mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:25:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Odrgnine
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odrgnine  (Prebrano 14474 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #15 : sreda, 09.07.2003 : 06:46:13 »

sram sram sram sram
Koliko casa priblizno bi trajalo zdravljenje 5 cm odrgnin z Bephantenom?? ??
Roll Eyes
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #16 : sobota, 26.07.2003 : 13:45:18 »

Je imel kdo ze izkusnje z zdravljenjem oddrgnin???
Kreme in te zadeve:
ali psa namazes in pustis ali kako (in seveda vse zamazes Tongue), ali psu povijes komolce?? (zal povoji padajo dol pa tudi ce povijam cez trup in vrat in svasta... Sad )
Koliko je moznosti, da se zadeva sploh pozdravi, ce pa ima pes navado vedno lezati tako, da se delajo odrgnine??
Prosim za pomoc!!!!!!!

Teja
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 26.07.2003 : 14:20:22 »

Jaz Brinu mažem odrgnine z jakodermom po nasvetu veterinarja.
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #18 : sobota, 08.11.2003 : 12:21:18 »

Jaz jih Kinu tudi mažem z ribjo mastjo. Zdaj me pa zanima, ce je mogoce kaj narobe, ker mi Kin to dol polize???

lp Marusa
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #19 : sobota, 08.11.2003 : 12:37:14 »

Kin, probaj mu malo večkrat dati za jest ribe pa bo pustil mast na miru.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #20 : sobota, 08.11.2003 : 19:31:54 »

Preprosta rešitev (pri meni deluje):
preden greš na sprehod ga namaži z ribjo mastjo. Toliko bi se že moral zamotiti, da bi pustil r. mast pri miru. Je tudi bolj praktično, če imaš psa v stanovanju, da ti ne pomasti vsega Wink
Logiran
Kiki
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #21 : sobota, 15.11.2003 : 00:48:33 »

Pred casom sem tudi sama sprasevala glede odrgnin. Moja psicka je tudi se mlada, njeni komolci so pa kot pri kaksnem res starem psu... Poskusila sem vse mogoce, od Elastopada do Kuterida (ki mi ga je dal veterinar).

Nic ni pomagalo. Izgleda, da res ni vse za vsakega. In zal je tudi moja psicka kremo pogosto polizala dol. Potem sem nasla nekaj, kar mi je pomagalo: mazilo z arniko (iz Nemcije, izdeluje Asam GmbH), ki ga prodajajo v Mercator hipermarketu v Ljubljani (gotovo pa se kje drugje). Mazilo ni drago, loncek s 100 ml stane okrog 600 SIT.

Najprej sem ga uporabljala za zmehcat tacke in nato za vreznino na blazinici. Ker je lepo pomagalo, sem zacela mazati se odrgnine. Ne le, da so se rane zacelile in koza zmehcala, celo dlake so zacele rasti nazaj. Mazala sem zelo na debelo, ponavadi pred sprehodom in zvecer pred spanjem, pri tem sem prizadeta mesta tudi malo zmasirala. Priznam, dostikrat sem tudi pozabila, rezultat je pa vseeno presenetljiv. Gotovo pa nikoli ne bo popolnoma v redu, ker se naprej lezi tako, da grozno nateguje kozo na komolcih in je tega ne morem odvaditi...
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #22 : nedelja, 16.11.2003 : 19:16:25 »

Pri tezjih psih so otiscanci zelo pogost pojav. Posebej problematicne so za tiste pse ki unicijo vse blazine, jogije itd...

Po mojih izkusnjah je zelo dobra resitev kar se tice "mehkobe v pesjakih" urediti pesjak tako da v prostoru kjer lezi pes naredimo 10 cm visoko ogrado noter pa natresemo posebne vrste oblancev(zagancev ne spomnim se pravilnega slovenskega izraza) ki jih sicer uporabljajo za konje. tako se pes uleze na popolnoma mehko podlogo ki se prilagaja njegovemu telesu. pes ne more uniciti prav nicesar. mi smo z dogami poskusili prav vse. jogi je zdrzal pol dneva potem je bil v kontejnerju. blazine se precej manj. razna pregrinjala so kmalu romala v vse konce pesjaka. resitev z oblanci za konje pa je naravnost super. imajo jih v celem pokritem delu pesjaka. po potrebi jih dosujemo, zamenjamo, pocistimo in moram reci da psi v valjanju po oblancih naravnost uzivajo in se na misel jim ne pride da bi se ulegli kam drugam.

kar pa se tice zdravljenja ze nastalih otiscancev pa priporocam kremo For - Pad. V sloveniji je sicer se nisem zasledila. Na trziscu je zagotovo  v italiji in ce se zapeljete v shopping kam cez mejo jo lahko kupite v najblizji lekarni ali trgovini za male zivali.

lp ksenija
Logiran
koki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #23 : sreda, 19.11.2003 : 15:04:18 »

Pozdrav!
V temi "praskanje po gobčku" sem načel podobno vprašanje, pa so bili odgovori tako, tako. Jaz sem ga mazal z ognjičevo kremo in potem še s hladilnim mazilom, ki je za dojenčke. Občasno se še praska. Čakam na rezultat. Veterinarka je po telefonu predlagala canesten, ki je za glivice, a kuža nima takih znakov.
lp
www.pisateljstvo.com
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #24 : četrtek, 20.11.2003 : 08:45:52 »

Za preležanine na komolcih, otiščance, divje meso, brazgotine, izrastke, bradavice in podobno je zelo dobro mazilo Pana Veyxal, ki se ga dobi pri veterinarju. Maže se ankrat do dvakrat na da, jaz sem v dveh tednih odpravila zelo grde, gnojne preležanine pri konju.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #25 : torek, 25.11.2003 : 21:11:47 »

Jaz sem mazala odrgnine z janeževim oljem ("domača lekarna" Grin ). Se mi pa zdi, da je stanje bistveno boljše odkar smo zamenjali hrano...Ne vem...je to možno ali so pač "izginile" odrgnine? Ker je dlaka res očitno zrasla nazaj v tem času, ko ima dama novi "menu". LP
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #26 : torek, 25.11.2003 : 22:25:35 »

Vse te kreme so OK, važno je da so čimbolj mastne in tako čimbolj zmehčajo kožo. Tudi po moje jih je najbolje nanašati pred sprehodom, da se vpijejo v kožo. Mislim, da ni ravno najbolje, če jih psi ližejo, sploh Canesten in pa Kuterid.

Lp, Ivana
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #27 : petek, 28.11.2003 : 09:02:33 »

No, nas Radicek je bolj asketske sorte. Ima lepo posteljico, a zadnje case raje lezi na tleh. Tako je pridelal tudi otiscanec na levem komolcu. Ta 'stvar' ni odprta, ampak je samo dokaj nagnusna, njega samega pa niti ne  moti. Kljub temu ga vsak dan (ali pa na dva dni no) namazem z vazelino, ki se jo dobi poceni v DMu. Pa pomaga, k sreci je pa ne lize. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #28 : sobota, 29.11.2003 : 12:48:08 »

Citat
Mislim, da ni ravno najbolje, če jih psi ližejo, sploh Canesten in pa Kuterid.

Dobro, da ni omenjen Ribodermin; ko je psička ''namazana'' jo komaj prepričam, da je sprehod bolj zanimiv  Wink Wink

Sem pa ugotovila, da tudi ni vse v teži psa- druga psicka je tezja in tudi 6 let starejsa pa otiscancev v primerjavi z Oxo skoraj nima.
Mislim, da je veliko odvisno tudi od 'položaja' ležanja in ne samo v teži in mehki podlagi Roll Eyes
Logiran
aeg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 28.08.2006 : 14:11:19 »

Zanima me kaj narediti v mojem primeru. Ne bi rad zardi tako majhne stvari hodil k veterinarju. Kuža se je namreč med zelo intenzivnim zakopavanjem kosti, malo popraskal po vrhu smrčka. Zanima me kaj narediti? Mogoče kakšno domače zdravilo oz mazilo?

Hvala za odgovor in lp!
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Odrgnine
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines