mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:17:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI  (Prebrano 38849 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #15 : torek, 03.09.2002 : 09:23:25 »

Jaz sem s svojo psičko svojčas redno potovala z vlakom. Nikoli mi ji ni bilo potrebno dati nagobčnika (imam pa novofudlanko, ki se jih večina ljudi ne boji), sicer pa so bile izkušnje različne - enkrat sva morale celo v tisti predprostor, kjer ni sedežev - češ da bo sicer motila ostale potnike (no, stvar je bila v tem, da se je sprevodnik grozno bal psov, ostali potniki pa niso imeli čisto nič proti njej). Saj bi se skregala, ampak potem bi ji morala dati gor nagobčnik, pa sem raje stala.

Na primestni avtobus pa ne smemo s svojim psom. Meni to ni najbolj všeč, po drugi strani pa si lahko mislim, da v tistih konicah, ko je ljudi na avtobusu kot sardel v konzervi, res ni fajn, če pripelješ zraven psa (gotovo se bo pritisnil ob koga in mu na obleki pustil dlake ali slino...). Je pa res škoda, ker smo tako omejeni.

Sem pa jaz letos s svojim psom potovala tudi s trajektom  - Korčula/Rijeka, in niso prav nič težili. Skoraj povsod na ladji je bil lahko tudi pes. Sicer so bile povsod table, ki so zahtevale nagobčnik, vendar ni nihče nič rekel.

Sicer pa sem jaz sedaj prišla do svojega avta in se mi na srečo ni več potrebno vsem prilagajati.
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #16 : sobota, 19.10.2002 : 17:51:43 »

Končno malo bolj konkretni podatki o cenah. Najlepša hvala!!
Tako zdaj vsaj približno vem kakšno bo stanje v moji denarnici če se odločim za javni prevoz.

KAVKA
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #17 : sreda, 03.03.2004 : 14:20:42 »

Ima kdo izkušnje s prevozom psa na vlaku - v tujini?
 
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #18 : sreda, 03.03.2004 : 19:37:30 »

LP,Vsem!
Kolikor sem seznanjena z Avstrijo (govorim za vlak),Hrvaško in SČG  (govorim za bus)plačaš za psa polovično karto pa nagobčnik je potreben. To je mišljeno za malo večje pasme. V Avstriji psi, ki jih neseš kot ročno prtljago, (tisti na baterije_brez zamere) pa brez doplačila. Kolikor sem seznanjena je potrebna še zdravstvena knjižica in potrdilo o cepljenju. V SČG gre pes v prtljažni prostor (brez pardona). Govorim za bus.
LP,Miša
P.S. veliko užitkov na potovanju!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #19 : sreda, 03.03.2004 : 20:12:16 »

Imamo 5 kg kosmatinko  Smiley.
Ogromno smo potovali s trajekti, nikoli ni bilo problemov (razen enkrat, ko je lajla na kontrolorja  Tongue, in ko je še slišal, da smo in SLO je rekel, da bi praviloma morali plačati karto...; skozi eno uho not, skozi drugo ven... Grin).
Vozili smo se tudi z žičnicami (sedežnice in gondole  Wink), v SLO in v tujini, tudi ni bilo problemov.
Na Obali so nas vrgli oz. nas v Piranu niso pustili na avtobus  Huh, ki vozi do Portoroža (!?); ostalo z avtobusi nimam izkušenj.
V Franciji in Italiji brez problema z avtobusi, taxiji in metroji, brez doplačila in brez besed.
V "zraku" je vse lepo definirano, za namestitev, gajbico, plačilo in sočasnost psov na letalu.

Me pa osebno zanima, KJE piše,  Huh da mora biti kuža (nekje sem zasledila) čist, z nagobčnikom, na povodcu.... in ali kje piše, da gre lahko na avtobus, vlak ali ne... ali pa je to bolj prepuščeno samim prevoznikom in nikoli ne veš, ali te bo sprejel ali ne... (kot npr. v gostilni).
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #20 : petek, 05.03.2004 : 18:58:33 »

Za zeleznico mora imeti pes nagobcnik.
To ti razlozijo na blagajni, ce ne, te pa sprevodnik opozori takoj, ko naleti nate.
Za psa pa placas polovicno ceno.
Za mestni promet velja, da gre pes naceloma lahko na avtobus vendar le v casu, ki ni konica
(govorim o vecjih psih) placas celotno vstopnino
(torej zeton ali 250 SIT)
in pes mora prav tako imeti nagobcnik.
Na medkrajevne avtobuse pa imajo vstop samo sluzbeni psi in psi resevalci, oboji morajo imeti ali znacko ali potrdilo
ter nagobcnik (ce potujete s takim psom zasebno je odvisno od voznika in od konice, torej lazje bo ob vikendih).
Za manjse kuzke (za v narocje) je zopet odvisno od voznika in konice, placate polno ceno (odvisno od prevoznikov).
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #21 : sobota, 06.03.2004 : 17:20:52 »

Lansko poletje sva šla s fantom s trajektom na Ugljan. Za psički sva mogla doplačat. Blagajničarka je vprašala ali sta veliki ali majhni in, ko sem rekla veeeliiikiii se je samo nasmejala in nama računala 1 otroško karto. Po mojem imajo kar tako "na oko" določene cene. Če pa so dobre volje, pa po mojem tudi ne zaračunajo. Psički pa sva pustila kar v avtu in ni bilo problema (vožnja ni predolga in starejši psički drseča tla trajekta niso ravno všeč ). Pa še hladneje je bilo v avtu kot na palubi malega trajekta...Pa še to : mislim, da je kar pametno imeti s sabo nagobčnik, pa kakorkoli že pelješ svojega kosmatinca. Bolje imeti s sabo kot pa se kregati in iskati druge variante... LP
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #22 : torek, 09.03.2004 : 10:23:28 »

Ok glede trajektov povem tole, Lansko leto smo šli na dopust na Korčulo. Najprej do Mostarja z trajektom do polotoka Pelejšca in nato od tam spet z trajektom do Korčule. Ko sva vprašla ali je treba za psa kaj doplačat so rekli da ne. Tako da nisva plačala nič. Kolikor vem je prevoz z Jadrolinijo za psa brezplačen. Lahko pa da si pravila malo priredijo. In spravijo kakšno dodatno Kuno v žep  Wink
Psom se je dovoljeno peljati z LPP-jem  plačate polovično ceno, nagobčnik je obvezen in povodec.  Je pa zelo redko, pa se kar dosti prevozim z avtobusom, da bi na njem srečala psa. Tako da... če imate željo ga peljati z avtobusom na izlet kar veselo  Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #23 : nedelja, 06.06.2004 : 20:47:05 »

Moj je bil stalni potnik na vlaku LJ-ZG, in po Sloveniji. Plačala sem polovično ceno moje, včasih pa sem se naredila neumno in sploh nisem Smiley..Nikoli nisem dobila praznega kupeja, sem se pa vedno usedla v kupe, kjer sem videla da imajo radi pse... Je pa vedno lepo sprejet, predvsem na meji je navdušil carinike Grin  Ljudje večinoma niso vajeni psov na vlakih tako da jim je kar zanimivo..
Za nagobčnik so mi zatežili samo slovenski sprevodniki Shocked   Mu je pa celo enkrat sprevodnica prinesla vodo Cheesy Saj pravim, eni so res prijazni..En sprevodnik je sedel za mano in božal Dinota potem pa šel pobirat karte.Dino pa veselo na njegov zic..Ko se je sprevodnik vrnil sem ga potegnila dol s sedeža, sprevodnik pa:"Ne, ne, kar pusti ga naj sedi"  Huh Cheesy
Ni problema.. Wink
Prida pa včasih kar prav, če je pes s tabo Grin
Enkrat sva na vlaku ZG-LJ sedela sama v kupeju, zaprta in brez karte, beri brez denarja. Ko sem vidla, da prihaja sprevodnik sem nataknila Walkman, zaprla oči in kao kinkala..Sprevodnik je nekaj trkal na vrata, odpreti pa jih ni mogel, saj se je bal Dinota Grin Grin
In smo se peljali.. Grin Grin
Na trolah pa mi skoraj vedno zatežijo zaradi nagobčnika. Večkrat sem se že pregovarjala, včasih so naju spustili, večinoma pa sem mu mogla navijat povodec okrog gobca (in sem ga na troli snela). No, zdaj sem nabavila nagobčnik tako da teh problemov ne bo več..Za psa pa plačaš 180 sit.

Mene pa zanima, koliko se mora na letalu doplačati za psa? Ima 25 kil, torej se v kabini ne more voziti..Ima kdo izkušnje s tem?
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #24 : ponedeljek, 07.06.2004 : 08:35:06 »

Živjo!
Eno vprašanje: a se sploh dobi kakšno nagobčniku podobno stvar za buldoge (imam francoskega b.)? Zadnjič sva šli na mestni bus, pa je šofer ful zatežil, da mora imeti nagobčnik in "naj nama bo tokrat"- potem sva sedeli na prvem sedežu, pod nadzorstvom  Grin Ko sem ga vprašala, koliko je za plačat, je rekel 140 SIT (to je bilo še pred podražitvijo) ali pa nič  Shocked "kakor želite"  Grin
Sem pa potem malo razmišljala in res ne vem, kam naj ji nataknem nagobčnik  Huh  Huh
Lp,
Tina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #25 : ponedeljek, 07.06.2004 : 09:03:55 »

Tina!

Lahko ti povem, da so sosedi iskali nagobčnik za kraljevega španjela (ima malo daljši gobček kot tvoj), pa ga niso nikjer našli!!! Tako so se odločili, da bodo kupili nagobčnik iz blaga in ga poskušali sami skrajšati - zaenkrat jim še ni uspelo!

Sem pa zadnjič spraševala v BTC-ju v pasji trgovini če imajo nagobčnik za bokserja, pa ga niso imeli - ali je bil preširok ali pa predolg - vmesnih ni!
Pa saj imajo tako kratek gobec, da bi samo zamahnili in že bi bil dol!

Sem pa tudi že sama spraševala kako je it s psom na LPP, pa mi je voznik rekel, da mora imeti nagobčnik, če je hud, drugače je pa vse odvisno od voznika!
Potem sem mu razložila, da psu nagobčnika niti nataknit ne morem, pa mi je rekel, da če mi voznik ne bo pustil it na trolo brez nagobčnika, naj pa na naslednjo počakam - eden se me bo že usmilil!

Lp, Urša

PS: Če boš kaj našla sporoči!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #26 : ponedeljek, 07.06.2004 : 09:19:34 »

Sem pa tudi že sama spraševala kako je it s psom na LPP, pa mi je voznik rekel, da mora imeti nagobčnik, če je hud, drugače je pa vse odvisno od voznika!
Potem sem mu razložila, da psu nagobčnika niti nataknit ne morem, pa mi je rekel, da če mi voznik ne bo pustil it na trolo brez nagobčnika, naj pa na naslednjo počakam - eden se me bo že usmilil!

Urša, hvala za tolažbo  Wink Zgleda se bomo morali lastniki kratkogobčnežev posluževati kar te variante- čakanja na "usmiljenega" šoferja avtobusa. Zadnjič sem tudi jaz na busu razlagala, da ji nimam kam nataknit nagobčnika, pa ga ni kaj dosti zanimalo. Sva že skoraj izstopili, ko je rekel, da naj nama tokrat bo.
Sporočim, če najdem kaj ustreznega  Wink

Lp,
Tina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #27 : ponedeljek, 07.06.2004 : 09:26:15 »

Tina!

Nekaj sem se še spomnila!
Kaj pa če bi ji v času, ko vstopaš na avtobus, nataknila mrežico, ki jo imajo zdravniki gor pri operaciji (če obstaja tako majhna zadeva!).
Ali pa doma naredi nekaj iz blaga, čez katerega bo lahko dihala (za čez gobec - ne okoli gobca). Z elastiko.
Kaj pa oni vejo, kaj je nagobčnik!
Potem se usedeš nekam zadaj, pa ji zadevo snameš!

Lp, Urša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #28 : ponedeljek, 07.06.2004 : 10:46:54 »

Urša,

hvala za idejo! Bom zgleda res morala nekaj sama naredit. Se mi zdi, da tisti, ki izdelujejo nagobčnike, niso niti pomislili, da obstajajo kužki, ki imajo zelo kratke gobčke  Angry
Bomo pa inovativni, a ne  Wink

Lep dan,
Tina
Logiran
bona
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #29 : ponedeljek, 07.06.2004 : 11:56:51 »

Pred kratkim smo iskali nagobčnik za našo bokserko, pa enostavno ni primernega, ker so vsi preveliki (naša ima bolj majhno bučo). Iskali smo najlonskega, namreč bliža se čas počitnic in dopoldne bi hči rada psičko vzela s seboj v mesto (peš je predaleč), najlonski nagobčnik pa se lahko zloži in spravi v torbico. Na mestni avtobus pa bokserja težko »prešvercaš«, ker ga imajo več ali manj za nevarno pasmo. Bila bi zelo vesela, če kdo ve, kje imajo res veliko izbiro nagobčnikov še posebej za bokserje. Sem pa ravno prejšnji teden v časopisu prebrala, da je za psa in večji kos prtljage cena avtobusa 150 sit.

lp, N.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines