mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:38:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Prehrana breje psice
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehrana breje psice  (Prebrano 5207 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bellci
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


« : ponedeljek, 28.08.2006 : 12:46:07 »

Doma imam maltežanko staro 20 mesecev, ki bo pastala prvič mamica. Zanima me če jo sedaj moramo hraniti s kakšno posebno hrano ali kaj podobnega.

če kaj veste vas lepo prosim za vaš odgovor.

L.p.
bellci

[spremenjen naslov teme; Jana]
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1 : ponedeljek, 28.08.2006 : 12:47:42 »

Ko doji se psici daje hrano za mladiče in doječe psice. Mi smo začeli dajati to hrano 2 dni pred kotitvijo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 28.08.2006 : 12:53:46 »

Doma imam maltežanko staro 20 mesecev, ki bo pastala prvič mamica. Zanima me če jo sedaj moramo hraniti s kakšno posebno hrano ali kaj podobnega.

če kaj veste vas lepo prosim za vaš odgovor.

L.p.
bellci

Dajva se najprej zmeniti, da se sporocil ne kopira kar po tekocem traku, saj zato ne bos dobila nobenega odgovora prej.
Kako jo je treba hraniti, ti bodo napisali tisti, ki vedo o tem vec, jaz bi samo tvoje starse vprasala, od kod kar naenkrat mladicki, saj se pri nacrtnem parjenju prej pozanimamo, kaj potrebuje psica, kaj bomo morali poceti, ko bodo mladicki itd.
Logiran

Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.06.2009 : 10:05:20 »

Eno vprašanje za bolj izkušene, kako je z dodatki k prehrani v času brejosti...

Psički dajem K1 in pa encim kvas zaradi slabe kondicije dlake... Zdej smo pa bili pri samčku, ker načrtujemo naše prvo leglo, pa me zanima, kako je s temi dodatki v času brejosti in v času dojenja mladičkov. Med kontraindikacijami na embalaži nikjer ne piše, da breje psice tega ne bi smele jemati, nikjer pa tudi ne piše, da bi lahko... V zakup si moram vzeti, da se bo po kotitvi dlaka še poslabšala, zato pa ne vem, ali naj kar nadaljujem s to kuro ali naj prekinem, pa potem, ko mladički ne bodo več pili mleka pri mamici ponovo začnemo..

Hvala za pomoč!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : ponedeljek, 29.06.2009 : 10:52:11 »

Za K1 ne vem, ker ne poznam točno njegove sestave...s kvasom pa pomoje ne moreš naredit škode. V splošnem pa pomoje itak velja, če ni nujno, raje ne, kot pa da ti je pol žal. Jaz sicer nimam tako groznih izkušenj glede dlake in brejosti oziroma kotitve, pri dolgodlakih psih. Pri mojih ni bilo zaznat bistvenega poslabšanja, pri eni psici celo nobene spremembe, ena se je pa malo bolj vozljala in jo je bilo treba več česat.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #5 : ponedeljek, 06.07.2009 : 14:44:10 »

No prodajalec K1 mi je sporočil, da kapsule vsebujejo vse vitamine, ki so dobrodošli tudi v času brejosti in da lahko jemljemo še naprej. Sm pa raje prekinila z vsemi dodatki, vsaj dokler ne mine teh "kriznih" 35 dni oziroma do potrditve brejosti.

Glede poslabšanja dlake, pa je tudi pri "moji" pasmi različno, eni so opazili bistveno izpadanje in poslabšanje dlake, drugi pa sploh nič... No bomo videli sproti.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Prehrana breje psice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines