mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 03:48:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 156776 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Teleban
gost
« Odgovor #15 : petek, 18.07.2003 : 17:14:00 »

Ce imajo tvoji lastniki vecletne izkusnje in so v pasmi, se drzi predvsem njihovih napotkov in preberi nekaj literature. Forum je dobra zadeva, ampak vcasih te lahko zaradi prevec razlicnih napotkov zlahka zavede in ne ves vec kaj in kako... Wink

Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #16 : petek, 18.07.2003 : 21:57:09 »

Popolnoma se strinjam s Telebanom. Upostevati je treba tudi to, da vsak, ki se oglasa na forumu, se ni strokovnjak, zato lahko vcasih pride do precej 'zanimivih' nasvetov.

Za branje priporocam knjigo Gine Spadafori - Psi za telebane,
njene nasvete pa se najde tudi na internetu.
LP
Sabina
Logiran
kajchi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #17 : četrtek, 12.02.2004 : 09:13:09 »

pozdravljeni!
jaz bi pa vprasala lastnike teh psov, ce tudi vasim mopsekom dlaka kar fejst odpada..sploh ko je pes skopan in skrtacen...
hvala
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #18 : petek, 13.02.2004 : 19:47:21 »

samo če jih prej dolgo nič ne počešemo Wink))
LP
Sabina
Logiran
kajchi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #19 : petek, 13.02.2004 : 20:14:00 »

sabina hvala za odg., bi pa te se vprasala kako pogosto krtacis svojega mopseka/mopsiko...mogoce ves ce res pomaga ce mu dam za jest rumenjak od jajce(to so mi svetovali, pa nevem kako bi to vplivalo na prebavo).imam pa neko kremo oz. pasta, ki vsebuje biotin in naj bi bila za dlako samo mislim da to ne pomaga pri tem...to je problem predvsem ce imam oblecenega nekaj crnega .. Smiley
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #20 : sobota, 14.02.2004 : 07:12:17 »

po mojih izkušnjah zelo pomaga missing link (gre za dodatek k prehrani, ki se kupi pri veterinarju). moj mops je imel potem bolj sijočo in mehkejšo dlako. z jajci pa še nismo nič poskušali, ker se malo bojim salmonele.

seveda pa najbolj pomaga redno krtačenje, saj odmrla dlaka pač mora stran in če je ne ujameš s krtačo, jo ujameš s hlačami ali puloverjem. lani, ko smo se res zavzeli in ga skrtačili vsak drugi dan (z gumijasto krtačo, da ne poškoduješ ne kože ne dlake), ni bilo nobenega problema z odpadanjem dlake.

Aja, precej si lahko pomagaš tudi s pravilno izbiro oblačil. Če je bombaž zelo gosto tkan, bo dlaka kar sama zdrsela dol. Pri kakšni sintetiki pa si itak takoj bel tudi od svojih las, prahu na cesti, ...

lp
sabina

ps
koliko pa je star tvoj mops in kako mu je ime?
Logiran
kajchi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #21 : sobota, 14.02.2004 : 17:01:27 »

se enkrat hvala, da si si vzela cas in odgovorila...Smiley
star bo zdaj cez en teden 9 mesecev, ime pa mu je chico..
Logiran
keira
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #22 : nedelja, 04.04.2004 : 08:11:01 »

Kako ste? Wink
Povejte, ali ste zadovoljni svojimi psi Grin, najbrš ste?
A mi lahko prosm kdo pove koliko stanejo mopsi zrodovnikom ali brez? Huh

Hvala za odgovor in LP KEIRA  Grin
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #23 : petek, 09.04.2004 : 22:37:40 »

Živjo!

Cena je od 150 do 250 tisoč. Za natančno ceno pa se pozanimaj pri vzrediteljih.

Kupi z rodovnikom. Je le potrdilo, da je pes zdrav, da nima dednih bolezni...


Lp

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #24 : sobota, 10.04.2004 : 10:25:09 »


Te cene niso realne v SLO. V tujini že mogoče, ampak v naši državi pa ne. Za mopsa boš po moje(v sloveniji) plačal(a) okoli 500, 550 €.


Lp
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #25 : ponedeljek, 12.04.2004 : 19:13:28 »

Živjo,

glede cen rodovniških mopsov ima Mark prav.  Seveda so razlike med posameznimi vzreditelji, vendar še nisem slišala za koga, ki bi v Sloveniji prodajal rodovniške mopse pod 600 evrov.

Cen nerodovniških mopsov pa ne poznam, saj sem mnenja, da je rodovnik nujen, če se človek nameni kupovati pasemskega psa.

LP
Sabina
Logiran
clementina
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #26 : torek, 13.04.2004 : 22:42:50 »

 Lep pozdrav vsem! Zanima me, če kdo ve kje kupiti mopsa, seveda brez raznih ARM d.o.o.Huh
Hvala
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #27 : četrtek, 15.04.2004 : 16:17:18 »

Lep pozdrav vsem! Zanima me, če kdo ve kje kupiti mopsa, seveda brez raznih ARM d.o.o.Huh
Hvala

Živjo!

Na sosednjem forumu sem opazila oglas:
Citat
prodam čistokrvnega mladiča samca pasme MOPS z rodovnikom ljubitelju živali. Star je 4 mesece.Mladič je pri mami v Bosni. Želja je bila, da ga tudi v Bosni prodajo, ker pa je za njihove razmere predrag, so nas prosili, da vprašamo malo v Sloveniji. Slike in pedigre lahko pošljem tudi po e-mailu.
 Vse informacije na tel. *****

Pokliči in se pozanimaj.  Wink


Lp Kiss
Logiran
Packo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #28 : sobota, 17.04.2004 : 14:50:32 »

Lep pozdrav sem nova uporabnica tegale foruma. Tudi sama imam doma mopsa starega 11 mesecev, ki sem ga dobila za rd je pa brez rodovnika in žal ne vem niti kje je bil kupljen. Se pa zanimam še za enega, ki bo 100% rodovniški ravno jutri grem na razstavo v Grosuplje in se k *****pozanimati malo več o njenih mladičih. In lahko vam povem da so mladiči do 1000 € ampak po pravici povedano mi ni škoda tega denarja ker vem da mi bo pes z svojo dobroto in ljubeznijo vse vrnil.
Logiran
kajchi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #29 : sobota, 17.04.2004 : 16:00:42 »

odgovor keiri...
kar se pasme tiče ti se po mojem mnenju ne bi mogla odločiti za boljsega spremljevalca od mopsa...svetujem ti, da si rajsi kupis psa kot psičko, saj bi naj bili po mnenju strokovnjakov boljša izbira...
pri mopsu moras paziti predvsem na prehrano saj so nagnjeni k debelosti in če so predebeli to ni dobro za njih(tako kot za ljudi ne)  pa tudi zgledajo potem kot "kugla"...:)znacilna postava naj bi se razvila do konca šele pri 2 letih...drugace pa bi za majhne priboljske naredili vse...sploh ce imas cas in voljo...mojega "malega" sem ze ogromno naucila kot na primer osnovne "veščine" sedi, prostor, tačka, druga tačka in se plazi se, počakaj, počasi, hitro, idi pit vodico, idi ajat, ipd. ...zna pa seveda biti tudi podivjan sploh če ga kregam tudi on povzdigne glas oz. zalaja, takrat mu nekaj mečem ali pa se lovi z mano, da postane utrujen...:)tako da to ni leni pes, sicer pa je odvisno od tega kako ga vzgojis...
no to je moje mnenje, verjetno se kdo ne bo strinjal z menoj, pa bi prosila da kritike zadrzite za sebe...Smiley
hvala
keira, ce se bos odločila za nakup mopsa ali psa kaksne druge pasme ti želim lepo zivljenje s svojim novim ljubljenčkom!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines