mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 23:50:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Izkoriscanje psice
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izkoriscanje psice  (Prebrano 13016 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #15 : petek, 28.07.2006 : 01:47:07 »

koliko je dela? ogromno. zdajle sem budna samo zato, ker moram Brino voziti na 3ure ven, ker je staknila vnetje, krvavo lula in težko zadrži urin dlje časa... ob 8ih letimo k veterinarju, spet. ko rešimo eno težavo, nastopi druga, hujša...  Undecided  no, ampak mislim, da bo po operaciji drugače. komi čakam, da bo mimo...
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #16 : petek, 28.07.2006 : 01:49:41 »

Ja verjamem sej sem tud tam nrkaj napisal ceprav sem le nevednez Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 19.11.2006 : 19:10:39 »

Mene pa zanima to, kako ima nekdo lahko dvakrat letno leglo in to z rodovniškimi psi. Pač ima veze visoke na KZS-ju??? Groza. Angry Angry...lp

Ni potrebno imeti veliko vez. Vse odlocitve so v rokah vzrejnih komisij, kot recimo tale primer. Ni osamljen, so pa o njem bile vse objave na mojpes.netu.

Ce ze pustimo v nemar dobro psic, se vedno ostaja neskladje odlocitev vzrejnih komisij s Pravilnikom o zasciti hisnih zivali - 9. clen

Kdo je nad kom in nad cim vse je KZS?
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : nedelja, 19.11.2006 : 19:17:04 »

Jana, saj ima 9. clen tudi zadnji stavek, ki pravi:
Citat
Izjemoma je možna ponovna paritev v naslednjem pojatvenem ciklusu, če so imele živali v prejšnjem leglu enega ali dva mladiča.

Meni se ne zdi grozno, ce bi jaz recimo Bino parila spomladi (imela bi 2 mladicka, skotena normalno) in potem se enkrat jeseni. Zakaj? Zato, ker 2 mladicka za tako veliko pasmo nista velika obremenitev (drugace je recimo pri kaksni 6 kg psicki), sploh ce brejost in kotitev potekata normalno. Drugace pa je, ce ima samica ze prvic veliko mladicev, carski...

In tudi na forumu je bilo ze napisano, da je ena psica kotila maja (carski, psica komaj prezivela) in ponovno januarja. A to je pa bolje, kot ce bi kotila decembra?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 19.11.2006 : 19:45:42 »

Bina, primer teh dveh kotitev, ki ju omenjas, je na linku v mojem prejsnjem sporocilu.

Zato, ker celo Pravilnik o zasciti hisnih zivali dopusca ponovno paritev (ceprav samo v primerih, ko sta bila v prejsnjem leglu samo max. 2 mladicka), je vazno, da "spoznamo" vzreditelja. Ne samo, da gremo z denarjem po mladica, temvec mnogo vec.

Osebno se mi zdi nedopustno kakrsnokoli parjenje v dveh zaporednih gonitvah, pa ceprav so nas v preteklosti nekateri prepricevali v razne pozitivne vzroke za tako pocetje. Pise v temi o malamutih, kamor vodi tudi omenjeni link.

Hm, tudi vzreditelji se morajo zavedati, kje so meje izkoriscanja psic. Ne da se v eni sapi misliti na dobro psice, v isti sapi pa za lasten zep, ne glede na to, kaj bi za vzrejo parjenje ali ne-parjenje pomenilo. V primerih, ko iscejo vzreditelji najrazlicnejse vzroke za hitro zaporedno parjenje in legla, se je za vprasati, kaj take psice vzrediteljem v resnici pomenijo.

Res, da nisem se nobenega mladica "ven potegnila" in ga tudi ne bom, zaradi cesar bom verjetno hitro tarca izjav, da nimam pojma o vzreji. No, kakor komu pomeni njegov pes. Meni pac pomeni paritev, kotitev in skrb za mladice tezavno in obremenjujoce obdobje za psico, ne glede na to, kako "lahko" in brez zapletov vse poteka. Ce so posredi zapleti, zame sploh ni vprasanje, kaj govorijo zakonodaja in predpisi ali kaj bi bile morebitne zelje kaksne od vzrejnih komisij.
Logiran

Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #20 : ponedeljek, 20.11.2006 : 18:47:59 »

Ker nisem vedel kam naj temo uvrstim sem jo sem.
Danes sem srecal neko lustno lastnico Smiley (pustimo podrobnosti) neke pitbullke,ki so jo iskoriscali v paritvene namene.Psicka je res lepa in tudi prijazna, malce nezaupljiva hehe,kar pa se niti ne cudim ce so grdo ravnali z njo.Zelo mi je bila simpaticna,ceprav me je na zacetku malce okregala,da ne bo pomote me ni nadrla hahaha.Ko so jo dobili,je bila menda ze tako shirana da so jo hoteli usmrtiti,vendar je psicka imela tako sreco da so jo sedanji lastniki vzeli,vidi pa se jim v oceh da so dobri ljudje.Psicka gre sedaj na operacijo,ki bo baje 150 000 sit saj ima seske cisto povesene in neke bule notri.Da so jo lahko sploh spravili do fizicne operacije so jo prvo morali zrediti saj je bila psica menda zelo hudo podhranjena.Hvala bogu so dobri ljudje na svetu in takim tudi privoscim vse najlepse.Kar me zanima:
- Kaj hudica dela nasa drzava!!!
- Ali je to pri nas sploh kaznovano?
- Kaksne so kazni?
- Kdo to kaznuje?
- Ali so sploh kaksne zlorabe pri nas kaznovali?
-Kaksne prste iima vmes drustvo proti mucenju zivali?Ali je to v njihovi domeni?

Verjamem da vsi zelite psicki cimhitrejse okrevanje,mene pa zanima kako se stvari rihtajo da do takih stvari ne prihaja vec.Velikokrat pogledam animal police , tam jih kar vklenejo v lisice in h sodniku,kar se mi nekako zdi prav Smiley

Hvala za info Smiley
Ja sem ravno hotela to reči, tudi jaz veliko to gledam, vendar je tam veliko več takih primerov zato je to potrebno. Da ne boš mislila da se proti, dobro bi bilo da bi tudi pri nas to na redili, pa čeprav je tega manj... Kaj pa če bi bili tista psička oni? Jah eni ljudje so res "brez srca"
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Izkoriscanje psice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines