mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 08:36:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega pri Labradorcih
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega pri Labradorcih  (Prebrano 5457 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Floki4
novinec
*
Sporočil: 3


« : torek, 15.08.2006 : 08:44:23 »

Pozdravljeni.

Doma imam labradorko, ki je bila 12. avgusta stara 4 leta. Negujemo jo z rednim česanjem in jo tudi tu pa tam skopamo v teh vočih dneh. Sicer se bo pa zdaj tako ali tako ohladilo. Na druge stvari pa še sploh nismo pomsilili, naprimer na: ščetkanje zob, striženje nohtov in na nego ušes. Predvsem me zanima, če imate kakšne napotke pri negi za labradorce.

Hvala za odgovore že v naprej.
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #1 : torek, 15.08.2006 : 18:09:53 »

Labradorci ne potrebujejo neke posebne nege (glede na pasmo), je pa za njihovo nego treba skrbeti tako kot za vsakega psa. Fajn je, če se jih enkrat tedensko prekrtači, da se odstrani odmrla podlanka (da koža normalno diha in ne pride do kakšnega vnetja), kopanje je po potrebi, vendar ne prepogosto, ker se uniči zaščitni maščobni sloj. Zobe bi bilo tudi fajn redno čistiti, seveda pa je treba psičko postopoma na to navaditi. Pomagajo tudi razne "krtačke" v obliki kosti za grizenje oz. žvečenje. Striženje krempljov je spet potrebno, če so kremplji predolgi in lahko ovirajo normalno gibanje. Vendar naj ti (vsaj če so kremplji temni in se ne vidi kroena živca) prvič pokaže veterinar, kako se jih striže. Pa dobro je postriči dlako med blazinicami, da ne štrli ven, ker se potem nanjo prilepi vsamogoča umazanija.

Mogoče so pri labijih malo problematična ušesa, ker radi plavajo in tauhajo, zato se ušesa rada vnamejo. Je priporočljivo redno čiščenje ušes, predvsem pa, da jih obrišeš, ko pes pride iz vode, ker s tem malo preprečiš, da bi prišlo do vnetja.
Logiran
Floki4
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #2 : sreda, 16.08.2006 : 08:49:06 »

Hvala za napotke.
Logiran
NAVDUŠENA
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #3 : sobota, 29.09.2007 : 13:03:51 »

Imam črnega labradorca, star je dva meseca in pol. Na obrazu se mu je naredila 1,5cm pod očesom pika, ki izgleda kot nap. nek velik mozolj pri ljudeh. pika je svetlo sive barve! Zanima me, kaj bi to bilo, če ima kdo izkušnje s tem?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #4 : sobota, 29.09.2007 : 13:19:28 »

Pozdravljena na forumu navdušenka  Wink
Najbolj konkreten odgovor ti lahko da le veterinar, ki bo zadevo videl, po potrebi naredil kaksen test itd.
Kozne zadeve so zelo sirok pojem, ki imajo lahko enake znake, pa gre kljub temu za povsem razlicne bolezni.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
NAVDUŠENA
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #5 : sobota, 29.09.2007 : 14:07:34 »

HVALA DREJČI!
K veterinarju greva čez teden dni, ko ima cepljenje-vendar če bo potrebno bomo pikico pokazali že prej-nič se ne praska (kot da ga ne moti)!

lp
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega pri Labradorcih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines