mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:03:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 156853 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #720 : nedelja, 14.07.2013 : 17:19:57 »

To je po mojem še preveč ker na teh razpredelnicah vedno več piše. Tk da po mojem bo čist ok če mu daš še manj ker mopsi so k debelosti nagnjeni.. Jaz mojemu 10 kilskemu kavalirju dajem okrog 100 gramov in ima več kot dovolj.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #721 : nedelja, 14.07.2013 : 17:27:25 »

Četudi gre za pasmi prilagojeno hrano, so vrednosti zgolj priporočene. Vse pa je odvisno tudi od aktivnosti psa (mopsi praviloma med zelo aktivne ne sodijo, ker so kratkogobčni) in predvsem od tega, če je bil že kastriran. Metabolizem kastriranih/steriliziranih psov se nekoliko upočasni in to je tudi najpogostejši razlog, da se pri enaki količini hrane kot prej, psi tudi zredijo. Naši psici sta sterilizirani, pa se nobena ni zredila, dobita pa občutno manj hrane kot jo, za enako težkega psa, priporočajo tabele. Pri takih kratkih štrukljih pa je redno spremljanje teže še pomembnejše, tudi zaradi prej omenjenih anatomskih posebnosti.
Vsekakor pa je potrebno dnevni odmerek razpoloviti, nikakor pa podvojiti, kar bi ješčemu psu vsekakor ustrezalo  Wink
Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #722 : nedelja, 14.07.2013 : 19:25:35 »

Imam zmeraj občutek ko mu dam za jest da želi še vedno več pa nikoli ni sit, tudi okoli mize zmeraj gleda pa išče kdo bo dal kakšen kos. Bom za začetek znižal na 140g (70 zjutraj, 70 zvečer) pa bom videl kako bo v prihodnje. Glede na to da so te pedigreji kar dragi nekje 15€(1.5kg) katera bi zdržala malo več kot 10 dni, so še mogoče kakšni kvalitetni za mopse ki so mogoče kaj cenejši?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #723 : nedelja, 14.07.2013 : 20:09:08 »

Mopsi so požrešni in mu verjetno tudi pri še večjem obroku nikoli ne bo zadosti (eno tako imam tudi sama doma). Ne razumem pa zakaj bi mu obrok manjšali? Je predebel? Tudi niste napisali, če je pes kastriran. To, da spremlja dogajanje za mizo pa je navada, ki jo boste spremenili, če ga boste ignorirali ali pa tudi ne, vse je odvisno od vas.
Probajte s priporočeno količino in ga redno, 1x tedensko tehtajte (na isti vagi), vendar morate vedeti, da je vsak priboljšek dodatna kalorija za psa, sploh majhnega.
In ja, psi niso poceni, sploh 2 psa. Če ste si omislili "posebnega" psa, spada zraven tudi dražja hrana, ker imejo lahko v nasprotnem težave s prebavili, kar pa je vsekakor absolutno dražje.
Res je, da pri RC plačate tudi znamko in verjamem, da obstaja še kakšna enako primerna zanj, ampak pri pasji hrani gre kvaliteta praviloma vedno skupaj tudi s ceno. In svetujem, da v štartu ne eksperimentirajte s hrano, predvsem v dobro psu. Njihovo prebavilo ni takšno kot naše, sploh pri pasmah, ki so "skrajšane" lahko nastanejo težave, ki jih je težko, sploh pa zelo drago pozdraviti. S kvalitetnimi briketi bo tudi res dobil vse kar rabi, lahko pa mu brez težav v hrano dodajate kuhano zelenjavo, ki ga bo verjetno tudi bolj nasitila, če boste morali zmanjšati količino briketov.
Vsekakor pa tudi svetujem, da si na forumu preberete temo o tem, česa pes res ne sme jesti.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #724 : nedelja, 14.07.2013 : 20:13:54 »

RC ne spada med dražje pasje hrane. Prišparate pa sigurno tako, da kupite največjo vrečo.

Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #725 : ponedeljek, 15.07.2013 : 11:38:22 »

Bom si v prihodnje naročal z interneta od RC, kjer je malo ugodneje. Glede kastracije, niti nisem razmišljal mogoče pa gdaj, ampak a ni že prepozno za kastracijo, oz. je omejeno do katerega leta se ga še lahko kastrira, moj ima 1,5 let sedaj.
Je pa res požeruh ampak sem se danes še posvetoval po teh zoo trgovinah in so rekli nekje 150g na dan je zanj čisto dovolj.
Ne vem pa kako bi ga pripravil do kakšne zelenjave ker kar sem mu dal do sedaj probat je samo povohal in pustil, zgleda da v preteklosti ni nikoli kaj takšnega poskusil pa mu ne diši. Kakšno kuhano zelenjavo pa se vse lahko da k briketom?
Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #726 : ponedeljek, 15.07.2013 : 11:41:31 »

Nisem našel kjer se ureja poslano sporočilo v forum pa bom še enkrat napisal. Zanima me še kolikokrat se lahko kaj skopa, ima kar močan malo smrdeč vonj, sem ga sicer v soboto fino okopal z šamponom pa zgleda da ni bilo veliko koristi.
Hvala za odgovore.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #727 : ponedeljek, 15.07.2013 : 11:53:04 »

Da bi pojedel tudi zelenjavo, je dobro to zelenjavo preliti s kakšnim ribjim oljem (npr. grizlijevo olje-se dobi pri nas).

Če pes smrdi kjub temu, da živi z vami v stanovanju in se ne valja ravno v vsaki svinjariji zunaj, potem je nekaj narobe z njim v zdravstvenem smislu. Lahko pa tudi, da se zdaj čisti po prihodu k vam. Vseeno bi bila pozorna, če to traja predolgo (npr. 3 mesece).
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #728 : ponedeljek, 15.07.2013 : 12:01:50 »

Da bi pojedel tudi zelenjavo, je dobro to zelenjavo preliti s kakšnim ribjim oljem (npr. grizlijevo olje-se dobi pri nas).


Pa še to ni nujno, če psu smrdijo ribe.
Tudi psi imajo različne okuse, moji recimo nikakor ne odgovarja, da bi ji med brikete karkoli mešala. Raje poje ločeno.
Na kuhano hrano oz. zelenjavo se navaja postopoma, pač se postopoma zmanjšuje delež mesa.. z leti tudi pes postane bolj požrešen in se izbirčnost zmanjša. Nekaterih reči pa pač ne bo nikoli jedel, kot jih moja ne in se s tem ne obremenjujem.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #729 : ponedeljek, 15.07.2013 : 12:07:40 »

Če pes smrdi kjub temu, da živi z vami v stanovanju in se ne valja ravno v vsaki svinjariji zunaj, potem je nekaj narobe z njim v zdravstvenem smislu. Lahko pa tudi, da se zdaj čisti po prihodu k vam. Vseeno bi bila pozorna, če to traja predolgo (npr. 3 mesece).
To sem mislila, da smrdi tudi potem, ko ga že skopate.
Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #730 : ponedeljek, 15.07.2013 : 13:21:15 »

No tako smrdi nekje z pol metra če je zraven mene, pa tudi kurilnica soba smrdi, če je zaprta pa je cel dan v njej.  Pač čuti se nek vonj, ampak se mi zdi da je kar prirejen pri teh živalih?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #731 : ponedeljek, 15.07.2013 : 13:34:25 »

Zanima me še kolikokrat se lahko kaj skopa, ima kar močan malo smrdeč vonj, sem ga sicer v soboto fino okopal z šamponom pa zgleda da ni bilo veliko koristi.
Hvala za odgovore.

Glede na to, da je prišlo pri vašem psu do izbruha demodikoze, je lahko telesni vonj tudi posledica tega. Vsekakor bi se sama pred pogostimi kopanji in uporabo katerihkoli šamponov posvetovala s pametnim veterinarjem. Izbruh demodexa je praviloma posledica padca imunskega sistema in mogoče (zgolj laično ugibam), lahko pogosta pranja in šamponiranja kože, stanje le poslabšajo. Naravni kožni izločki vsekakor varujejo pasjo kožo pred vdorom parazitov. Vsekakor pa z rednimi pregledi brisov kože spremljajte dogajanje s to zoprno in lahko tudi zelo trdovratno pršico.

Je pa res tudi to, da imajo nekatere pasme bolj izrazit vonj, ne glede na to, da živijo samo v stanovanjih.
Tudi naša psica, ki je alergik, ob izbruhu neznosno smrdi, šamponiranje pravzaprav nič ne zaleže. Ko pa izbruh mine, pa izgine tudi značilen smrdeče - kiselkast vonj in je, če ni mokra, sploh ne vohamo. Veliko bolj kot pranje, takrat pri njej zaleže ščetkanje, vsakodnevno, tudi večkrat na dan, pa je velika in dolgodlaka.

Glede hrane pa: požrešen in lačen pes = odlična kombinacija za dodajanje nove hrane. Sama jo prišlekom speštam in primešam briketom, naši dve psici pa gladko pojesta vso dovoljeno kuhano zelenjavo v natur obliki in velikosti.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #732 : ponedeljek, 15.07.2013 : 13:50:06 »

Glede kastracije, niti nisem razmišljal mogoče pa gdaj, ampak a ni že prepozno za kastracijo, oz. je omejeno do katerega leta se ga še lahko kastrira, moj ima 1,5 let sedaj.

Če veste, da boste lahko prijetno sobivali z dvema odraslima samcema in tudi onadva med sabo, potem seveda ne.
Kastrira pa se (tudi iz veterinarskih razlogov) brez zadržkov še tudi pri psih, starih 10+let. Če pes ni rodovniški in torej ni namenjen razplodu (že zaradi Demodexa!), sama vsekakor to opcijo toplo priporočam, ker lahko vpliva testosteron tudi na telesni vonj in nasploh na vedenje psa. Ampak glavna ovira je praviloma v glavah (moških) lastnikov  Wink.   

Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #733 : ponedeljek, 15.07.2013 : 16:29:30 »

Super, hvala za odgovore.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #734 : torek, 16.07.2013 : 09:34:29 »

Pa gubice čistite? To tudi smrdi lahko ko kuga... pa še zdravo ni  Undecided V gubicah se nabira umazanija, vlaga in bakterije imajo "fešto"...

Zdrav pes nima smrdečega vonja.
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines