mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:20:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: "napadi"
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: "napadi"  (Prebrano 2957 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dandyka
novinec
*
Sporočil: 4


« : četrtek, 17.08.2006 : 18:19:09 »

Pozdravljeni!
Sem lastnica 8 mesečnega mopsa z imenom Tai.
Zadnej čase(1 krat na 2 tedna) se zelo čudno vede-kot da bi imel napade, vendar ne vem kakšne ker tega nisem nikjer zasledila.Ti "napadi" pa zgledajo nekako tako: dvigne glavo,oz.jo kar nagne nazaj,če mu jo poskušamo dati v normalen položaj se upira in kot da bi težko dihal.Na naše klice se ne odziva, je zelo zmeden in srce mu močno bije. Po našem opazovanju smo ugotovili da, ko ima napad ne gre na veliko potrebo. Je mogoče, da se dogaja ker ga tišči v želodcu, je "napihnjen" ali je kaj drugega? To traja približno 1 dan,kdaj več,kdaj majn in ko opravi potrebo je bolši.

Za pomoč in vaše odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem

Sandra
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #1 : četrtek, 17.08.2006 : 18:51:45 »

joj sama nimam takih izkušenj tako, da ti lahko svetujem le, da ga pelješ k veterinarju in se z njim posvetuješ
mogoče gre za kakšno bolezen ali pa je to res odvisno od hrane (kar pa pomojem ni)
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #2 : četrtek, 17.08.2006 : 19:04:40 »

Mogoce bi bilo fino ce psa peljes do veterinarja.
Drugace pa jaz nisem expert,vendar ene par stvari,ki si jih ti opisala so se dogajale mojemu kolegu,ki je imel epilepsijo.Ne se ustrasit.On je recimo tudi dajal glavo nazaj,vendar smo mi to resevali na tak nacin,da smo ga dajali na bok,zato da se ni zadusil z jezikom.Po koncanem napadu ni vedel zase,niti kje je in kaj se je zgodilo,bilo pa je kasneje kar v redu razen da je bil zmatran.Obenem se je zgodilo da je ene parkrat uriniral med napadom,ce pa je imel kaksne krce se ne spomnim vec,je ze dolgo casa od tega,mislim pa da je malo trzal z glavo.Nisem siguren.Ce sem jaz prav razumel traja napad 1 dan?Probaj opisati mogoce malo bolj detaljno,da ti bodo forumovci ki poznajo zadevo lahko pomagali.Recimo banalen primer :ali mu med napadom obraca oci na gor,mojemu kolegu jih je.Sploh ne vem zakaj sem se tako raspisal ,mogoce zato da probas se malo bolj opisati napade in mogoce zato da vidis da ljudje berejo in iscejo resitve kolikor je v njihovih moceh da vama pomagajo.Malo potrpljenja in volje pa se bo vse resilo. Smiley
lp
Logiran
dandyka
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #3 : četrtek, 17.08.2006 : 19:28:34 »

Hm...ubistvi napad ne traja cel dan ampak se večkrat ponovi v tistem dnevu.Ubistvi napad traja kake pol urce,ne obrača oči,niti trza ne s telesom tko da sm napade epilepsije izključila. Te "napade" ima med spanjem, ko zaspi da glavo nazaj drugače je normalen le malo odsoten. Danes npr. se je začelo enkrat ponoči (ob 3-4 ure).In med tem spušča glase kot da bi brundal-stokal.Cel dan je spal in zdaj je kakšno urco spet normalen-igriv in zelo živ. Enkrat je imel ta napad kar dolgo časa-trajal je približno 45 min in tistikrat je malo trzal z eno nogo-drugače ne.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 17.08.2006 : 19:36:46 »

dandyka, pa ste izkljucili sanjanje? Namrec, tudi psi sanjajo in pravis, da to pocne v spanju - brunda, ima oci sicer odprte, vendar odsotne, trza z eno, dvema ali vsemi tacami...
Logiran

dandyka
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #5 : četrtek, 17.08.2006 : 19:40:46 »

Mislim, da ne sanja ker ko ga prebudimo se še vedno zelo čudno obnaša-včasih ima napade tudi ko je buden. Kar da glavo nazaj in je odsoten.  Undecided
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #6 : sobota, 26.08.2006 : 20:15:45 »

Poglej v temo epilepsija.
Trzanje s tačkami, podobna ura (se pravi med spanjem), čudni glasovi ...
Tak je bil pričetek napadov pri mojem psu.
Na vsak način pa pojdi k vetu.
LP
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #7 : nedelja, 08.10.2006 : 19:33:14 »

Mislim, da ne sanja ker ko ga prebudimo se še vedno zelo čudno obnaša-včasih ima napade tudi ko je buden. Kar da glavo nazaj in je odsoten. Undecided

Ja naš je tud včasih malo zeden po sanjah...pa tudi jaz po svojih kdaj.
Če res sanja, g ani potrebe budit. Mogoče kak pogovor z vetom res ne bi bil slab.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #8 : nedelja, 08.10.2006 : 20:27:41 »

Kontaktiraj svojega vzreditelja in vprašaj kaj meni on.
Dober bi bil obisk veta.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #9 : četrtek, 12.10.2006 : 11:49:18 »

Dandyka, je kaj novega Huh
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: "napadi"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines