mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 12:11:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zožan sapnik
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zožan sapnik  (Prebrano 13562 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« : ponedeljek, 21.08.2006 : 06:22:51 »

No zdaj pa mene skrbi in sem žalostna.Tudi moj kašlja, kot, da se mu je zaletelo.Prišla sem do zaključka, da se mu isto dogaja kot vam.Danes ob 3h grem na veterino.
Ali naj 14 letni kuža jemlje tablete ali ne? Kaj bi bilo bolje, da ne trpi in da ga uspavamo. Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
 
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : ponedeljek, 21.08.2006 : 08:56:47 »

najbolje, da pocakas, da kardiologinja pove, ce gre res za srce in se potem po posvetu z njo odlocis kako in kaj ...
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #2 : ponedeljek, 21.08.2006 : 12:11:48 »

Evo nikakor nisem mogla čakat in sem šla kr takoj na veterino.In sedaj sva oba doma. Smiley
Najprej ga je pregledal, mu poslušal srce in ker ni slišal nobenega šuma je okvaro srčka izločil.Vzel mu je kri,počakala sva 10min.Izvidi krvi so bili čisto dobri (normalni).Potem sva šla na rentgen, slikal je pljuča in sapnik.Na sliki se je pokazalo da ima zožan sapnik in tudi če ga je prijel za vrat je začel pokašljevati.Potem mu je še enkrat poslušal srce in poklical drugo zdravnico in ta je naredila EKG in rekla, da je vse ok.Dobila sva recept in po tablete moram v Italijo ali Avstrijo, ker jih pri nas nimajo.Upam, da bojo tablete pomagale.Aja, cena je pa bla,no sam, da sem sedaj mirna.
Če pa ima kdo izkušnje z zožanim sapnikom pa prosim, da napiše svojo izkušnjo.
                                           
                                                                                                                      HVALA
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #3 : ponedeljek, 21.08.2006 : 17:07:28 »

BIBY!!!!!

Rabila bi par informacij od tebe, ker mojmu psu so tudi odkrili zožanje sapnika.

Javi se na forum, prosim.     
                                                TANJA
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : ponedeljek, 21.08.2006 : 18:42:54 »

tanja sem v drugi temi videla, da ste dobili neka zdravila? Namrec tudi moja psicka ima zozanje sapnika, gre za starostni pojav, vsaj tako so meni razlozili na veterini. Zdravil mi niso predpisali, zato me zanima kaj si dobila ti. Pri nas se je stanje popolnoma izboljsalo takoj ko sem namesto ovratnice zacela uporabljati oprsnico - psicka je namrec kasljala ko je obcasno potegnila na povodcu. Zdaj le obcasno se zakaslja, ko pije vodo ali pa ce jo prevec nerodno dvignem (primem pod vratom). Smo jo pa tudi mi preslikali podolgem in pocez, ker smo se bolj kot za srcne tezave bali metastaz na pljucih. Upam, da bosta tudi vidva cimprej zdrava. Smiley lp
Logiran

tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #5 : ponedeljek, 21.08.2006 : 20:30:14 »

Hvala Kaja za lepe želje.
Danes sem dala prijatelju recept, ker gre jutri v Italijo, ti sporočim takoj, ko dobim zdravila.
Mi imamo pa že skoz oprsnico (občasno ovratnico) in verjetno ni od tega.Ko sem pa vidla rentgen sliko je pa očitno zožanje sapnika, sem prvič vidla kosti od psa  Smiley.No, je verjetno starostni pojav kot pri vama.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #6 : ponedeljek, 21.08.2006 : 20:36:24 »

No,pa še to, ko ga je veterinar prijel za vrat ,je takoj začel pokašljevat. On je točno vedu kaj je, glede pa na njegovo starost mu je naredil generalko.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #7 : torek, 22.08.2006 : 07:23:08 »

Pa sem odprla novo temo!!

Če ima kdo izkušnje z zožanim sapnikom pri psu ali če kdo ve, kje bi se dalo o tem kaj prebrati naj prosim napiše.
                           
                                                        TANJA
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : torek, 22.08.2006 : 07:50:51 »

Citat
No,pa še to, ko ga je veterinar prijel za vrat ,je takoj začel pokašljevat. On je točno vedu kaj je, glede pa na njegovo starost mu je naredil generalko.

Ja, enako.  Smiley Je takoj zacela kasljat kot nora. Kam pa hodite k veterinarju? Mis mo bili v mestnem logu. lp
Logiran

tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #9 : torek, 22.08.2006 : 11:28:28 »

Jaz sem bila pa v TRISTOKOSMATIH
Res sem bila zadovoljna, tako so se zavzeli, sploh ker sem skoz jokala.Me je bilo tako strah, da sem se cela tresla.
Drugač pa že 14 let hodim k Trstenjaku in ker najin veterinar ni delal sva šla drugam,  ta klinika je 200 metrov od mojga doma.Verjetno bom še šla.Poznam pa tudi lastnico in ona je včasih imela z Zaninovičom pol klinike, potem pa je šla na svoje.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #10 : četrtek, 24.08.2006 : 07:17:14 »

No, Kaja stvar je taka, da je bil moj prijatelj v treh lekarnah v Italiji in zdravil NI.
Danes grem k njemu po recept, ker bom jaz probala it v soboto do Celovca, če mi bo zneslo.
Potem ti bom poskusila prebrat (napisat), katere tablete so, vsaj upam, da bom dohtarsko pisavo lahka prebrala. Smiley

Če pa gre kdo v Avstrijo pa, da je iz Lj. oz. okolice naj mi sporoči.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : četrtek, 24.08.2006 : 07:42:51 »

Uf, le katera so ta zdravila, da jih ni ne pri nas ne v Italiji? Huh Upam, da jih najdes vsaj v Avstriji. lp
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #12 : četrtek, 24.08.2006 : 08:39:34 »

Tanja, jaz sem blizu TS in hodim zelo pogosto tja. V kolikor prijatelji niso bili v TS, ti lahko jaz tu pogledam v dveh lekarnah Wink

Obe, ki tu klepetata o zožeju sapnika (Tanja in Kaja) imata nekoliko strejše psičke. Moj ima pa še ne 3 leta in občasne močne napade kašlja, tudi zanj so trije veterinarji (KP, Izola, Lesce) povedali, da gre za zožanje sapnika (niso slikali, na podlagi prijema pod vratom). Vsi so mi povedali, da je to pogost pojav pri manjših in bolj emocionalnih psih, niso priporočali nič posebnega, kot dobro hrano, kakšne vitaminčke, držati ga v dobri imunski "kondiciji", oprsnico, nekoliko pazit ob spremembah vremena...

A katera ve, zakaj pa to nastane?
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #13 : četrtek, 24.08.2006 : 08:51:55 »

Hvala ARIEB

Sem se zmenila s prijateljico, da greva v Celovc po tablete in seveda tudi v šoping.
Zožanje sapnika je lahko gensko pogojeno, tako je meni rekel veterinar.Kar se tiče pa hrane pa nevem kaj mu naj dam, ker že sedaj je dobro hrano.
No, moj peso včeraj in danes ni nič kašljal, hura Cheesy in sedaj že razmišljam, da bi tablete kupila, ampak mu jih ne bi dajala dokler ne bo nujno potrebno.Jutri grem na kliniko, da to povem veterinarju in kupim hrano.Bom pa šla sama, brez psa,  tako da ga bom lahko kaj več vprašala in ne bom sproti pozabila.(raztresenost) Smiley
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #14 : petek, 25.08.2006 : 13:16:50 »

Tako tudi  v Avstriji nimajo teblet (baje) imajo pa v Italiji kapljice sam mi jih prijatel ni hotel vzet, ker ni vedel če bo to prav. Sedaj sem glih iz veterine in to vse povem veterinarju on je rekel da definitivno imajo tablete v tujini. Undecided Ko sem mu rekla, da imajo samo kaplice je rekel da je to ista stvar.Ampak sedaj sem dosegla to da jih bo njihov potnik prinesel in me bodo poklicali, da jih pridem iskat.Baje pa imajo nek stranski učinek, da je pes utrujen in da več spi.Vsake spremembe mu moram takoj sporočit.

No, moram pa povedat, da je moj peso nehal kašljat in da v primeru, da se stanje ponovi vzame tabletko ali kapljico.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zožan sapnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines