mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 11:45:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Anatolski ovčar/Kangal
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Anatolski ovčar/Kangal  (Prebrano 45451 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Delta
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #15 : petek, 20.08.2004 : 07:28:21 »

Živjo,
naša kuža je super. Dobili smo jo sicer šele pred 14 dnevi in nas je malo skrbelo, kako se bo privadila na nov dom, ko je bila doma navajena na družbo še treh psičk- pa ni bilo nobenih problemov. Takoj je osvojila vrt, hišo in vse družinske člane. Njena glavna zabava je preganjanje rib v ribniku na vrtu. Edini problem je vožnja z avtom - počasi jo privajamo, pa ji ni preveč všeč. Je vam to uspelo?

Pozdrav!
Logiran
mateja02
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #16 : petek, 20.08.2004 : 18:47:09 »

Zdravo!

Pri nas ni bilo nobenega problema kar se tiče prevažanja z avtomobilom. Dobili smo jo nekaj dni preden je dopolnila 2 meseca. Prevažati smo jo začeli kmalu po prihodu k nam, pa sedaj ni problema s tem - zdaj že komaj čaka, da se pelje, ker ve da gre nekam, kjer bo lahko prosto tekala. Od začetka jo vozi na čim krajše proge in pa kam tko, da bo imela dober vtis o tem. Da ne bo hodila samo k veterinarju in podobno.
Če boš imela še kakšno vprašanje, kar vprašaj. Bom ti z veseljem odgovorila.

Lep pozdrav!
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #17 : petek, 20.08.2004 : 20:00:09 »

Kako se pa pasma 'obnese' pri začetniku?So primerni za kak šport(agility,rally obidience,reševanje)?

papa
Logiran
Delta
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #18 : ponedeljek, 23.08.2004 : 07:48:55 »

Po mojem za začetnike niso ravno primerni, ker so precej dominantni in ti brez prave vzgoje hitro "zrastejo čez glavo". Pri tako velikem psu pa si neposlušnosti nekako ne moreš privoščiti. Moje mnenje je, da je za začetnika bolj primerna kakšna manjša pasma.

Delta
Logiran
mateja02
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #19 : torek, 24.08.2004 : 07:41:52 »

Se strinjam,da je za začetnika bolj primerna kakšna manjša pasma, mogoče od večjih pasem, da bi prišel v poštev kakšni nemški ovčar ali kaj podobnega, ker ga je lažje učiti. Pri tej pasmi po mojem mnenju ne pride v poštev agility - mogoče s potrpežljivostjo (potrebno je dalj časa za dosego določenega cilja, kot pri zlatih prinašalcih, labradorcih in podobno). Drugače je zelo pameten pes, vendar ima v sebi še vedno malo divjega nagona (s tem mislim, da ga v gozdu, če je spuščen, še vedno privlači to, da mora preizkati okolico - tudi po nekaj kilometrov naokoli).
lp
Logiran
Delta
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #20 : torek, 24.08.2004 : 08:49:14 »

Mateja,
je tvoja psička iz letošnjega legla? Bosta obiskovali malo šolo?

lp,
Delta
Logiran
mateja02
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #21 : torek, 24.08.2004 : 09:18:06 »

Moja psička je iz lanskega legla - stara je bila februarja že eno leto. Drugače sva pa naredili že izpit programa B-BH - dve stopnji višje od male šole (vmes je še program A). Delali sva v Tacnu.
Lp
Mateja
Logiran
Delta
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #22 : torek, 24.08.2004 : 09:27:13 »

Bravo, sta pa res pridni. Sta trenirali vsak dan in koliko časa? Mi jo septembra peljemo v malo šolo. Dosedanje izkušnje kažejo, da zelo dobro razume, kaj hočemo od nje, se pa včasih naredi malo neumno in gleda stran  Wink torej bo verjetno potrebno veliko vztrajanja... pred malo šolo moramo pa rešiti še problem avta, ker drugače ne moremo do poligona... sram

lp,
Delta
Logiran
Vizija
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #23 : nedelja, 23.01.2005 : 00:12:19 »

Lep pasji pozdrav vsem ljubiteljem Kangalov.


Berem vaše debate in se mi zdi da o Kangalih ne veste prav dosti. Nikakor jih ne moremo dajati v isti koš z Anatolskimi ovčarji, saj so Sivas Kangal-i povsem samostojna pasma.Izhaja iz dežele Sivas v Turčiji, kjer je ponos vseh turških ovčarskih psov. Njegov lik je upodobljen celo na njihovih poštnih znamkah. Pasmo Anatolski ovčar so v Turčiji nekoč uporabljali za pomoč pastirjem, Kangali pa so črede varovali izven ograj pred volkovi in medvedi.
V Turčiji danes Anatoskih ovčarjev ne uvrščajo med elitne pasme, Kangal pa je njihov pravi ponos.
Kar sem seznanjena je v Sloveniji le en pravi Kangal in sicer v Radovljici. Ostali pa so mešanica med Kangali in Anatolskimi ovčarji. Ne bi rada delala krivice če je še kakšen a za enkrat že 6let vem samo za tega, kateri je priletel naravnost iz Turčije.

Lep pozdrav vsem ljubiteljem psov
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #24 : nedelja, 23.01.2005 : 10:04:57 »

Hm, FCI priznava pasmo anatolski ovcar (http://www.fci.be/uploaded_files/331gb2002_en.doc), torej psi, ki jih omenjas imajo rodovnike FCI.
Zakaj pa kangal ni (ali pa je, pa jo jaz ne najdem Huh) priznana pasma? lp
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #25 : nedelja, 23.01.2005 : 10:24:12 »

zelo zanimivo. Mene tudi zanima v čem je štos z FCI klasifikacijo te pasme Smiley in seveda če je Kangal "elita" zakaj ga ni turčija kot matična država predlagala za posebno pasmo  Huh
doslej sem vedno ti dve imeni povezoval med seboj, kot da gre za eno in isto...
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #26 : nedelja, 23.01.2005 : 10:28:56 »

Iz Turčije uradno izhajata 2 ovčarska psa...... Anatolski ovčar (čoban Köpegi, karabaš, Kangal Dog, Anatolian Shepherd Dog) in Akbaš.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #27 : nedelja, 23.01.2005 : 10:56:33 »

Zanimiv link:

http://www.beautdogs.com/Intro.htm

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #28 : nedelja, 23.01.2005 : 14:11:20 »

Citat
zelo zanimivo. Mene tudi zanima v čem je štos z FCI klasifikacijo te pasme  in seveda če je Kangal "elita" zakaj ga ni turčija kot matična država predlagala za posebno pasmo  
doslej sem vedno ti dve imeni povezoval med seboj, kot da gre za eno in isto...

Ja, saj! Jaz sem ves cas mislila, da gre za razlicni imeni iste pasme.

Ory, akbas (pod tem imenom) ni priznana pasma(od fci, mislim). Si ga pa verjetno nasla v enciklopediji psov od fogla, kajne? Hehhe, ta knjiga je cisto mimo! Toliko napacnih informacij, kar se tice pasem, znacaja...lp
Logiran

Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #29 : nedelja, 23.01.2005 : 18:43:09 »

http://www.turkcobankopekleri.com/anatolianexist.htm

Ja Kaja, to sem prebrala v navedeni knjigi, sem pa tudi malo pobrskala po internetu in prišla do sledečih informacij: pasma Anatolski ovčar je priznana od FCI, KC, AKC in UKC. omenjena pasma je samo evropsko/ameriška kreacija podobno velikih pastirskih psov s Turčije. Očitno so zmešali stare pasme kot so Kangal in Akbas in ostale velike pastirje. No načeloma pa imajo vse te pasme z raznih "eksotičnih" dežel v sebi veliko različnih krvnih kombinacij. Zato tudi toliko variacij glede na težo in barvo....

lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Anatolski ovčar/Kangal
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines