mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:29:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: pes-član družine ali...
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes-član družine ali...  (Prebrano 12786 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #15 : ponedeljek, 05.05.2008 : 23:21:50 »

Angry joj ne morem,da ne bi napisala: ravno danes sem se v druzbi pogovarjala o naših ljubljenčkih in je rekla gospa med drugim tudi:" ooo ne pes pa ni za v hišo!"
In sem totalno pobesnela! Seveda ga imajo oni pred hišo.
In sem ji rekla kaj pa sprehodi? Pa mi je odgovorila:" oo sej se sam sprehaja okoli hiše!"
Halllo ne morem mimo tega,da napišem,da je veliko psov bolj srečnih v bloku,kot pa tisti ki živijo v "hiši".
Druga sogovornica je rekla da si bo omislila psa za hčerko. Pa sem jo vprasala da kje ga bo imela pa mi je odgovorila: v hiši pa že ne bo bil!
Kako so lahko ljudje še vedno tako zaostali?
Kdaj bodo začeli veljat v Sloveniji taki strogi zakoni kot so v ZDA naprimer?
O.k. razumem in se strinjam s teboj, da je psom bolje v hiši kot zunaj, saj so s svojimi lastniki. meni oče psa ne pusti imeti v hiši zaradi dlak in ker bi s kremplji spraskal parket. ko je mrzlo je v garaži in tudi ko je vroče. V hiši je na skrivaj, ker ga jaz dam not, ko očeta ni. Okrog hiše imamo vrt, teraso, travo, kjer se sprehaja, naokrog je ograja. Deležen je sprehodov in je nasploh deležen precejšnje pozornosti. ko ga dam v hišo, je po 15 minutah naliman na vrata in želi ven, ker mu je vroče (je nemški ovčar-husky mix).
Na katere zakone v ZDA se ti naslanjaš? Da pes Mora biti v hiši? Za ta zakon prvič slišim.
Se pa strinjam, da se psa nima na ketni ali zaprtega v pesjaku cel ljubi dan, brez sprehodov.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : torek, 06.05.2008 : 12:22:47 »

Od ZDA pa prosim kar lepo utihnite. Toliko svinjarije kot jo je tam ni nikjer v razvitem svetu. In prosim lepo ne želite si Amerike še pri nas.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #17 : torek, 06.05.2008 : 12:35:07 »

Pes član družine?!  Kje pa!  Naš pes je naš pastir Smiley  Mi smo njegove ovčke Smiley Tako skrbi, da smo vsi skupaj ko kam gremo, da se mu srce para, če gre kdo kam brez njega. Imam ga v stanovanju že skoraj 13 let. Mešanec med škotom in nemcem. Če paše v stanovanje? Seveda. Pes je v odlični kondiciji, odličnega zdravja (razen tu pa tam kaj ponagaja) in počutja. Posledično smo tudi mi odličnega zdravja in počutja, pa še gibanja nam ne manjka. Prav je da živimo v sožitju. Komu se pa da hodit ven na hladno in božat psa v pesjaku Wink  Jaz ga imam kr v svojem brlogu, malo večji pesjak  Wink  Vsi gremo lepo noter. In še vedno se najde prostor...  Cheesy  Pes gor ali dol, stanovanje se pa tko ali tko umaže Smiley z ali brez psa Smiley
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #18 : torek, 06.05.2008 : 13:27:27 »

Naša (moja) psa spita (v glavnem) pri meni na postelji (ne, nimam nemške doge!), ker se že čez dan tako malo vidimo (služba, pa še kake obveznosti), da potem izkoristim vsako minuto, da smo skupaj. Zelo mi je všeč, da se zvečer na postelji pocrkljamo, počešemo, potem pa se z ritami skupaj tiščimo. Pa še maček Pajo pride in prede. In prav prijetno je poslušati njihovo enakomerno dihanje.

Pa me en klinc briga, kaj si kdo o tem misli.....
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #19 : torek, 06.05.2008 : 13:38:29 »

Od ZDA pa prosim kar lepo utihnite. Toliko svinjarije kot jo je tam ni nikjer v razvitem svetu. In prosim lepo ne želite si Amerike še pri nas.
To se pa strinjam, ja... Ni vse tako lepo, kot izgleda na Animal Planet Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #20 : torek, 06.05.2008 : 14:06:39 »

Naša (moja) psa spita (v glavnem) pri meni na postelji (ne, nimam nemške doge!), ker se že čez dan tako malo vidimo (služba, pa še kake obveznosti), da potem izkoristim vsako minuto, da smo skupaj. Zelo mi je všeč, da se zvečer na postelji pocrkljamo, počešemo, potem pa se z ritami skupaj tiščimo. Pa še maček Pajo pride in prede. In prav prijetno je poslušati njihovo enakomerno dihanje.

Pa me en klinc briga, kaj si kdo o tem misli.....

Ja klinc jih briga. Pa tud če si dogo nabaviš. koga to briga, a ne Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #21 : sreda, 07.05.2008 : 15:11:59 »

Tudi moje tri psičke spijo na postelji - če hočejo. Sherry in Pepsi absolutno vedno hočeta, Cockta pa v glavnem zbriše, ko ji postane prevroče in potem spi tik ob postelji. Zjutraj jo pa obvezno najdem pod kovtrom. Pa kaj. Tudi jaz se požvižgam na vse komentarje tistih, za katere pes "ni za v hišo".
Včasih smo rekli, "vsak tele 'ma svoj vesel'e" - in moje največje veselje so prav moje tri princese. 
Citat
Pes gor ali dol, stanovanje se pa tko ali tko umaže  z ali brez psa
Citat
- res je, moonbeam.  Bi bilo pa brez psa preveč dolgčas. Da sploh ne govorim o tem, da so psi naravno anticelulitno sredstvo, z rednim lezenjem na razne večje in manjše hribe pomagajo pri zmanjševanju riti, pri tem pa kar sproti pridobivajo tudi za nas "človeke" nove prijatelje. So bolj učinkoviti od vseh zdravil, redno skrbijo za to, da se njihovim facam od srca nasmejimo - smeh je pa pol zdravja, a ne.
Skratka -dogs rule. Go dogs!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Gala*
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #22 : četrtek, 08.05.2008 : 12:08:20 »

Mi je tolk všečna tema, da morm piskeček pristavit  Grin. Tud najina dobermanka je z nama noter, čeprav živimo v hiši. Že prej je bila v 40 kvadratnem stanovanju in bo dokler bo živa. Spi v spalnici na ležišču zraven postelje, če jo zebe ali jo je strah (ko grmi) pride k nama pod kovter  Grin.

In kaj me briga, če se komu zdi, da pes ni za v stanovanje Angry? Če si eden postavi wc školjko sredi dnevne sobe, mi je vseeno, se pravi, da nobenga ne briga, kako mamo mi organizirano gospodinjstvo.

Najbolj sm pa občutljiva na tiste pametnjakoviče, ki mi pol rečejo, da pes trpi v stanovanju. Mislm haloooo.... čista, negovana, pri desetih letih polna energije, čist srečna zaspi zraven mene in si en pametnjakovič drzne rečt, da trpi. S tem samo opravičujejo sebe, se men zdi...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 08.05.2008 : 12:19:23 »

Ce pride kdo na obisk in tezi, da pes ni za v bajto, naj pa on pac kofe zuni spije, ane. Smiley

Rules for non-pet owners who visit and like to complain about our pets:

1. They live here. You don't.

2. If you don't want their hair on your clothes, stay off the furniture.

3. I like my pet better than I like most people.

4. To you it's an animal. To me, he/she is an adopted son/daughter who is short, walks on all fours and doesn't speak clearly.

5. Dogs and cats are better than kids. They eat less, don't ask for money all the time, and are easier to train. They usually come when called, never drive your car, don't hang out with drug-using friends, dont' drink or smoke, don't worry about buying the latest fashions, don't wear your clothes, don't need a gazillion dollars for college, and if they get pregnant, you can sell the results.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #24 : četrtek, 08.05.2008 : 13:11:05 »

Alba je zame kot 'posvojeni otroček'. Je del družine in pika. Veliko jo imam notri, po navadi pa spi zunaj v hiški v pesjaku. Gre z mano na morje, kjer je non stop z mano.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #25 : četrtek, 08.05.2008 : 13:54:43 »

Ce pride kdo na obisk in tezi, da pes ni za v bajto, naj pa on pac kofe zuni spije, ane. Smiley

Rules for non-pet owners who visit and like to complain about our pets:

1. They live here. You don't.

2. If you don't want their hair on your clothes, stay off the furniture.

3. I like my pet better than I like most people.

4. To you it's an animal. To me, he/she is an adopted son/daughter who is short, walks on all fours and doesn't speak clearly.

5. Dogs and cats are better than kids. They eat less, don't ask for money all the time, and are easier to train. They usually come when called, never drive your car, don't hang out with drug-using friends, dont' drink or smoke, don't worry about buying the latest fashions, don't wear your clothes, don't need a gazillion dollars for college, and if they get pregnant, you can sell the results.

Zelo dobro napisano. Vejetno bom tole sprintala in dala v okvir in obesila na steno pri vhodnjih vratih.  Tongue
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: pes-član družine ali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines