mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:37:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: pes-član družine ali...
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes-član družine ali...  (Prebrano 12787 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mišo
novinec
*
Sporočil: 3


« : ponedeljek, 28.08.2006 : 17:06:48 »

Imamo psa,mešanca med nemškim ovčarjem in rotweilerjem,kateri prihaja iz zavetišča.Ima cca 6 let,z nami je pa skoraj štiri.Že od vsega začetka je zelo prijazen kuža,igriv,skratka pravi navihani hudiček,ki pa potrebuje in zahteva ogromno ljubezni in pozornosti.In res je deležen vsega tega,saj ga imamo zelo radi...V bistvu je član družine.In živi z nami v hiši,tako da ima vedno družbo.                                            In zdi se mi prav,da "uživamo" v živali,da imamo nekaj od psa in on od nas;ne pa da ga zapremo v box    pred hišo in se hvalimo "imamo psa"!!!
Mi kot družina mislimo,da je tako prav in srečni smo,da je tako;verjetno tudi naš Ral
Kaj pa vi mislite? Je žival za v hišo? Kakšno je vaše mnenje?
Hvala za mnenja in lep pozdrav!
Mišo
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1 : ponedeljek, 28.08.2006 : 20:44:56 »

Ja moje mnenje je takšno, da je vsakemu psu ne glede na velikost mnogo lepše in tudi rajši so  z nami notri in ne zaprti v pesjak. Mojo Aljaško malamutko imam tudi veliko cajta notri, kjer je veliko rajši kot v pesjaku, čeprav uživa  drugače tudi na vrtu, ko se tam podi in koplje jame ipd. Mislim, da je tako pes še bolj navezan na nas in bolj so srečni. Tako moje mnenje je kot že napisala, da pes spada tudi v hišo, stanovanje...lp
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #2 : torek, 29.08.2006 : 14:42:52 »

Naš peso je z nami v hiši, na izletih, morju, hribih, toplicah, ,našo ljubezen nam vrača svojo prisrčnostjo in ,živahnostjo in toplino.
Pes je za v hišo, samo jih na žalost malo tako misli.

http://www.moj-album.com/slike/1433494/XhW0A3aAIIMq2aMn.jpg
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : torek, 29.08.2006 : 16:16:35 »

Lepa tema  Smiley
*Čeprav stanujemo v hiši z vrtom in travnikom nimamo pesjaka, to pomeni da je naš pes z nami v hiši Wink
*Čeprav je pes večje rasti, je z nami v hiši  Roll Eyes
*Bolj kot ne smo 24 ur na dan skupaj, saj me pospremi celo v službo.
*Kamorkoli gremo, nas pospremi če je le to smiselno/možno.
*Če kdaj ne more zraven, mu ni problem v hiši počakati.
*Najbolj vesel je, če nas lahko počaka v moji spalnici na moji postelji skupaj z mačkom.
*Če se kdo od nas odpravlja na dopust, ponavadi vzame še psa s seboj.
*Včasih se prav kregamo, kdo od nas bo imel psa kateri dan, saj bi ga najraje vsi imeli istočasno in na različnih koncih  Grin .

Radi ga imamo in je član naše družine  Kiss

http://skogkatt.moj-album.com/slike/604712/skYQdeyerQgcdeRu.v.jpg
Logiran

honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #4 : torek, 29.08.2006 : 17:43:00 »

hja jaz ne morem drugace kot pa da je v hisi saj ni za zunaj (yorki), ma tudi ce bi imela nemsko dogo bi jo imela v hisi saj pes spada v hiso- k meni ker je meni kot clan druzine. mi je kot otrok.
tudi mi ga jemlemo na dopust, ko gremo v mesto na kavico, na izlete,..... Cheesy

spi pa pravzaprav kjer mu pase, ce se zelimo crkljati z njim, z nami na postelji ali v svojem kotu na kavcu ali v kosarici,... po mili volji
kot mi, manjka samo se da je z nami pri mizi  Grin

in kot otrok ima pes omejitve...da ne bo pomote... je razvajen ni mu pa dvoljeno vse....

Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #5 : sreda, 30.08.2006 : 08:22:38 »

Naša Dafna (mops)je seveda tudi v hiši in z nami na dopustu v hribih in kamorkoli pač gremo.Res pa je da ni v naši postelji ker se ful misi zato ima svojo posteljo Kiss
Logiran
*Stella*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 12


« Odgovor #6 : sreda, 30.08.2006 : 08:33:26 »

Tudi naša pudljica Stella je v hiši.

Pred nekaj dnevi me je en sosed vprašal kje imam psa pa sem mu rekla, da spi v hiši. On pa je pogledal kot, da prvič sliši, da je pes lahko tudi v hiši. Shocked
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #7 : ponedeljek, 04.09.2006 : 07:08:43 »

Najina Tisa je seveda tudi v hiši čeprav imamo velik, velik vrt! Seveda je tudi rada zunaj, vendar ko je utrujena se najrajši uleže na kavč in zasede cel prostor!
Res pa, da je veliko ljudi skeptičnih do tega, ko ljudje izvejo, da je pes v hiši in da ima svoj kavč, gre lahko kamor koli hočeš!
Kot vas je že nakaj omenilo! Pes ti postane kot otrok in ga jemlješ povsod kamor greš!
Točno ta vikend smo praznovali 1 rojstni dan in prišlo je več ljudi, kot takrat ko sem ga jaz praznovala!

Pes je tudi bitje, ki čuti, vidi, občuti isto kot človek!
Logiran
amstaffka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #8 : sreda, 01.11.2006 : 18:18:29 »

Tudi za moje pojme pes paše v hišo. Trenutno sva z Leno celo cimre, vsako s svojo posteljo.  Smiley

Me pa zanima kako rešujete bivanje v hiši tisti, ki imate polarne pse? Vseeno se mi zdi, da imajo ti psi raje hlad kot toploto.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #9 : sreda, 01.11.2006 : 18:26:48 »

Amsaffka, moj sosed iz sosednjega bloka ima sibirskega huskya v stanovanju. Edini problem je v tem, da mora imeti balkonska vrata ves čas odprta, ker pes leži na hladnem, noče pa biti toliko sam, da bi lahko vrata zaprli. Štirikrat dnevno ga pelje ven, pri čemer sta dva sprehoda daljša (v hrib 8 km gor in nazaj), dvakrat pa samo na krajši sprehod. Očitno se pes, glede na to, kako izgleda, počuti dobro in je s tem popolnoma zadovoljen.

Skogkatt, lepega psa imaš!
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #10 : sreda, 01.11.2006 : 21:05:02 »

Tudi moja psička je v stanovanju. Dosti je vzunaj saj jo dnevno peljem ven vsaj štiri ure, pa še treningi.
Sploh ne vem zakaj imajo ljudje pse v pesjakih.
Če so ga kupili zato, da jim bo čuval hišo, jim v pesjaku prav nič ne koristi kot čuvaj, če pa so želeli štirinožnega prijatelja, pa naj ga imajo ob sebi v hiši ali stanovanju. Saj si prijatelja želiš ob sebi, mar ne?
Vsi smo radi vzunaj v naravi, na zraku, psi in ljudje a vsi imamo radi tudi prijeteno družbo in mir med štirimi stenami.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #11 : sreda, 03.10.2007 : 10:35:58 »

Ker so naši kužki in muce in vsi naši hišni ljubljenčki naši člani družin, vas spomnim, da je jutri svetovni dan živali. Vseeno menim, da si ne zaslužijo posebne pozornosti samo na ta dan ampak vedno. Pal toliko, da vas spomnim!  Wink
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #12 : torek, 06.11.2007 : 22:09:51 »


Kaj pa vi mislite? Je žival za v hišo? Kakšno je vaše mnenje?
Hvala za mnenja in lep pozdrav!
Mišo

Malo stara tema, ampak vseeno....

Normalno, kuža je za v hišo ali stanovanje, ponavadi se fino zliva s kakšno zofo, kavčem ali posteljo....da o tem kako enakopraven je pes v naši družini sploh ne govorim.
Za nas je to normalno in o tem ni nobene debate...kot bi imeli še enega otroka....Grin
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #13 : torek, 06.11.2007 : 22:25:20 »

Mi imamo velik ograjen vrt in ogromen pesjak, ki pa se uporablja samo za kramo, kajti moja psicka kraljuje v hisi Grin
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #14 : ponedeljek, 05.05.2008 : 22:37:57 »

 Angry joj ne morem,da ne bi napisala: ravno danes sem se v druzbi pogovarjala o naših ljubljenčkih in je rekla gospa med drugim tudi:" ooo ne pes pa ni za v hišo!"
In sem totalno pobesnela! Seveda ga imajo oni pred hišo.
In sem ji rekla kaj pa sprehodi? Pa mi je odgovorila:" oo sej se sam sprehaja okoli hiše!"
Halllo ne morem mimo tega,da napišem,da je veliko psov bolj srečnih v bloku,kot pa tisti ki živijo v "hiši".
Druga  sogovornica je rekla da si bo omislila psa za hčerko. Pa sem jo vprasala da kje ga bo imela pa mi je odgovorila: v hiši pa že ne bo bil!
Kako so lahko ljudje še vedno tako zaostali?
Kdaj bodo začeli veljat v Sloveniji taki strogi zakoni kot so v ZDA naprimer?
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: pes-član družine ali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines