko časa še imaš... je pa očitno natančno in uspešno saj je pri nas delovalo, rezultatki bodo pa čez 3 tedne..  Grin
Upam, da sem ti kaj pomagala.

LP, Eva
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #29 : četrtek, 21.10.2004 : 20:06:43 »

... je pa očitno natančno in uspešno saj je pri nas delovalo, rezultatki bodo pa čez 3 tedne..  Grin
Upam, da sem ti kaj pomagala.

LP, Eva

Čestitke  Cheesy

Teste dela tudi dr. Capuder v Kranju.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Testi pred paritvijo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines