mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 13:46:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI  (Prebrano 38969 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #45 : ponedeljek, 12.12.2005 : 22:39:21 »

Joni a imaš mogoče kje tale pravilnik -ker jaz sem namreč že prakrat imela probleme vstopiti na avtobus z mojo malo - pa sem kazala knjižico, mala bla v torbi in pripravljena sem bila plačati vožnjo še za njo - pa me niso spustili.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #46 : torek, 13.12.2005 : 09:48:29 »

meni je tudi zadnjič sprevodnik na avtobusu rekel, da gre pes lahko gor, ampak da mora imet nagobčnik - plača se polna karta.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #47 : sreda, 14.12.2005 : 11:24:52 »

Za Mb nisem nikoli videla kje napisano kako je s psi, za Lj imajo napisano da lahko gre gor, placa se polovicna cena, za nagobcnik na busu ne pise, pise pa v njihovem pravilniku. Na primestnih busih pa so psi kot potniki koliko jaz vem zelo nezazeleni, ne vem pa ali so formalno dovoljeni ali ne.
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #48 : sreda, 14.12.2005 : 11:41:06 »

Z vozili avtobusnega prometa se praviloma ne sme prevažati žive živali, z izjemo lovskih in policijskih psov, psov gorske reševalne službe v spremstvu vodnika in psov vodnikov za slepe. Pes mora biti na vrvici, mora imeti nagobčnik in značko o veterinarskem cepljenju, veljavno za tekoče leto. Nesnažni in mokri psi se ne smejo prevažati, razen v izjemnih primerih. Za prevoz psa se zaračuna veljavna potniška cena. Od drugih živali se sme prevažati kot osebno prtljago samo ptice v kletkah in druge manjše živali v primernih sredstvih za prevoz, vendar na vso odgovornost potnika in tako, da zaradi tega niso ovirani ali moteni drugi potniki in da so izpolnjeni higiensko sanitarni predpisi.

Kopirano iz http://www.integral-zagorje.si/faq.asp?id=5 in velja za Integral Zagorje.

Se mi je dvignila pokrovka! Ne vem zakaj se en navadne reševalni pes ne sme peljati z busum, pes gorske reševalne službe se pa lahko ... Pa na sploh mi ni jasno od kje jim takšne omejitve! Angry

Lp,
Tina
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #49 : sreda, 14.12.2005 : 11:46:31 »

Moj Billy se je že peljal z ljubljanskim mestnim avtobusom in mi nihče ni težil...... no, sicer pomaga dejstvo da je 1,7 kilska Čivava in je lepo kukal s torbice  Grin ampak vseeno. Peljal pa se tudi z mestnim avtobusom v Trstu, kjer ga nihče ni niti opazil.....

lp
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #50 : sreda, 14.12.2005 : 11:46:51 »

No potemtakem če potrebuje moj pes veterinarja in ker nimam avta in ker me na bus ne pustijo in ker me noben ne vzame na štop - naj moj pes "crkne"?

Mislim ej res - hudo!

Mislim da če je pes v torbi in če ga imaš na krilu (govorim za manjše) - da pa res nima koga ovirat!
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #51 : sreda, 14.12.2005 : 11:47:59 »

Ory nimamo vsi takšne sreče da bi imeli psa 1y7 kg  Grin in ki bi samo kukal iz torbice.
Mogoče čeizumijo vakum torbe - bi se še moja znala majhno nardit  Grin
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #52 : sreda, 14.12.2005 : 11:55:10 »

S Fabijo sva šli včeraj na avtobus- trolo! Bilo je prvič in je bila ful pridna. Nihče mi ni nič rekel, samo plačala sem pač za dve odrasli osebi. Pa Fabija je dobermanka, se pravi ne kakšen majhen pes, pa vseeno ni nihče težil. Imela je nagobčnik, ampak samo pri vstopu, ker nisem vedela, kaj bo sprevodnik rekel, potem sem ga pa snela...

tko, da ...ni panike!
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #53 : sreda, 14.12.2005 : 11:57:08 »

Citat
Ory nimamo vsi takšne sreče da bi imeli psa 1y7 kg   in ki bi samo kukal iz torbice.
Saj vem  sram, ampak jaz sem za to, da se vsem psom dovoli uporabljati javno prevozno sredstvo....... konec koncev vsi ljudje pač ne morejo imeti avtomobilov in tudi tisti ki jih imamo, včasih pač nočemo z avtom v središče mesta, ker ni parkirnih prostorov. V Nemčiji pse vidim povsod. V shopping centrih, na tramvaju, na podzemni itd. V Angliji sicer ne vem kakšni so zakoni, ampak kužki na avtobusu in podzemni so vsakdanji pojav. Vsi so sicer neverjetno civilizirani (morda vzemajo s sabo samo res lepo vzgojene), nekaj jih ima pa tudi nagobčnike. Z uporabo nagobčnikov se strinjam, še posebej če lastnik svojemu kužku ne zaupa.

lp
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #54 : sreda, 14.12.2005 : 12:00:23 »


Se mi je dvignila pokrovka! Ne vem zakaj se en navadne reševalni pes ne sme peljati z busum, pes gorske reševalne službe se pa lahko ... Pa na sploh mi ni jasno od kje jim takšne omejitve! Angry

Lp,
Tina

Ideje so v nepoznavanju reševalnih psov, še kako drugače, ne samo v okviru GRS.
GRS je proračunski porabnik, tako da nanje niso pozabili  Smiley Roll Eyes, reševalci ki smo pod okriljem kinološke, pa spadamo k civilni zaščiti in smo preko civilne proračunu (malo je poenostavljeno tole moje pisanje  Cool).
Mogoče bo kdaj drugače  Wink

LP Noli
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #55 : sreda, 14.12.2005 : 12:11:14 »

Ko berem tole mi pa res nič ni jasno..mojadva sta se s trolo peljala že tisočkrat, enkrat se je samo zgodilo da je težil, da pes niti pod razno ne sme na trolo. Ja kako, če pa še na kišti za žetone piše koliko se plača za psa?!

Tudi ni res da se plača enako kot za človeka, je manj. Če daš žeton daš pa pač žeton. Nas pa brez nagobčnika nikoli niso spustili gor, še ko je bila Lucha mladič ne. Sem potem lepo povodec navila okrog gobca in odvila ko smo bili na zicu. No, to je enkrat videl sprevodnik in nas vrgel dol Grin
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #56 : sreda, 14.12.2005 : 12:15:36 »

Ko berem tole mi pa res nič ni jasno..mojadva sta se s trolo peljala že tisočkrat,
Prav tako s "tapravimi", medkrajevnimi avtobusi. Plača se pa kot za osebo, ja. No, da se tudi zglihat Wink , odvisno od šoferja. Eni so tudi prasci. Me je enkrat en prepričeval, da psi niti pod razno ne smejo na bus.. še pred tem sva pa s sestrično na Gmajnicah vzeli psa in šli za domov na bus.. mali je pa taka hecna đukela, malo je kosmat, malo ni.. In je težil, da kako naj on zdaj ve da pes ni bolan,  "sploh pa takle". Spet drugič pa me s psom niso pustili na bus ker nisem imela s sabo knjižice o cepljenju..tako da jo če greste s psom na bus obvezno imejte s sabo, pa nagobčnik tudi.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #57 : sreda, 14.12.2005 : 12:20:22 »

hm, mene pa zanima, ce je kdo ze vozil psa s taxijem, katere taxi sluzbe to prakticirajo (ce sploh), ce je cena kaj bolj "posebna" in ce mora imeti "kuza" nagobcnik.
Lucha se je tudi že peljala s taksijem.. v Trbovljah. Kompliciral ni nič, čisto kul mu pa tudi ni bilo. Nisem nič plačala zanjo. S tem da je frajla navajena vožnje na zadnjem zicu in je ko smo se pokali v avto stopila direkt na zic, zunaj pa mokro in sneg.. Se je za prevleki poznala ena velika temna tacka. Ko smo šli ven sem se zahvalila, ker je šla psica tudi lahko v avto pa je rekel da je že kul, le prevleke da mi bo domov poslal v pranje Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #58 : sreda, 14.12.2005 : 12:31:22 »

Deso, v Trbovljah ni problem s taksisti. Kajo sem vcasih dostikrat vzela s seboj, ponavadi sem jo dala spredaj na tla. Poznam tudi gospo, ki je hodila k meni v trgovino s psom, pripeljala pa sta se obvezno s taxijem. Smiley  lp
Logiran

Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #59 : sreda, 14.12.2005 : 13:28:25 »

Z bokserko pri Rondi nikoli problemov. Brez nagobčnika, normalna tarifa.

LP, Maša

Vzamem nazaj. Prejšnji teden naju noben ni hotel peljat!  Angry Angry
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines