mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:17:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija na beljakovine
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergija na beljakovine  (Prebrano 3819 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalus
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« : torek, 04.11.2003 : 22:02:01 »

Pozdravljeni !

V casu, ko ta forum ni deloval, sva se srečala z veliko težavo, ki jo določeni veterinarji niso znali pojasniti!
Krvavo sva potrebovala nasvet nekoga, ki se je s podobno težavo že srecal, k sreci pa sva se pravi cas dobila ustrezno pomoc in najina Zala je spet skoraj zdrava!  Cheesy

Na smrcku, v usesih in po oceh je dobila nekaksne izpuscaje -podobne komarjevim pikom, ki so se odprli in iz njih je iztekal gnoj pomesan s krvjo.  sram

Veterinar nama je dejal, da je to avtoimuna zadeva povezana z alergijo na beljakovine. Predpisal je tablete Medrol in dieto z Eukanubo Dermatotis.

Zanima me, če je kdo imel podobne težave?
Rada bi izvedela vse o tej bolezni, kaj lahko je in kaj ne?
Do sedaj je jedla le Eukanubo P&Y Large Breed, njena najboljša poslastica pa je bil kruh, kar so nama sedaj odsvetovali in Zala je zelo zalostna! Undecided

Vsem hvala za pomoc!

Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #1 : torek, 04.11.2003 : 22:31:34 »

Pa ste delali preiskave, na kaj naj bi bila alergicna? Naj bi bila alergicna na beljakovine zivalskega izvora?

Z Medrolom problema ne resujete, saj z njim samo prikrijete vnetne procese na kozi. Torej tisto, kar se vidi, alergija pa vseeno ostaja. Po moje bi bilo smiselno pogruntati, kaj je povzrocilo reakcijo in se temu pri nadaljnjem prehranjevanju izogibati.  

Lp, Mojca
Logiran
zalus
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #2 : torek, 04.11.2003 : 22:50:51 »

Saj sem ga vprašala, kaj naj bi to povzročalo! Pa mi je odgovoril, da je težko reči. Sama vem, da ni jedla nič razen briketov, kruha in sadja ter zelenjave!
Odsvetoval mi je kruh, priporočil Dermatosis, ki imajo le 3% manj beljakovin kot navadni...
Zaskrbljena sem in strah me je, da se ji bo ponovilo, ker izgleda zelo grdo!  Huh
Po prvi terapiji se ji je ponovilo že v 30 dneh!
Ko smo prišli drugič, ji je spet dal inekcijo, tablete in rekel, da se ji sedaj ne bi smelo ponoviti!   Angry

lp
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #3 : petek, 07.11.2003 : 09:50:48 »

Ce je res alergicna na beljakovine zivalskega izvora, bi bilo fino ugotoviti, na katere. To lahko ugotovite s preizkusanjem, npr. en mesec je samo eno vrsto zivalskih beljakovin in cakate, ali bo reakcija (ne bodite preseneceni, ce se reakcija ne bo pojavila pri kuhani hrani, ko ji boste ponudili pa brikete z navedenim istim izvorom zivalskih beljakovin, pa bo); druga varianta so krvni testi za dolocanje povzrociteljev alergij.

Ce nimas ravno shar peija ali cesa podobnega, dvomim, da bi bila reakcija na prevec zivalskih beljakovin v briketih, saj jih ni prav veliko, tako da niti ni vazno, koliksen je odstotek v Dermatosisu.

V kruhu je kvas, ki zna kar pridno povzrocati reakcije (ceprav se ga danes tlaci vsepovsod kot bogat vir vitaminov B). To bi bilo mozno.

Sama nisem pristas strasno restriktivnih diet, ko se pojavi alergicna reakcija. Bolj smotrno se mi zdi pogruntati, na kaj, in se potem temu izogniti. Ce pa je nezazelenih snovi vec, so pa testi res najboljsa resitev, da tocno ves, cemu vsemu se moras izogibati.

Z Medrolom reakcijo samo potlacis, alergija pa se vedno ostaja.

Lp, Mojca
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: alergija na beljakovine
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines