mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 15:07:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: cena cepljenja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: cena cepljenja  (Prebrano 7149 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
prinašalec
novinec
*
Sporočil: 3


« : ponedeljek, 24.07.2006 : 21:14:52 »

Drug mesec dobim mladička zlatega prinašalčka! prosim, če mi lahko kdo pove kakšne so kaj cene cepljenj za mladička Huh
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1 : ponedeljek, 24.07.2006 : 21:19:28 »

Pokliči na veterino in vprašaj. Cene niso enake na vsaki kliniki.

lp,
Diana
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #2 : ponedeljek, 24.07.2006 : 23:28:22 »

Ja cene se res malo razlikujejo, vendar okvirno stane cepljenje proti kužnim boleznim 5000 - 6000 sit, steklina pa 6000-8000 sit priblizno.
Mladička praviloma prvič cepi vzreditelj proti kužnim boleznim pri 6-8 tednih starosti cez priblžno en mesec se to cepljenje ponovi, nekateri veterinarji pa priporočajo še tretje cepljenje.
Med tretjim in četrtim mesecom starosti pa se cepi proti steklini.
Odsvetujem da se kuža cepi na isti dan oba dva cepljenja, ker se je meni že zgodilo da so bili mladički zelo "bolani" po enem samem cepljenju in je zgledalo tako hudo da sem mislil da bodo kar poginili, vendar seveda niso in v enem dnevu so stvar "preboleli".
Lp.
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #3 : sreda, 26.07.2006 : 16:39:09 »

Mi smo cepili oboje naenkrat pa ni bilo težav.
Logiran
prinašalec
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #4 : četrtek, 27.07.2006 : 19:13:49 »

robin najlepša hvala za odgovor!
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #5 : nedelja, 28.10.2007 : 15:37:05 »

glede na to da je bil zadnji odgovor na tole vprašanje že pred več kot enim letom.....me zanima kako je kaj trenutno s cenami cepljenj in ali je ptrebno potni list in čipiranje plačati posebej, glede na to da dobimo maldičko ki jo vse to še čaka.
lp
Logiran
Kikita
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 05.11.2011 : 12:47:03 »

Kakšni so vaši nasveti o tretjem cepljenju proti kužnim boleznim ali je potrebno (zakonskop določeno ali ne), ker smo dali že dva cepljenja skozi in je psička tisti dan čisto pafff, brez energije, volje...samo poležava....čaka pa nas še cepljenje proti steklini. Morali bi ga opraviti do tretjega meseca ampak ga mislimo šele začetek naslednjega leta???
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7 : sobota, 05.11.2011 : 13:27:37 »

Cepljenje proti kuznim ni zakonsko obvezno. Zakonsko je predpisano samo cepljenje proti steklini, ki ga je treba opravit do 3. meseca. Ce cepite kasneje, morate vedeti, da ste v prekrsku ...
3. cepljenje - odvisno od tega kdaj je bil mladic cepljen, je bila mama cepljena in kje zivite.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 12.12.2011 : 14:59:44 »

Zanima me, če daste cepit res vsako leto. Od prijatelja brat je veterinar in pravi, da cepivo drži 2 leti. Kako je s tem?

Jaz dam cepit vsako leto. Januarja imam tamalega, februarja večjo.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.12.2011 : 16:25:14 »

Lahko tavečjo že januarja cepiš, da se izogneš dvojnim potnim stroškom. Steklino cepim vsako leto (res drži dve ali tri leta, ampak je zakonsko obvezno vsako leto, tako da..), kužne bom od zdaj naprej ko je pes star že 5 let cepila na vsake dve leti.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #10 : ponedeljek, 12.12.2011 : 19:47:59 »

Kot je napisala Zoia, v Sloveniji se ne gre za to, kako dolgo cepivo drži, ampak kaj pravi zakon. Ta namreč lastnike psov obvezuje, da psa STEKLINO cepijo vsako leto. Ostala cepljenja so prostovoljna in prepuščena odločitvi posameznika. In pri odraslemu, pred tem redno cepljenemu psu, npr. cepljenje kužnih res ni nekaj nujnega (čeprav nekateri veti zelo radi pocepijo vse, kar se da).
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 12.12.2011 : 20:41:34 »

Meni se nikoli ni omenila vet. kaksnega drugega cepljenja, razen, ko sta bila majhna ; proti kugi. To je pa vse, pa se to nisem dala, ker je rekla, da sta ze prestara. Cepila sem jih pa menda pri pol letih, se ne spomnim vec dobro.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: cena cepljenja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines