mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:21:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Nesoglasja pri vzgoji
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nesoglasja pri vzgoji  (Prebrano 17152 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #30 : četrtek, 17.03.2005 : 08:43:03 »

No, naša pesjanka bo čez dober mesec stara že skoraj 1 leto; že prava gospodična. In v teh 9.mesecih, kar jo imava, mislim da se je stanje že precej bolj normaliziralo. Seveda glavno besedo pri cartanju in razvajanju ima ON, jaz pa sem  - kot je nekdo v eni drugi temi napisal in mi je strašno všeč- : izvršni direktor. Torej sprehodi, hranjenje, vzgoja, nega... je pa popolnoma v moji domeni. No, ampak smo se nekako navadili in tudi obojestransko prilagodili... Žal pa ni navdušen nad razstavami in nasploh pod drugimi kinološkimi aktivnostmi in druženjem. Ampak... sem prepričana da ga s potrpljenjem tudi tu lahko še  malce spremenim v svoj prid!  Wink
Tako da definitivno drži rek "potrpljenje je božja mast"
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #31 : četrtek, 17.03.2005 : 09:36:47 »

.....in revež tisti, ki se z njo maže Wink Cheesy Tongue
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #32 : četrtek, 17.03.2005 : 12:54:18 »

 Grin Grin Grin
Logiran
rikica11
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #33 : ponedeljek, 07.08.2006 : 15:24:26 »

Doma imamo 10 mesecev staro am.staf.terierko. Moram rect, da ceprav nisem njena lastnica me se kar uboga. Problem je pa pri starsih, ki mi fulllll pijejo kri. V splosnem o psih nimajo pojma, delajo pa se znanstveniki. Problem je da psa  ful omejujejo, v stanovanju mora samo sedet v kotu in se ne premikat, se ne sme igrat, skratka psicka ne sme bit vesela in sproscena. Jaz se pa z njo na skritem igram, peljem okrog, spoznava ljudi in pse. Je zelo prijazna in pametna psicka, V glavnem pes je njim lutka, ne pa zivo bitje.  Glavni problem, ki ga ne morem resit je sledec, zivimo v pritlicju in imamo kar nekaj prostora zunaj na vrtu... Psicko veckrat na dan spustim ven, da normalno opravi svojo potrebo in ji ne omejujem gibanja. Ko jo poklicem pride k meni in tudi brez tezav jo spravim nazaj v stanovanje. Zelo hudi spori pa nastanejo ker moji starsi delajo take probleme, da je pes zunaj  prost, spuscen. V 10 mescih jo se niti enkrat niso spustili iz vrvice. Ko gre na potrebo je na vrvici, ko gre na travnik je na vrvici... Skratka zivi na vrvici. Cudno je da jo se po stanovanju ne peljejo na vrvici. Meni to ful dviguje pritisk, tako da se bomo en dan  verjetno  pretepli, ker jaz tega ne prenesem vec.  Ne prenesem da me zmerjajo in vidijo problem v meni ter ne pri sebi. Ful govorijo, da pes mora imet red in kako so idealni lastniki, ter da boljsih ni.  Pri mizi jo  vedno futrajo kot prasicka in ko to vidim jo odpeljem v drug prostor. Potem pa boga cvili, ker hoce prigrizke. Seveda je to za njih disciplina, tudi non stop prigrizek.
Kako ste/bi resevali take zadeve? Hvala
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #34 : ponedeljek, 07.08.2006 : 15:52:06 »

Hudo mi je za psičko ali je vrt ograjen? Ker če ni je pravilno da je na povodcu.Starši se bodo kmalu omehčali samo ti bodi vstrajna in poskušaj se čim manj kregati z njimi.Pojdi na dolge sprehode večkrat na dan da jo utrudiš potem bo pa na svojem prostoru počivala in ne bodo starši sitni.Veliko sreče.
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #35 : sobota, 12.08.2006 : 07:37:59 »

Hja, to je kar zoprn problem, sploh ker so starši  pač starši in morajo imet glavno besedo. Zato je po moje najboljši način, da se lotiš reševanja problema diplomatsko - z majhnimi koraki in na način, da sploh ne bojo opazili, da psička imela počasi več svobode gibanja Roll Eyes. Pokaži jim tudi kakšen članek ali knjigo, kjer piše da psi potrebujejo veliko gibanja... Nauči jo kakšne trike in to potem kaži po stanovanju...

Sicer pa predlagam, da se sama čimveč ukvarjaš s to psičko, jo pelješ na sprehode in se igraš z njo...

Nisi pa napisala, kdo sploh je lastnik te psičke?
LP, Teja
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #36 : sobota, 12.08.2006 : 10:12:26 »

Ni problem v temu da oni ne vidijo da imajo problem,ni problem v temu da jim ti pokazes da imajo oni problem,problem je v temu , da jim ti ne znas pokazayi poti po kateri bi oni sami prisli do tega da imajo problem
lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #37 : nedelja, 13.08.2006 : 21:53:21 »

Sicer jaz ne poznam tebe, niti tvojih starsev, ampak sklepam, da jo tvoji starsi vozijo vn na vrvici zaradi lastne nesigurnosti in dokler oni ne zaupajo psicki in sebi, da bi zmogli brez se mi zdi boljse, da je tako. Na drugi strani ti poskrbi, da bo imela dovolj igre, gibanja, skratka sproscenosti, potem sploh nebo tako hudo, da mora kadar je notri lezati.

Stvari o katerih govoris so namrec stvar reda, ki ga vsak defiira po svoje. Nikjer ne pises, da bi tvoji starsi psicko tepli ali nad njo izvajali psihicni pritisk, red sam po sebi pa tudi ne more bit slab. Dokler sem jaz imela samo eno psicko sem tudi mislila, kako je lusno ces e notri igras, pa divjas, pa je sproscena in vesela psicka. Ko pa sem dobila drugo pa sem videla, da to pomeni kaos in uvedli smo red - divja in igra se zunaj, notri pa se da mir. V praksi to pomeni da lezita in se prestavljat po stanovanju, pa se mi to ne zdi nic taksnega, dokler dobita zunaj dovolj gibanja. SKratka ne jemlji stvari tako kriticno, nadaljuj s svojimi sprehodi, vzgojo in socializacijo, pa pazi, da nebo presla v lahkomiselnost po sistemu moj pes tak nobenemu nic ne bo, ipd.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Nesoglasja pri vzgoji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines