mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:56:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zožan sapnik
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zožan sapnik  (Prebrano 13551 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #15 : petek, 25.08.2006 : 15:41:03 »

Tanja, ma kaj bi ti te tablete (oz. kapljice) morala jemati za preventivo ali kurativno? V kakšnih količinah oz. kolikokrat na dan, koliko časa? Morda si napisala, morda pa sem jaz spregledala. Zakaj bi pravzaprav te prišle prav? Si ugotovila ime?
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #16 : petek, 25.08.2006 : 18:47:41 »

Na žalost ima prijatelj še vedno recept, zato ne vem imena tablet, bom sporočila.
Drugač pa naj bi tablete oziroma kapljica razširile sapnik.To ni ne za preventivo ali kurativo.
Na receptu je pisalo pol tablete na 12 ur, koliko časa pa nevem. Je pa veterinar reku, da so včasih za to uporabljali antibiotike, to se pravi midva ne bova dobila antibiotik ampak nekaj drugega .Bom sporočila ime čimprej, mogoče pa kdo te tablete pozna.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #17 : sobota, 26.08.2006 : 08:22:37 »

Pozdravljeni!
Zožitev sapnika je prirojena napaka, večinoma pri manjših pasmah psov. Zaradi ohlapnih vezi med hrustančnimi obročki, ki tvorijo ogrodje sapnika,le-ta kolabira,posledica je moteno dihanje in značilen kašelj,pogostejši, ko se pes razburi.Sekundarno prihaja tudi do vnetja sluznice sapnika.Terapija vklučuje antibiotike, kortikosteroide, zaviralce kašlja,bronhodilatatorje in kot skrajni ukrep kirurško intervencijo.
Prognoza oz.potek bolezni je odvisna od starosti psa,stopnje in mesta zožitve sapnika,stanja srčne mišice in drugih dejavnikov.
Lep dan,
Pavo Zaninović, dr. vet. med.


Tako mi je odgovoril on, drugo mnenje.
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 26.08.2006 : 09:09:41 »

Sej a ti niso prvic isto povedali? Kaj ste se odločili sedaj? Roll Eyes
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #19 : sobota, 26.08.2006 : 09:27:04 »

Ja ja so isto povedali sam a ni bolje da še kje vprašam.
Dala sem pa ta link, ker je bolj strokovno napisano in jaz tako ne znam napisat. Wink
Mogoče sem res mal sitna s to temo ampak taka sem. Smiley
Odločili se pa bomo ko mi bo veterinar dal tablete.
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #20 : sobota, 26.08.2006 : 09:32:36 »

No dobro zrihtejte! Lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #21 : sobota, 26.08.2006 : 18:32:55 »

O, Tanja, hvala za mnenje oz. dodatno tolmačenje Wink Super! Vsaj vem, da smo tudi do sedaj pravilno zdravili, in da je pač tako kot je Huh

Torej je to že kar "nevemkatero" mnenje, isto kot so meni povedali na veterini v KP in v Lescah. Jaz tudi raje vprašam na več koncev.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #22 : nedelja, 03.09.2006 : 16:00:43 »

Evo končno sem dobila recept nazaj. Tablete se imenujejo BRICANYL, upam da sem prav prebrala (dohtarska pisava).
Zaradi druge težave,ki naju pesti sem šla k svojmu veterinarju in sem ga vprašala za te tablete kaj on misli.Takoj je rekel, da naj mu jih ne dajem dokler ni potrebno.
Pri teh letih pa je res zoprno, skoz se sekiraš in skoz hodiš k veterinarju to ni lepo življenje. Sad
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #23 : petek, 24.11.2006 : 14:19:33 »

hm..moja pa že cel teden tako napol hrka....kdo ve kaj je to?
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #24 : petek, 24.11.2006 : 17:55:36 »

aha...smo šli k veterinarju. PO LJUBLJANI RAZSAJA  KUŽNI KAŠELJ. To ni nič narobe, tako da sem prav vesel Grin
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #25 : petek, 24.11.2006 : 18:47:01 »

ne samo po Ljubljani, ampak tudi drugod (predvsem Stajerska) in to niti ni tako fajn, ker je ocitno na pohodu ena nova generacija virusa - je bil vsaj en smrtni primer in nekaj hujsih oblik...
m.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #26 : petek, 24.11.2006 : 21:32:04 »

nam so rekli, da je to čisto normalen virus, ki le otežuje dihanje oz. mora pes dihati s pomočjo gobčka. Pomoje je bil smrtni primer na kakšnem, ki je imel probleme s sapnikom in grlom. (če hočeš ti razložim to bolezen)

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #27 : sobota, 25.11.2006 : 00:08:37 »

hvala, ne rabim razlage ... govorim pa o letosnjem kuznem kaslju.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #28 : ponedeljek, 27.11.2006 : 20:46:53 »

Naši gre veliko bolje. Jemlje tablete oz. 1/3 tablete na 12 ur. Trenutno spi in ne smrka skoraj nič več. Cool
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #29 : nedelja, 07.11.2010 : 17:49:33 »

Hej, punce (in fantje:)).

Prosila bi tiste, ki ste slikali rentgensko - kako ta zožan sapnik izgleda?

Pri nas so namreč tudi težave (psička ne more in noče hodit več kot je nujno, posumila sem na kolke in smo jo slikali ter za vsak slučaj v sliko zajeli še pljuča, če je kak rak na pljučih).
Vse je bilo v redu (kosti, pljuča, srce) razen sapnika - torej čisto nekaj tretjega.

Pri Schoni gre sapnik najprej normalno in se spušča, potem pa se nekje 2 cm nad srcem dvigne in naredi nekak čuden zavoj navzgor. Potem se spet spusti in gre naprej normalno.

Je to lahko zožan sapnik ali se je pri vas to kazalo drugače, torej kot da bi bil okoli obroček in bi stiskal sapnik?

Lp in hvala za odgovore,

Špelca
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zožan sapnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines