mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:19:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: KODRI (po domace pudlice)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: KODRI (po domace pudlice)  (Prebrano 53787 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Spelina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #30 : sreda, 25.01.2006 : 17:28:19 »

ok, a mi kdo razloži kaka je kej razlika v velikosti med pritlikavim in toy kodrom. Nekje sm slišala, da naj bi toy bil nekakšna ''mutacija'' in da ne nastane izključno s parjenjem toy staršev...ne vem če to drži, se mi sliši kar sumljivo, zato raje vprašam
Logiran
natka
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #31 : petek, 27.01.2006 : 14:13:26 »

Našla sem leglo rodovniških toy pudeljčkov v Postojni Cheesy. (*****). Kaj menite o črnem pudeljčku? rezervirano imam namreč črno samičko!
Logiran
Spelina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #32 : petek, 27.01.2006 : 18:43:00 »

cute is all i can say
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #33 : ponedeljek, 30.01.2006 : 18:38:31 »

natka ali lahko poveš kje si našla kužka. Moja prijateljica si želi kodra in išče vzreditelje.

čaw
Logiran
natka
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #34 : torek, 31.01.2006 : 08:38:08 »

Oglas sem našla na internetu. Kodrčke imajo v Postojni. Pokličeš lahko na tel.št. *****. Imeli so tri črne samičke. Dve sta oddani, za eno pa ne vem. Naj prijateljica pokliče, morda bo pa imela srečo.
Logiran
AnĆk
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #35 : sobota, 18.02.2006 : 11:34:38 »

Pozna kdo še kakšnega drugega vzreditelja toy kodrov razen tega v Postojni? Kakšna je razlika med toy kodrom in pritlikavim kodrom? Sploh obstaja? Namreč prevod na tejle strani se glasi: Koder - pritlikavi = Caniche (Poodle) Toy  Undecided Škoda, da ni še opisa Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #36 : nedelja, 19.02.2006 : 11:34:31 »

minas, oglasevanje vzrediteljev poteka na portalu in ne na forumu, zato so sporocila s podatki izbrisana.
Vec o oglasevanju je na http://www.mojpes.net/modules/help/index.php?id=3.
Logiran

dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #37 : torek, 21.02.2006 : 11:07:22 »

ojal

anček:je v velikosti toy so manjsi kot pritlikavi.
ce prides na razstavo ali pa malo po internetu pobrskas bos najdla veliko vzrediteljov.

lp dasa
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #38 : torek, 28.02.2006 : 06:50:58 »

Pozna kdo še kakšnega drugega vzreditelja toy kodrov razen tega v Postojni? Kakšna je razlika med toy kodrom in pritlikavim kodrom? Sploh obstaja? Namreč prevod na tejle strani se glasi: Koder - pritlikavi = Caniche (Poodle) Toy  Undecided Škoda, da ni še opisa Tongue

Pritlikavi pudelj nikakor ni toy pudelj. Ne po velikosti, še manj pa po karakterju. Odločite se, kaj sploh hočete imeti.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #39 : sobota, 04.03.2006 : 14:25:46 »

Pritlikavi pudelj nikakor ni toy pudelj. Ne po velikosti, še manj pa po karakterju. Odločite se, kaj sploh hočete imeti.

kako naj ve kaj hoče imeti,če ne pozna razlik?lahko bi kdo napisal razlike v karakterju.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : sobota, 04.03.2006 : 14:39:44 »

kako naj ve kaj hoče imeti,če ne pozna razlik?lahko bi kdo napisal razlike v karakterju.

Se strinjam majchi, vsi strasansko radi dajejo nasvete in podatke h komu po psa, linke na spletne strani, kjer pise o pasmi..., pametujejo o neumnostih, ki jih napisejo drugi, sami pa ne napisejo nicesar konkretnega o pasmi, v katero se vtikajo. Izjemno izobrazevalno, ja. In taki prispevki imajo izjemno strokovno vrednost. Ce drugega ne, se "opljuvani" nekaj ur pocuti kot bedak.

Yo, imas morda kaj vec za povedati o razlikah med pritlikavim in toy pudljem ali bos ostala pri svojem "strokovnem nasvetu"?
Logiran

Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #41 : četrtek, 09.03.2006 : 13:21:31 »

Nebi rada pametovala, ampak je Toy v prevodu pritlikav.Pa tudi druge pasme imajo tako. Jaz imam pritlikavo pasmo in moram na prijavnici za razstavo obkrožit Toy. Ali so pudlji izjema? Huh

Pa ena stvar me že nekaj časa zanima in sicer, če moreš za razstavo obvezno postrižt in pobrit psa ali je lahko naravno poraščen (naj mi odgovori nekdo, ki razstavlja pudlje)?

Lp
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #42 : četrtek, 09.03.2006 : 14:51:32 »

Po standardu za pudlje obstajajo 4 razlicice

TOY - toy pudelj do višine 28 cm

MINIATURE - pritlikavi do višine 35cm

MEDIUM  - srednji do višine 45 cm

STANDARD - kraljevi do višine 60 cm

Pri pritlikavem, srednjem in kraljevem se za CACIB potegujejo skupaj crni, beli in rjavi ter sivi in apricot, pri toy pa vse barve skupaj.

Aja btw. Tara04, ti ne bi rabila obkrozit nicesar na prijavnici kar se tice dlake, barve in velikosti - to je pomembno samo za pasme, kjer so razlicni tipi (recimo kratkodlaki in resasti foxterier).

Lp, Tinkara
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #43 : četrtek, 09.03.2006 : 18:28:34 »

ma pol je to pri vsaki pasmi drugače, ker pri špicih pa je Toy - pritlikavi in miniature - mali. Huh

Joni: jaz sem mislila za papillona, da se na prijavnici obkroži velikost.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #44 : ponedeljek, 27.03.2006 : 15:23:54 »

minas, oglasevanje vzrediteljev poteka na portalu in ne na forumu, zato so sporocila s podatki izbrisana.
Vec o oglasevanju je na http://www.mojpes.net/modules/help/index.php?id=3.

darjadarja, velja tudi zate.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: KODRI (po domace pudlice)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines