mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:02:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: antibiotiki, prebava in prehrana
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: antibiotiki, prebava in prehrana  (Prebrano 5843 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« : sreda, 16.08.2006 : 11:23:52 »

Živjo Wink
danes je naš kuža zaradi vnetja ušes pri veterinarju dobil antibiotike in sicer Synulox
jemati ga mora dvakrat dnevno
zanima me, kakšne izkušnje imate s prebavnimi težavami v času jemanja antibiotika, saj le-ti radi povzročajo drisko
ali je priporočljivo, da pes med jemanjem antibiotika dobi tudi malo jogutra, saj vsebuje encime za boljšo prebavo?
vem, da pes ne sme uživati mleka in mlečnih izdelkov, slišala pa sem, da sta jogurt in sir včasih celo priporočljiva

zanima me vaše mnenje :)in hvala za odgovore
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : sreda, 16.08.2006 : 12:31:42 »

ja, je priporocljivo, govorimo seveda o probioticnih jogurtih. Vendar je potrebno pred dajanjem mlecnih izdelkov - torej tudi jogurtov, prebrati navodila za uporabo dolocenega zdravila, ker pri nekaterih antibiotikih mora med zauzitjem mlecnih izd. in zdravila miniti doloceno min. stevilo ur.
lp, m.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #2 : sreda, 16.08.2006 : 13:16:19 »

aha a ma že kdo izkušnje s temi zdravili
veterinarka mi namreč ni dala tudi papirčka s podatki o zdravilih ampak samo določeno št. tablet za pet dni?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 16.08.2006 : 13:20:02 »

Ancyka, za debate o posameznih vrstah zdravil in izkusnjah z njimi je na voljo rubrika zdravila, tukaj pa nadaljujemo o antibiotikih in prehrani na splosno, oz. o tem, kako hraniti psa med zdravljenjem z antibiotiki.
Logiran

Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #4 : sreda, 16.08.2006 : 14:49:59 »

ok hvala

Jana kakšno prhrano pa pri jemanju antibiotikov priporočaš ti?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 16.08.2006 : 15:46:48 »

Uh, Ancyka, nic ne priporocam, ker nisem strokovnjak Wink, lahko ti pa povem, kako gredo zadeve pri nas.

Zaenkrat je od psic, ki so sedaj z mano, samo Luna jedla antibiotike (prav vrsto, ki jo omenjas), vendar je bila takrat na strogi veterinarski dieti in ni bilo govora, da bi se sli kaksne poskuse s hrano. Ima kronicno vnetje crevesja in vsaka "pregreha" nas je drago stala, zato je 8 mesecev jedla samo Eukanuba Intestinal, od zacetka tudi kaksne 4 mesece cisti karoten (ne vem vec, kako se zadevi tocno rece, je pa izvlecek korencka v majhnih briketkih in ima funkcijo uravnavanja crevesne flore - bom v nadaljevanju napisala, kako se zadeva pripravi). Zdaj je stanje ze precej casa stabilno.

Imam pa vedno pse navajene, da dobijo vsaj 3x na teden tudi kislo smetano ali skuto. Mleka ne dajem. Ce bo potrebno kateri jemati kaksna zdravila, bom med drugim o moznostih povprasala veterinarja, sicer pa normalno dodajala kislo smetano in skuto. Upam, da ne bo potrebno uvajati se kaksnih drugih postopkov Smiley.

Male "korenckove briketke" mi je iz tujine prinesel eden izmed vzrediteljev nemskih ovcarjev. Tudi moj veterinar je potrdil, da je njihova "funkcija" uravnavanje crevesne flore, umirjanje razdrazenega crevesja..., torej predvsem blagodejni ucinki na prebavni trakt in prebavo.
Briketki so majhni in postopek priprave je bil sledec: v loncek das za prst teh briketov, prelijes z zlico olivnega olja in zalijes z vodo ter pustis nekaj ur "pocivati". Zadevo sem pripravljala zvecer, zjutraj sem dala med brikete polovico pripravka, zvecer pa drugo polovico). Briketi so se v olju in vodi povsem razpustili.

Maksu, ki je bil v celem 9 in pol letnem zivljenju na antibiotikih samo zadnjih 5 dni, nismo uspeli uvesti nobenih posebnih dodatkov za blazenje ucinkov zdravil, saj je v tistih dneh izjemno malo oz. skoraj nic jedel. Predvsem so bila to sama zdravila, kar 12 tablet na dan. Zal.
Logiran

Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #6 : sreda, 16.08.2006 : 16:42:14 »

kam pa dodajaš skuto in kislo smetano? Smiley a dodaš na brikete ali pa med kuhano hrano? oprosti ker toliko sprašujem sram Cani je namreč moj prvi pes, star pa je šele 7 mesecev, tako da odkrivam še veliko novih nasvetov.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 16.08.2006 : 18:36:10 »

Vse tri psice so izkljucno na briketih. Med obrok briketov zamesam eno, dve ali tri zlice kisle smetane ali skute (odvisno od psice, najmanjsi eno zlico, srednji dve in najvecji tri), polijem z malo mlacne vode in takoj dam "na mizo". Nikakor ne razmocim briketov, vode je le toliko, da "gre lazje dol". Tudi, ce so samo briketi, jih polijem z vodo.
Logiran

Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #8 : četrtek, 17.08.2006 : 10:42:21 »

no najlepša hvala za ideje...danes je začel dobivati antibiotike v obliki tablet pa bomo videli, kakšen bo njegov kakec
razmišljala sem, da bi mu čez brikete dala še malo navadnega Actimela, ki je baje od jogurtov najbolj učinkovit za lajšanje težav z drisko
Logiran
snezni_tekac
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #9 : petek, 25.09.2009 : 09:42:10 »

Poskusite namesto Actimela rajsi dodajati EM bakterije.
Lahko jih uziva z vodo ce ga boste prepricali da bo pil lahko pa tudi kar je veliko ucinkoviteje...da obrok pripravite nekaj ur prej...ga pustite da odlezi v temnem in hladnem prostoru , ...pokrit s pokrovoom in mu pred pokritjem dodate zlico koncetrata EM mikroorganizmov s hranilno osnovo.( melasa, rastlinski sokovi, ... )...

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: antibiotiki, prebava in prehrana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines