mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:31:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI  (Prebrano 38847 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #90 : sreda, 03.10.2012 : 08:18:04 »

LPP je pa (po ne tako zelo novem, ampak tudi ne starem) za pse zastonj. Wink
Od Urbane dalje je zastonj za prevoz psa. Pred Urbano pa polovična cena je bila. Obvezen pa je nagobčnik, pa tako za malega kot velikega psa tako kot prej.
Logiran
ursika_ursi
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #91 : četrtek, 04.10.2012 : 20:42:46 »

Jaz sem ravno prejšnji teden šla z vlakom iz Slov. Bistrice do Ljubljane, seveda s psom Smiley Imam pa nemško dogo. Problemov sploh ni bilo nobenih, ampak so ga vsi sprevodniki skos hodli čohat in cartat Grin Je pa bilo potrebno kupit polovično karto, nagobčnik sem imela zraven, ampak ni bil potreben.
 V Lj sva prestopila kar na par trol in načeloma niso težili, no, eden pametnjakovič se je itak najdel, ampak sem ravno zaradi takih vzela s sabo knjižico pravil za vožnjo z LPP Wink Plačat pa za psa ni bilo potrebno.
Logiran
GiGiA
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #92 : sreda, 14.11.2012 : 09:31:11 »

Pravila so pravila, ampak naj se že zjasnijo, katera so prava...grem včeraj na bus (lj) s svojo 8kilsko babo, seveda ima nagobčnik, imam jo v naročju, pa mi šofer začne pridigat, da me tokrat še spusti gor, naslednjič jo moram imeti pa v boksu. Prikimam in hodim naprej, a še vedno ponavlja za mano, da naslednjič pa res...pred kar nekaj ljudmi..joo, me je bilo sram, kot da imam najhujšo zver v naročju  sram
Ker že nekaj časa nisem bila na busu s psom, me zanima, če in od kdaj so se pravila spremenila? Na strani lpp-ja piše, da je nijen samo nagobčnik, a kje piše drugače?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #93 : sreda, 14.11.2012 : 09:36:15 »

What? Shocked
A 40-kilskega psa tudi v boksu?
Kr neki. Tudi na busu je samo nalepka in opozorilo, da je obvezen nagobčnik. Tale šofer ima kar neka svoja pravila, če mene vprašaš.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #94 : sreda, 14.11.2012 : 09:36:51 »

Jaz bi na tvojem mestu malo zatežila na LPP.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #95 : sreda, 14.11.2012 : 09:37:51 »

Jaz bi na tvojem mestu malo zatežila na LPP.

Jaz tudi!  Ker tole o boksu pa res čist nikjer ne piše.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #96 : sreda, 14.11.2012 : 11:18:59 »

Ja, tudi meni se je že zgodilo, da mi je rekel, da mora biti v boksu ali košari Angry
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #97 : sreda, 14.11.2012 : 11:20:06 »

Pozabila zgoraj dopisati, da je seveda imela nagobčnik.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #98 : sreda, 14.11.2012 : 19:45:36 »

Na pariškem metroju baje obstaja to pravilo, da mora biti pes v torbi/transporterju. Res ne vem kaj narediš z večjim psom. Da se le pri nas ne spomnejo kaj podobnega. Angry
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #99 : sreda, 14.11.2012 : 19:47:05 »

Na pariškem metroju baje obstaja to pravilo, da mora biti pes v torbi/transporterju. Res ne vem kaj narediš z večjim psom. Da se le pri nas ne spomnejo kaj podobnega. Angry

Sem bila tam pred kratkim in nisem videla nobenega psa v torbi/boksu, ampak samo na povodcu. In še to brez nagobčnikov. Smiley
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #100 : sreda, 14.11.2012 : 20:42:20 »

Samo ti soferji so zadnje case prav naspiceni proti psom
V 2 dneh so me od 4ih kar trije nadrli in poslali res grde poglede-pa je psicka imela nagobcnik(je res da je slabse viden, ker je crn in ona tudi) ampak a se ne da lepo rect :@
Ko ti prav pokvari dan
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #101 : četrtek, 15.11.2012 : 09:29:19 »

Ko sedaj tole prebiram glede glede LPP šoferjev me prav preseneča, da imam jaz samo dobre izkušnje, pa se zadnje čase veliko uporabljam za prevoz psa LPP prevoze seveda z nagobčnikom. Niti eden mi ni nikoli še nič  rekel. Pa to ne pri polarki in ne pri posvojenčku, pa ne en ne drug ni mali.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #102 : četrtek, 15.11.2012 : 09:36:00 »

Bi pa imela zelo velik problem, če bi od tebe zahtevali, da ga imaš v boksu Roll Eyes Tongue
Logiran
GiGiA
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #103 : četrtek, 15.11.2012 : 09:49:58 »

Ja, živ obup tole z busarji. Naveličani so vsega in pol se spravljajo na take, ki si jih lahko privoščijo. Sem preveč prijazna, da bi kaj zinila nazaj  Lips Sealed
En čas sem prav testirala javne prevoze s psom v Sloveniji (v fazi menjave avtomobila). Na vlaku, kamorkoli sem šla, so bili ekstra prijazni, vedno je lahko sedela na sedežu, seveda na svoji brisački, na busih pa groza... enkrat sva res pozabili nagobčnik, ker se mi je mudilo. Vzamem jo v naročje in vprašam, če lahko greva samo tri postaje naprej (ravno skozi tunel), da prevzemam vso odgovornost...in mi zapre vrata pred nosom...ok, pes je bil brez nagobčnika....samo, a se ne bi dalo lepše reči in bi razumela.
Žal smo bili primorani uporabiti tudi štajerski primestni promet...ne počnite tega!  Smiley Šofer me sprva nikakor ni spustil na avtobus, ker nima transporterja, le nagobčnik....me nadiral, že celo malo odpeljal in me pustil samo na postaji, a so potniki naredili totalno vstajo. Kaj si misli, da je, da mene s tako majhnim psom ne pusti gor, če je nor...ko se je zdrl še na njih, mi je odprl vrata, mi dovolil, da lahko grem gor, ampak da naj skrijem psa...v vednost, kužika je vso pot lepo spala in ni je bilo na spregled. Hvala še enkrat vsem potnikom, da sem lahko varno prispela domov  Kiss
V glavnem, treba bo nekaj storiti glede teh pasjih prevozov, kajti, kot nekateri pravite, v drugih državah s tem ni nobenih problemov...kot, da smo za svetom. Lpp-ju sem že poslala en "lep" mail  Grin
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #104 : četrtek, 15.11.2012 : 10:52:05 »

Bi pa imela zelo velik problem, če bi od tebe zahtevali, da ga imaš v boksu Roll Eyes Tongue
He he, res ja, bi rabila še kako pomoč pri prenašanju boksa Grin Tongue Evil

Res pa sem na troli videla tudi že pse brez nagobčnika, res pa mali bili. A to ni izgovor, da ne rabi nagobčnika, pa tudi, če jih imajo lastniki v naročju.  Za vse pse velja enako pa naj bo mali ali veliki.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: JAVNI PREVOZ IN NAŠI KOSMATINCI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines