mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 08:47:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI  (Prebrano 38959 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #75 : torek, 13.03.2007 : 19:20:31 »

Jaz sem danes voznika avtobusa vprašala in je rekel da se pes lahko pelje ampak z:
-potrdilom o cepljenju in z nagobčnikom.Seveda tudi plačaš.
Logiran
sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #76 : sreda, 14.03.2007 : 08:06:35 »

Hmmm... Včasih sem se več peljala z vlakom in sem dostikrat vidla kakega psa gor. Nikoli z nagobčnikom. Tudi veliki psi so bili vmes. Sama sem peljala mačka v transporterju - na troli in na vlaku. Nikoli mi ni noben nič rekel. Ampak to je, kot je napisala alessa06 dovoljeno...  Smiley
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #77 : sreda, 14.03.2007 : 11:04:56 »

Na veniku LPP nalepljenem pri vozniku je napisana tudi cena za prevoz psa. Torej se psa lahko pelje z avtobusom.
lp
T.
Logiran
kittyconcubine
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #78 : sreda, 07.01.2009 : 00:19:54 »

psa se lahko pelj na LPP... sicer je pa res, da je povsem odvisno od sprevodnika oz soferja avtobusa.
prijatelj, ki je sel z buldogom na trolo, je imel res nesreco, ker je voznik poklical policijo(s kiblo), ker pes nima nagobcnika. ceprav ne wem, kje se dobi nagobcnik za bulldoga...
placas(lpp) 1.50 evra, obvezen nagobcnik, pripet oz v narocju...

za vlak navadno ni vecjih problemov...
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #79 : sreda, 07.01.2009 : 00:43:00 »

Po navadi je cena za prevoz psa na avtobusu pol cene za človeka, torej trenutno 0,5 eura. Pa obvezen je nagobčnik.
Logiran
car-lan
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #80 : petek, 23.10.2009 : 21:27:44 »

In povsod, kamorkoli greste, ne pozabit knjižice o cepljenju. Boste najbolj sigurni, da ne bo nič narobe!
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #81 : sreda, 23.06.2010 : 10:29:52 »

No, mi smo se že 2x peljali na Hrvaško, vključno z našo psičko. Naša psička je 22kg težka Samojedka (velika je 50 cm plečna višina). Zraven smo imeli potni list, v katerem so vsa cepljenja. Z avtom smo šli od Maribora do Splita ( seveda je imela psička varnostni pas za pse). Tam pa smo šli na trajekt. Z trajektom smo se peljali 4x. Nikdar ni bilo nobenih problemov, razen tega, da se je Nala malo bala. Na trajektu so bili tudi drugi psi, celo Akita. Torej veste, da so bili vsaj 1x večji in težji od nje. Res problemov ni bilo. Tudi moja babica je s seboj vzela mešanca, pa tudi ni bilo problemov. Res pa je, da psi niso smeli v salon, ker so tam delili hrano, pijačo itd. Tako, da sem z psičko čakala zunaj na trajektu. Priznam, psov je bilo kar dosti Grin Od Maltežanov in Čivav do mešancev in Akit Smiley

To so samo moje izkušnje, morda bodo komu prišle prav.

lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #82 : četrtek, 29.03.2012 : 09:41:41 »

Na LPP nikoli nisem imela še nobenega problema z prevozom mojih dveh mrcin. Ok vsekakor ne z obema hkrati. Pa smo zadnje čase kar redni gostje prevozov (LPP-jevega) Smiley
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 29.03.2012 : 17:00:16 »

Aska2005, a pa ti kaj plačaš na LPP-ju za psa?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #84 : četrtek, 29.03.2012 : 19:00:32 »

Luna95, od kar je ta urbana kartica, ni potrebno za psa nič plačati. Tako, da njihov prevoz je popolnoma zastonj. Samo nagobčnik mora imeti gor. Plačaš samo zase. Na treninge se sedaj vozim kar lepo z LPP-jem, me tako najceneje pride kot pa, če bi se vozila z avtom. Žal pa tak posledično na agility ne morem z obema, grem pa enkrat z enim, drugič z drugim.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #85 : četrtek, 29.03.2012 : 19:12:02 »

No,saj jaz tudi nikoli do zdaj nisem pa me je zanimalo, če je to prav, sicer bi pa itak verjetno šofer opozoril me na to. Za nagobčnik pa vem, ja. Hvala Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #86 : četrtek, 29.03.2012 : 19:45:01 »

Šofer nima kaj delati probleme, ker pes gre lahko na LPP z nagobčnikom brezplačno. Dosedaj res noben mi ni nič kompliciral. Pa noben od mojih dveh ni mali pes (posvojenčkej je res manjši od Aske-AM-jke, a vseeno ni ravno mali pesko).
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #87 : nedelja, 30.09.2012 : 14:08:11 »

Na spletni strani od Koratorja (Koroški avtobusni prevoznik) sem našla pravilo:

42. clen
Na avtobusih se ne smejo prevažati živali razen policijskih psov in psov gorske reševalne službe v
spremstvu vodnika ter psov vodnikov za slepe s slepo osebo.
Pes mora biti na vrvici, imeti mora nagobcnik in znamko o veterinarskem cepljenju, veljavno za
tekoce leto. Nesnažni in mokri psi se ne smejo prevažati.

Torej se ''navadni'' pes ne bi smel peljati? Ima kdo izkušnjo z omenjenim prevoznikom?
Hvala za odgovor
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #88 : nedelja, 30.09.2012 : 14:13:16 »

Z omenjenim prevpznikom ne, mi je pa pred časom ena starejša gospa povsem zgrožena razlagala, da svojega šicuja ne sme več peljati z avtobusnom niti če ima nagobčnik (Kambus) in da ne ve, kako ga bo zdaj do frizerja in veterinarja spravila Sad
So baje pri dotičnem prevozniku kar čez noč spremenili pravila, prej ga je z nagobčnikom brez problema vozila z busom.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #89 : sreda, 03.10.2012 : 07:30:29 »

LPP je pa (po ne tako zelo novem, ampak tudi ne starem) za pse zastonj. Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines