mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:03:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Podreditev drugim
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Podreditev drugim  (Prebrano 4933 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shaya
novinec
*
Sporočil: 15


« : ponedeljek, 14.08.2006 : 12:19:45 »

Psička je stara dobre 4 mesece. Vedno ko je v bližini drugih psov ali ljudi, se plazi po tleh in obenem miga z repom od veselja.  Undecided

Naprimer, če grem na obisk nekam kjer imajo pravtako psa, se ona podredi (kar je tudi prav). Če pa pride kakšen kuža k nam, pa je pravtako ona podrejena in se plazi po tleh okrog novega prišleka.  Smiley

To se dogaja tudi ko dobimo obiske v hišo. Ko sliši zvonec, teče k vratom in zgleda vesela in navdušena kdo je prišel. Ko odprem vrata, ni važno kdo je, se vrže na tla, na hrbet, se puza okrog človeka in največkrat tudi spusti lužico od veselja(? Huh ?). Če jo oseba pozna, potem sčasoma vstane in začne skakati okrog nje in vznemirjeno pričakuje vsako pozornost (da jo poboža, ogovori).

Ali ta podrejenost kdaj mine? Ali je mogoče to ostalo z njo, ker je bila nevede prehitro vzeta iz legla (pri 1mesecu in 2tednih)?  Undecided
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #1 : ponedeljek, 14.08.2006 : 21:38:41 »

Sama sem imela tudi psa, ki je bil zelo zgodaj vzet iz legla, pa še edinega so pustili v leglu (mešanček). Kot mladiček se je zato zelo podrejal in celo zelo bal drugih psov. Čeprav je bil velik, se je bal tudi najmanjših psov. Sčasom se je to uredilo in se psov ni več bal, ampak je postal celo navdušen and njimi. Pa tudi podrejati se ni pustil. Tako da po mojem je v tvojem primeru možno, da bo psička postala bolj samozavestna in se bo manj podrejala, ni pa nujno.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2 : ponedeljek, 21.08.2006 : 10:31:37 »

Ni nujno, to je v bistvu karakterna poteza, delno jo lahko omilis do ljudi, da takrat kadar se podredi jo ignorirate in bo scasoma opustila, do psov pa jo moras enostavno pustiti - ker drugace lahko z napacnim pristopom naredis vec skode kot koristi. Podredljivost ni nujno slaba lastnost in manj moteca kot pretirana dominanca, po mojem mnenju vsaj.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #3 : petek, 19.09.2008 : 19:13:55 »

Moja še pri 11 mesecih isto počne dobesedno se priplazi do psov in se jim vrže na hrbet, vendar temu nisem dosti pozornosti namenila, saj sem mnenja da je bolje to, kot pretirana dominanca in prepir Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Podreditev drugim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines